„Raptors“ sirgaliai šėlsta: pamatė antrąjį Jono Valančiūno karjeros tolimą metimą

22-iejų taškų pranašumą išbarsčiusi „Toronto Raptors“ (6/4) komanda vis dėlto šventė pergalę savo žiūrovų akivaizdoje: Jono Valančiūno atstovaujamas Kanados klubas 119:114 (29:26, 36:19, 33:36, 21:33) įveikė vienus iš Rytų konferencijos autsaiderių „Chicago Bulls“ (2/7) krepšininkus, o lietuvis pasižymėjo ne tik antruoju tritaškiu per karjerą.

Nov 8, 2017, 6:32 AM, atnaujinta Nov 8, 2017, 8:27 AM

Galingai mačą pradėjęs Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas jau pirmame kėlinyje pakėlė ant kojų „Air Canade center“ arenos žiūrovus, įsūdęs antrąjį tritaškį per savo šešerių metų karjerą NBA. Iš viso lietuvis laimę nuo tritaškio linijos bandė aštuonis kartus ir dabar tik du metimai buvo taiklūs. Pirmąjį tolimą sėkmingą šūvį mūsų šalies krepšinikas atliko praėjusiame sezone, kai žaidė atkrintamąsias kovas su Klivlando ekipa.

„Raptors“ be didesnių problemų antrame kėlinyje nužingsniavo į priekį ir su J.Valančiūnu po 24 minučių kovos pirmavo 65:45, nors turėjo ir dar didesnę 22 taškų persvarą.

Problemos šeimininkams iškilo ketvirtame kėlinyje, kai „Bulls“ atsikvošėjo ir priartėjo iki vieno tolimo metimo skirtumo, tačiau galiausiai „Raptors“ surado jėgų neišleisti pergalės iš rankų.

Per 24 aikštėje praleistas minutes J. Valančiūnas pasižymėjo antruoju dvigubu dviženklių šį sezoną: pelnė 21 tašką (6/7 met., 1/1 trit., 8/10 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių. Įdomu, kad pirmąjį dvigubą dviženklį lietuvis susirinko taip pat prieš „Bulls“, tad J.Valančiūnas tampa šios ekipos siaubu.

„Bulls“ galėjo tik pasidžiaugti, kad ji Toronte sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes šį sezoną.

Artimiausias rungtynes J. Valančiūnas ir „Raptors“ žais ketvirtadienį, kai namuose susikaus su „New Orleans Pelicans“.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24 (9/18 met., 2/2 trit.), Jonas Valančiūnas 21 (10 atk. kam.), Kyle'as Lowry 17 (6 atk kam., 6 rez. perd.), Serge'as Ibaka.

„Bulls“: Bobby Portisas 21 (13 atk. kam.), Robinas Lopezas 20 (10/11 met.), Justinas Holiday 15, Denzelis Valentine'as 14, Lauri Markkanenas 12, Krisas Dunnas 10.

„Indiana Pacers“ ekipa su Domantu Saboniu savo aikštėje antradienį 112:117 (37:34, 38:2, 19:35, 18:21) įveikė „New Orleans Pelicans“ krepšininkus.

„Pacers“ (5/6) komandai Mylesas Turneris (12 atk. kam.) pelnė 21 tašką, Victoras Oladipo – 15, Bojanas Bogdanovičius bei Lance'as Stephensonas – po 14, Thaddeušas Youngas – 13, Darrenas Collisonas – 12.

D. Sabonis nerungtyniavo.

„Pelicans“ (6/5) gretose 37 taškus pelnė Anthony Davisas (14 atk. kam.), 32 – DeMarcusas Cousinsas (13 atk. kam.), 12 – Darius Milleris, po 10 – Jrue Holiday'us bei Jameeras Nelsonas.

„New York Knicks“ (6/4) klubas, kurio gretose vėl nebuvo registruotas Mindaugas Kuzminskas, namuose 118:113 (32:41, 26:28, 25:25, 35:19) pranoko „Charlotte Hornets“ (5/6) krepšininkus.

Nugalėtojams latvis Kristapas Porzingis pelnė 28 taškus.

Tuo tarpu lygos „karaliaus“ atstovaujami „Cleveland Cavaliers“ nugalėjo „Milwaukee Bucks“ ekipą 124:119 (39:28, 26:39, 29:23, 30:29).

Nugalėtojams L.Jamesas pelnė 30 taškų (10/20 met.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Už jį rezultatyvesnis buvo Kevinas Love'as, kuris surinko 32 taškus ir atkovojo 16 kamuolių.

„Bucks“ graikas sumetė net 40 taškų (16/21 met.) ir atkovojo 9 kamuolius, taip pat pat 8 kartus suklydo.

„Cavaliers“: K.Love'as 32 (16 atk. kam.), L.Jamesas 30 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), J.R. Smithas 20, D.Rose'as ir D.Wade'as po 10.

„Bucks“: G.Antetokounmpo 40 (9 atk. kam.), M.Brogdonas 22, K.Middletonas 20 (11 rez. perd.), M.Teletovičius 16.

Antradienio rungtynių rezultatai.

„Indiana Pacers“ – „New Orleans Pelicans“ 112:117 (37:34, 38:27, 19:35, 18:21)

„New York Knicks“ – „Charlotte Hornets“ 118:113 (32:41, 26:28, 25:25, 35:19)

„Toronto Raptors“ – „Chicago Bulls“ 119:114 (29:26, 36:19, 33:36, 21:33)

„San Antonio Spurs“ – „Los Angeles Clippers“ 120:107 (32:26, 20:29, 40:21, 28:31)

„Denver Nuggets“ – „Brooklyn Nets“ 112:104 (28:21, 29:25, 36:27, 19:31)

„Utah Jazz“ – „Philadelphia 76ers“ 97:104 (21:32, 23:14, 27:34, 26:24)

„Portland Trail Blazers“ – „Memphis Grizzlies“ 97:98 (21:23, 29:24, 21:27, 26:24)

„Sacramento Kings“ – „Oklahoma City Thunder“ 94:86 (10:25, 32:16, 25:16, 27:29)

„Washington Wizards“ – „Dallas Mavericks“ 99:113 (34:36, 19:28, 23:26, 23:23)

„Cleveland Cavaliers“ – „Milwaukee Bucks“ 124:119 (39:28, 26:39, 29:23, 30:29).