Drakonu virtęs „Žalgiris“ Milane sutraiškė Manto Kalniečio ir tuščio Artūro Gudaičio klubą

[[ge:lrytas:lrytas:3457105]]

„Žalgirio“ ir „Olimpia“ rungtynės.<br> euroleague.net nuotr.
 „Žalgiris“ per penkis Eurolygos turus surinko dvi pergales.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Nov 9, 2017, 9:43 PM, atnaujinta Nov 10, 2017, 12:20 AM

Tai buvo tarsi Šarūno Jasikevičiaus paskleisti kerai, Italijos madų sostinėje išbūrę žalios ir baltos spalvų drakoną, suplėšiusį visus, kas tik pasitaikė kelyje. Kauno „Žalgiris“ į Milaną atkeliavo pasiimti pergalės ir planas prispausti šeimininkų gynėjus leido surengti spurtą 31:4.

Ir kol išsižioję Milano „Olimpia“ krepšininkai bandė spręsti savo problemas, dar antrajame kėlinyje pabėgęs „Žalgiris“ galiausiai užbaigė savo darbą – 94:62 (25:20, 25:11, 20:10, 24:21). Tokiu dideliu skirtumu iki šiol Kauno komanda Eurolygos išvykoje nėra laimėjusi.

Tai nebuvo lengvas momentas „Žalgiriui“ prielankiam Mantui Kalniečiui ar vasarą į Italiją išvykusiam Artūrui Gudaičiui, kuris dar po perėjimo į Vilniaus „Lietuvos rytą“ bandydavo parodyti raumenis savo buvusiam klubui.

A.Gudaitis iki šiol buvo vienas naudingiausių savo komandoje ir spindėjo Eurolygoje, tačiau šįkart jam nepavyo padaryti nieko, kas priverstų Šarą susimąstyti.

A.Gudaitis šiose rungtynėse žaidė beveik 13 minučių ir prametė vos du mestus dvitaškius. Jis atkovojo 3 kamuolius, du iš jų – puolime, bet padarė klaidą, o jo naudingumas buvo su minusu (-2).

M.Kalnietis atrodė geriau – per 16 minučių pelnė 7 taškus (dvitaškiai: 2/2, tritaškiai: 1/3), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir surinko 7 naudingumo balus.

Lengva nebuvo nė vienam „Olimpia“ krepšininkui, treneriui ar sirgaliui. „Žalgiris“ lyg primadona žygiavo aikštėje į pergalę, o pakeliui sproginėjo fejerverkai – dviejų ir trijų balų.

Milanas trumpam tapo „Žalgirio“ madų sostine ir liudijo momentą, kokio laukė Š.Jasikevičius. Trečioji pergalė Eurolygoje į „Žalgirio“ kišenę krito švelniai, taip žymėdama besitęsiančią „Olimpia“ duobę.

Statistika.

Kauno „Žalgiris“: P.Jankūnas 13, B.Daviesas, K.Pangosas po 12, A.Toupane'as ir A.Milaknis (tritaškiai: 3/ 4) po 11, E.Ulanovas 10, A.White'as ir P.Valinskas po 7, G.Masiulis 4, V.Micičius (7 rez. perd.) 3, A.Kavaliauskas ir D.Bostas po 2.

Milano „Olimpia“: A.Goudelockas 13, J.Theodore'as 11, V.Micovas ir M.Kalnietis po 7, K.Tarczewski 6, A.Abassas ir D.Bertanis po 5, C.Jeffersonas 4, D.Pascolo ir A.M'Baye po 2.

Milano „Olimpia“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 15/35 (43 proc.) – 19/35 (54 proc.)

Tritaškiai: 7/31 (23 proc.) – 13/20 (65 proc.)

Baudų metimai: 11/14 (79 proc.) – 17/20 (85 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 28 (12) – 36 (7)

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 23

Klaidos: 8 – 11

Š.Jasikevičius dar iš anksto pareiškė, kad skirs didžiausią dėmesį „Olimpia“ pagrindiniams gynėjams. Ir skyrė. Nors šeimininkai dvikovą pradėjo laisvai (8:2), į aikštę žengęs Edgaras Ulanovas smogė visais įmanomais būdais – ar bauda su taškais, ar tritaškiu paskutinę akimirką (25:20).

E.Ulanovo puikus žaidimas tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Kai jis prakišo kamuolį Pauliui Jankūnui, „Žalgiris“ jau pirmavo 29:22, tačiau tai buvo tik menka kruopelė momento, kuris tykojo šeimininkų.

A.Gudaitis dar nepataikė iš po krepšio, M.Kalnietis irgi negalėjo suspindėti, o „Žalgiris“ jau antrajame ketvirtyje pirmavo 18:4. Tai reiškė, kad švieslentė rodė rezultatą 43:24.

Vos dvi klaidas per du kėlinius padaręs „Žalgiris“ spurtą tęsė per du ketvirčius. Ir tas spurtas išsitempė net iki 31:4 (45:24). Ir nors „Olimpia“ krepšininkai pabudo, į didžiąją pertrauką Šaro vyrukai išėjo pirmaudami 50:31.

Tai, kas vyko po didžiosios pertraukos buvo galima apibūdinti „Žalgirio“ pasivaikščiojimu. „Olimpia“ dar bandė kibti į atlapus, bet „Žalgiris“ ne tik išlaikė atstumą ir didino skirtumą.

Netgi A.Milaknis bei E.Ulanovas spėjo blokuoti varžovų metimus.

Ironiškai aidėjo ir ta „Queen“ grupės „We are the Champions“ daina, suskambusi prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, kai „Žalgiris“ pirmavo 70:41.

Ketvirtajame kėlinyje Milane buvo velniškai tylu. Aidėjo tik „Žalgirio“ komandos palaikymo šūkiai, o po dviejų „Žalgirio“ tritaškių iš eilės (76:44), Milane susirinkę sirgaliai švilpė savo komandai.

„Olimpia“ tiesiog tapo į Milaną užsukusio „Žalgirio“ vakariene.