Europos krepšinio pirmenybėse – kirčiai čempionėms ir šeimininkėms

Europos moterų krepšinio čempionatas penktadienį prasidėjo staigmenomis. Jau pirmajame ture aikštę nuleidusios galvą paliko čempionės vardą ginanti Serbijos rinktinė ir šeimininkė Čekijos komanda.

Europos moterų krepšinio čempionatas.<br> AFP/Scanpix

Jun 17, 2017, 7:59 AM

Užpernai pirmą kartą aukso medalius iškovojusią Serbijos rinktinę parbloškė Graikijos krepšininkės. Jos nugalėjo Europos čempiones 69:60 (C grupė). Čekijos komanda pripažino Ukrainos ekipos pranašumą 47:59 (A grupė).

Tiek graikės, tiek ukrainietės tvirtus pergalės pamatus pasidėjo rungtynių pradžioje (graikės 13-ąją min. pirmavo 26:15, ukrainietės 17-ąją min. – net 40:19), o pirmąsias minutes pramiegojusios favoritės sukruto tik tada, kai varžovės patikėjo, jog yra pajėgios pateikti staigmeną.

Ukrainos rinktinės lyderė Alina Jakupova pelnė 21 tašką ir buvo rezultatyviausia pirmojo turo žaidėja.

Sveiką kailį vos išnešė kita C grupės favoritė Prancūzijos rinktinė, vos vieno metimo skirtumu 70:68 nugalėjusi Slovėnijos krepšininkes.

Turnyro tamsiuoju arkliuku vadinama Slovėnijos komanda likus 2,5 min. pirmavo 66:61, bet labiau patyrusios prancūzės spėjo išsigelbėti.

Antrose A grupės rungtynėse Ispanijos rinktinė įtikinamai nugalėjo Vengrijos komandą 62:48. B grupėje abejų rungtynių nugalėtojos buvo aiškios jau po dviejų kėlinių: Italija pranoko Baltarusiją 80:60, Turkija – Slovakiją 69:58. D grupėje Rusija įveikė Latviją 71:59, Belgija – Juodkalniją 66:64.

Pastarosios rungtynės pirmąją dieną buvo vienos atkakliausių. Juodkalnietės paskutinę minutę sumažino atsilikimą nuo 8 iki 1 taško (nuo 57:65 iki 64:65), o bet likus kelioms sekundėms iki sirenos prarado kamuolį ir nepasinaudojo galimybe išlyginti rezultatą.

Juodkalnijai atstovaujanti amerikietė Angelica Robinson pelnė 19 taškų ir atkovojo net 17 kamuolių. Į kitą etapą pateks po tris geriausias visų grupių komandas.

Nugalėtojos iškart keliaus į ketvirtfinalį, antrąsias ir trečiasias vietas užėmusios komandos dar žais aštuntfinalio etape. Europos čempionatas vyksta dviejuose Čekijos miestuose Prahoje ir Hradec Kralovėje.