„Lietuvos ryto” ir „Lietkabelio“ varžovai – klubai, kurie jau pranoko lūkesčius

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ antradienį krepšinio Europos taurės turnyre kovos su klubais, kuriems prieš prasidedant sezonui buvo žadama autsaiderių dalia. Tačiau tiek Limožo CSP, tiek Podgoricos „Budučnost“ šį rudenį kol kas paneigia jiems nepalankias prognozes.

„Lietuvos ryto” ir „Lietkabelio“ krepšininkų laukia rimtos kovos su komandomis, kurios kratosi autsaiderių etiketės.  <br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2017-11-07 12:38

Gerais rezultatais ypač stebina Adrijos lygos lydere tapusi „Budučnost“ ekipa, kuri antradienį žais Panevėžyje. Tačiau ir Vilniuje rungtyniausiantis Prancūzijos lygos vidutiniokas CSP klubas sezono pradžioje pranoko lūkesčius.

Limožo krepšininkai iškovojo dvi pergales ir C grupėje užima trečiąją vietą. Šioje grupėje po keturių turų pirmauja Krasnodaro „Lokomotiv“ (4 pergalės) ir Berlyno ALBA (3 pergalės), o „Lietuvos rytas“ laimėjo tik kartą ir dalijasi ketvirtąją vietą su Bilbao „Retabet“ bei Belgrado „Partizan“.

Tris pergales iškovojusi Podgoricos komanda B grupėje yra antra. Pirmauja visas ketverias rungtynes laimėjęs Miuncheno „Bayern“, o „Lietkabelis“ ir Emilijos Redžo „Grissin Bon“ turi po dvi pergales ir dalijasi trečiąją vietą. Lentelės apačioje – nelauktai prastai startavęs Jeruzalės „Hapoel“ (1 pergalė) ir dar praėjusį sezoną Eurolygoje žaidęs Stambulo „Galatasaray“ (0 pergalių).

Limožo CSP

Praėjusį sezoną. Prancūzijos lygos reguliariajame sezone užėmė 10-ąją vietą. Europos turnyruose nedalyvavo.

Optimalus penketas. Danny Gibsonas (JAV, 33, 178, Sofijos „Akademik“), Kenny Hayesas (JAV, 30, 188, Stambulo Demir Inšaat“), Axelis Bouteille‘is (22, 200, Šalono „Elan“), Williamas Howardas (24, 202, Tulono „Var“), Mouhammadou Jaiteh (23, 208, Strasbūro SIG). Treneris Kyle‘as Millingas (Tulono „Var“).

Komanda. Prancūzijos klubai nenoriai bendradarbiauja su Eurolyga, todėl į Europos taurės turnyrą buvo pakviestas praėjusį sezoną Prancūzijos lygoje vos 10-ąją vietą užėmęs CSP (stipriausieji šalies klubai žaidžia FIBA Čempionų lygoje).

Nors „Šv.Petro ratelis“ („Cercle St.Pierre“ – taip išsišifruoja raidės CSP) visai neseniai dukart iš eilės tapo Prancūzijos čempionu (2014 ir 2015 m.) ir žaidė Eurolygoje, šiuo metu jis neturėtų kelti didelių problemų ne tik Europos taurės favoritams, bet ir vidutiniokams.

Limožo komanda sudaryta iš stipriuose klubuose nežaidusių amerikiečių (vienintelė pusiau išimtis – Malagos „Unicaja“ trumpai atstovavęs K.Hayesas) ir jaunesniosios kartos prancūzų krepšininkų, tarp kurių galima pažymėti nebent į šalies rinktinę kviečiamą ir užpernai Europos čempionato bronzos medalį laimėjusį M.Jaiteh bei sezono pradžioje nelauktai ryškiai atsiskleidusį A.Bouteille‘į.

Šių krepšininkų bei dar kelių Limože įsikūrusių amerikiečių pastangų užtenka, kad CSP nebūtų autsaideris, bet į lyderių pozicijas vienas labiausiai tituluotų Prancūzijos klubų (jis šalies čempionu tapo 11 kartų ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Liono-Vilerbano ASVEL) nesikėsina. Limožo krepšininkai šį sezoną tiek Prancūzijos lygoje, tiek Europos taurės turnyre laimėjo lygiai pusę rungtynių.

Prancūzijos lyga. Laimėjo 4 iš 8 rungtynių ir dalijasi 9-ąją vietą. Šeštadienį svečiuose nugalėjo „Cholet“ 89:86 (W.Howardas ir K.Hayesas po 17). Lyderiai: K.Hayesas (13,8 tšk., 3,4 rez.perd.), W.Howardas (11,8 tšk.), A.Bouteille‘is (11 tšk.) ir M.Jaiteh (8,5 tšk., 5,4 atk.kam.).

Europos taurė. Laimėjo 2 iš 4 rungtynių ir C grupėje užima trečiąją vietą (pirmauja Krasnodaro „Lokomotiv“ (4 pergalės) ir Berlyno ALBA (3 pergalės). CSP namie pralaimėjo abiem lyderiams, o praėjusiame ture namie nugalėjo Belgrado „Partizan“ 92:83 (A.Bouteille‘is 21, M.Jaiteh 18, D.Gibsonas 12). Lyderiai: M.Jaiteh (14 tšk., 7,3 atk.kam.), A.Bouteille‘is (14 tšk.), K.Hayesas (11 tšk., 4,5 rez.perd.) ir D.Gibsonas (10,5 tšk.).

Podgoricos „Budučnost“

Praėjusį sezoną. Adrijos lygos reguliariajame sezone užėmė 4-ąją vietą, pusfinalyje pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“. Juodkalnijos lygos finale nugalėjo Baro „Mornar“. Iš Europos taurės iškrito pirmajame etape.

Optimalus penketas. Kyle‘as Gibsonas (JAV, 30, 193, Gravlino „Maritime“), Nemanja Gordičius (Bosnija ir Hercegovina, 29, 193), Nikola Ivanovičius (23, 190, Kapo d‘Orlando „Orlandina“), Kyle‘as Landry (JAV, 31, 204, Sankt Peterburgo „Zenit“), Filipas Barovičius (27, 206, Bonos „Telekom“). Treneris Aleksandaras Džikičius (Serbija, Belgrado „Partizan“).

Komanda. „Budučnost“ praėjusį sezoną vėl nepavyko pasiekti pagrindinio tikslo – nukarūnuoti Adrijos lygos čempionę Belgrado „Crvena Zvezda“ ir iškovoti kelialapį į Eurolygą.

Maža to, nepakeičiami Juodkalnijos čempionai net nepateko į Adrijos lygos finalą (jame žaidė triskart paeiliui 2014-2016 m.), antrus metus paeiliui iškrito Europos taurės pirmajame etape ir tik per didelius vargus laimėjo nacionalinių pirmenybių aukso medalius.

Šį sezoną treniruoti „Budučnost“ pradėjusiam A.Džikičiui (buvusiam „Lietuvos ryto“ treneriui) dar sunkiau negu pernai Podgoricoje dirbusiam Ilijui Zourui (buvusiam „Žalgirio“ treneriui).

Adrijos lygoje konkurencija nemažėja, o Juodkalnijos lygoje raumenis vis grūdina Baro „Mornar“ klubas, kuris, atrodo, jau pasirengęs mesti iššūkį per vasarą kelis naujokus įsigijusiai, bet nesustiprėjusiai Podgoricos komandai.

Vis dėlto sezono pradžioje A.Džikičius įrodinėja, kad jam užtenka ir turimų resursų. Rugsėjo pabaigoje „Budučnost“ pirmą kartą surengto Adrijos lygos supertaurės turnyro finale pralaimėjo Zagrebo „Cedevita“ komandai 69:78, bet paskui puikiai startavo tiek Europos taurės, tiek Adrijos lygos varžybose.

Juodkalnijos čempionai abiejuose turnyruose pralaimėjo tik po vieną kartą, o į Panevėžį iškeliavo itin geros nuotaikos, nes praėjusį savaitgalį nugalėjo principinį varžovą „Mornar“ klubą.

Adrijos lyga. Laimėjo 6 iš 7 rungtynių ir užima pirmąją vietą (artimiausia persekiotoja Zagrebo „Cedevita“ turi 5 pergales). Vienintelį pralaimėjimą patyrė išvykoje per rungtynes su Aleksandrovaco „Igokea“. Sekmadienį namie nugalėjo Baro „Mornar“ 79:70 (N.Gordičius 12, Z.Nikoličius ir K.Landry po 11). Lyderiai: N.Gordičius (16,1 tšk., 4,3 rez.perd.), K.Gibsonas (11,4 tšk.), N.Ivanovičius (9,6 tšk.) ir F.Barovičius (8,2 tšk.).

Europos taurė. Laimėjo 3 iš 4 rungtynių ir B grupėje užima antrąją vietą (pirmauja 4 pergales turintis Miuncheno „Bayern“). „Budučnost“ iškovojo 3 iš eilės pergales, bet praėjusiame ture namie pralaimėjo „Bayern“ 60:76 (K.Landry 15, K.Gibsonas 13). Lyderiai: N.Ivanovičius (14,3 tšk.), K.Gibsonas (13,8 tšk.), N.Gordičius (11,5 tšk., 6 rez.perd.), K.Landry (9,5 tšk.) ir F.Barovičius (8,3 tšk., 5 atk.kam.).