Prireikė dviejų pratęsimų, bet jaunieji krepšininkai pratęsė auksinę olimpinių festivalių tradiciją

15-asis Europos jaunimo olimpinis festivalis Dėre (Vengrija) šeštadienį baigėsi taip, kaip baigdavosi ne vienos tokios varžybose anksčiau – Lietuvos jaunųjų krepšininkų triumfu.

Lietuvos krepšininkai iškovojo auksą.<br> V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

Jul 30, 2017, 9:35 AM, atnaujinta Jul 30, 2017, 9:41 AM

Tai ketvirtasis per visą varžybų istoriją triumfas – anksčiau vaikinai laimėjo 2007, 2009 ir 2011 metų festivalius, kuriuose dalyvauja 8 rinktinės – septynios pagal reitingą ir šeimininkai.

Tik šįkart finalas užtruko net 50 minučių, o jame Edvino Justos treniruojama 16-meoių komanda po dviejų pratęsimų 103:101 įveikė Turkijos bendraamžius, kurie grupės varžybose buvo pralaimėjusi net 31 tašku (67:98).

Turkai tikėjosi lengvos pergalės

„Džiugu, kad po pralaimėjimo turkams grupėje pavyko vyrus nuteikti kovai finale. Mes gerai išanalizavome priešininkų žaidimą. O jie gal vėl tikėjosi lengvos pergalės? Šiame festivalyje mūsų komanda brendo, vyriškėjo, įgijo pasitikėjimo savo jėgomis prieš Europos 16-mečių čempionatą“, – po apdovanojimo sakė treneris.

E.Justa prisiminė, kad jo vadovaujamai komandai yra tekę žaisti ir tris pratęsimus.

Vienas rinktinės lyderių Ąžuolas Tubelis yra metais jaunesnis už komandos draugus, bet finale pelnė 22 taškus.

„Pirmi sėkmingi pataikyti metimai suteikė pasitikėjimo. Jaučiau trenerio ir komandos draugų palaikymą, todėl ir žaidžiau drąsiau ir labiau užtikrintai nei ankstesnėse rungtynėse“, – sakė krepšininkas.

Krepšininkų pergalės dėka Europos jaunimo olimpinio festivalio rikiuotėje Lietuva su 1 aukso ir 1 sidabro medaliu pakilo į 26-ąją vietą tarp 50 šalių.

Sidabro medalį Lietuvai pelnė dziudo kovotoja Justina Kmieliauskaitė (svorio kategorija per 70 kg).

Estija (0, 1, 2) užėmė 32-ąją vietą, Latvija (0, 1, 1) - 34-ąją.

Finalas vyko dramatiškai

Finalo rungtynių su turkais eiga galėtų papuošti ne vieną pasaulio ar Europos čempionatą.

Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos žaisti tris su puse minutės Lietuvos krepšininkai turėjo 10 taškų persvarą, bet ją iššvaistė. Likus 10 sek. turkas metė 2 baudas, pataikė vieną – 76:79. Kartu su sirena fantastišką tritaškį iš krašto pelnė Modestas Kancleris, išplėšęs pratęsimą – 79:79.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje atrodė, kad pergalė jau tikrai mūsų. Likus 3,8 sek. Lietuvos komanda pirmavo – 87:84. Kamuolys buvo varžovų, ir tada neįtikėtiną tritaškį pataikė mažiausias Turkijos rinktinės gynėjas – 87:87. Atrodė,  kad pergalė išslydo.

Prasidėjus antram pratęsimui penktą pražangą gavo 45 min. be keitimo žaidęs vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Tačiau aikštelėje siautė Nojus Pankratjevas, dar vieną svarbų tritaškį pataikė M.Kancleris. Kojos vėl vos nepakišo netaikliai mėtomos baudos. Likus keliolikai sekundžių Ąžuolas Tubelis atkovojo dar vieną kamuolį, jau dešimtą, ir gavęs per rankas stojo mesti baudų. Pataikė vieną – 102:99. Varžovai atsakė dvitaškiu. Tada dar vieną baudą iš dviejų pataikė M.Kancleris – 103:101.

Lietuviai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 72:63, bet netaikliai mėtė baudas – iš 60 pataikė vos 37.

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: N.Pankratjevas – 31 (atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 8 kamuolius), Ą.Tubelis – 22, M.Kancleris – 19 (12 atk. kam.), Laurynas Vaištaras – 12 (5 rez. perd., 7 atk. kam.), M.Blaževičius – 9 (13 atk. kam, 5 blokai), Tomas Zubrys – 4, Erikas Jermolajevas, Adas Šimonis ir Ignas Goliančikas – po 2.