Po magiško „Lietuvos ryto“ legionieriaus šou – kerštas Bilbao tvirtovėje

[[ge:lrytas:lrytas:3523946]]

Vilniaus komanda Bilbao krepšininkai savo aikštėje pralaimėjo 83:93.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
 „Lietuvos ryto“ krepšininkai į Bilbao išvyko po pergalės savo aikštėje prieš Limožo klubą.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Nov 15, 2017, 9:27 PM, atnaujinta Nov 15, 2017, 11:24 PM

Chrisas Krameris sužaidė fantastiškas rungtynes, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ aiškiai davė ženklą savo varžovams Europos taurėje. Gynybos sistemą pakeitę „Lietuvos ryto“ krepšininkai 96:79 (17:22, 25:17, 31:25, 23:15) atkeršijo Bilbao „Basket“ komandai, kuri prieš keletą savaičių šventė pergalę Vilniuje.

Ch.Krameris per 33 minutes pelnė 27 taškus (dvitaškiai: 6/10, tritaškiai: 3/4, baudų metimai: 6/6), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvus perdavimus, perėmė 3 kamuolius, dukart suklydo ir surinko net 38 naudingumo balus.

„Lietuvos ryto“ ekipos žaidime dar buvo daug klaidų, o ir pramesti metimai vis kišo koją Rimo Kurtinaičio planams, tačiau svečiai buvo kantrūs ir daug dirbo, o už tai buvo apdovanoti.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ su tritaškį su pražanga pataikusio Ch.Kramerio pagalba surengė spurtą 14:0, o tai ir tapo rungtynių lūžiu, privertusiu „Basket“ komandą ieškoti naujų sprendimų.

Jau ketvirtajame kėlinyje sužaidus porą minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 80:64. Tai buvo kelias į itin svarbią Vilniaus klubo pergalę, kuri Europos taurėje R.Kurtinaičio ekipai buvo trečioji.

„Lietuvos rytas“ C grupėje įsitvirtino trečiojoje vietoje.

Kitos C grupės rungtynės. Krasnodaro „Lokomotiv“ – Limožo CSP 81:55 (19:16, 25:9, 16:19, 21:11).

Statistika.

Bilbao „Basket“: M.Gladnessas (7 atk. Kam.) 15, D.Todorovičius (10 atk. Kam.) 14, A.Mumbru 13, J.Tabu ir P.Tomasas po 11, R.Fischeris, Sh.Hamminkas ir L.Redivo po 5.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: Ch.Krameris (7 rez. perd., 38 naud. Bal) 27, R.Giedraitis 14, L.Mavrokefalidis (7 atk. Kam.) 13, R.Carteris 12, M.Echodas ir J.Baronas po 10, T.Petersonas 6, A.Jomantas ir M.Lukauskis po 2.

Bilbao „Basket“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 16/28 (57 proc.) – 25/41 (61 proc.)

Tritaškiai: 10/28 (36 proc.) – 11/28 (40 proc.)

Baudų metimai: 17/19 (90 proc.) – 13/14 (93 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 26 (6) – 28 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 21

Perimti kamuoliai: 3 – 11

Klaidos: 18 – 11

C.Krameris žaibišku greičiu užklupo varžovus ir perėmęs kamuolį pelnė pirmuosius rungtynių taškus, bet staigi pradžia dar negarantavo sklandaus starto. „Lietuvos ryto“ krepšininkų atakos atrodė padrikos, o metimai nekrito. „Basket“ tuo pasinaudojo (20:11).

Per pertraukėlę R.Kurtinaitis daug šaukė ir tai davė vaisių, nes „Lietuvos rytas“ antrąjį ketvirtį pradėjo tirpdydamas skirtumą 23:24, bet tada ir vėl leisdamas nutolti šeimininkams. Prireikė jau antrosios nesportinės pražangos, kad „Lietuvos rytas“ išsiveržtų į priekį  ir pajutęs skonį šautų taip toli, kad po Chriso Kramerio tritaškio pirmautų 40:32.

Jau po pirmojo trečiojo kėlinio metimo rezultatas buvo 42:42. Vyko rimta kova, tačiau ketvirčio pabaigoje „Basket“ krepšininkai pradėjo byrėti. Ch.Kramerio tritaškis su pražanga, o tada ir Martyno Echodo lengvi taškai per greitą ataką – „Lietuvos rytas“ atkarpą laimėjo 14:0 ir pirmavo 71:61.

Robertas Carteris vertė varžovus plėsti savo gynybą, nes po jo tritaškio lemiamame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pirmavo 80:64.

Šeimininkų sirgaliai vienu metu net švilpė savo komandai, o „Lietuvos rytas“ užtikrintai judėjo pergalės link.