Eurolygos turas. „Olimpia“ prisikėlimai, fantastiškas N.Kalathis ir pratęsimų taisyklė

Belgrado „Crvena Zvezda“ dukart per savaitę buvo sutriuškinta vienodu rezultatu, Milano „Olimpia“ dukart per savaitę atgimė atsilikdama dviženkliu skirtumu, Ispanijos krepšinio milžinai Madrido „Real“ ir „Barcelona“ greitai atsigavo po žeminančių nesėkmių, įspūdingus asmeninius pasirodymus surengę Nikas Kalathis ir Janas Vesely šlove dalijosi su paskutinę akimirką Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ klubus išgelbėjusiais Jamesu Gistu ir Nicolo Melli, o Kauno „Žalgiris“ paskendo Vitorijos „Baskonia“ tritaškių liūtyje.

Mantas Kalnietis<br> euroleague.net nuotr.
 Artūras Gudaitis<br> euroleague.net nuotr.

Nov 18, 2017, 11:31 AM, atnaujinta Nov 18, 2017, 11:35 AM

Tai buvo įdomiausi įvykiai krepšinio Eurolygos aštuntajame ture.

Lyderiai ir autsaideriai. Prieš aštuntąjį turą vienvaldis Eurolygos lyderis buvo Maskvos CSKA klubas. Tačiau jam nepavyko pratęsti pergalių serijos ir 6 taškus surinkusius „armiečius“ pavijo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai.

Labai nedaug atsilieka Madrido „Real“, Stambulo „Fenerbahče“, Tel Avivo „Maccabi“, Atėnų „Panathinaikos“ ir „Chimki“ komandos. Jos laimėjo po 5 rungtynes.

Po 4 pergales iškovojo ir aštuntąją vietą dalijasi Kauno „Žalgiris“ ir Bambergo „Brose“, po 3 – „Barcelona“, Vitorijos „Baskonia“, „Valencia“, Milano „Olimpia“ ir Malagos „Unicaja“, po 2 – Stambulo „Anadolu Efes“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

Dviguba savaitė. Šią savaitę Eurolygoje vyko dviejų turų rungtynės. Po dvi pergales per savaitę iškovojo „Baskonia“, „Panathinaikos“, „Olympiakos“ ir „Olimpia“. Po du kartus pralaimėjo „Unicaja“, „Chimki“, „Crvena Zvezda“ ir „Valencia“.

Įspūdingiausiai žaidė „Baskonia“, sutriuškinusi varžovus 30 ir 20 taškų skirtumu. „Crvena Zvezda“ abejas rungtynes pralaimėjo vienodu rezultatu 59:85 (26 taškų skirtumu). O „Real“ parodė du drastiškai skirtingus veidus: pralaimėjo 30 taškų ir laimėjo 32 taškais.

Tritaškiai. „Žalgirį“ ketvirtadienį pražudė „Baskonia“ komandos tritaškiai. Puikiai iš toli atakavę Vitorijos krepšininkai pataikė 17 iš 29 tritaškių ir „Žalgirio“ arenoje sutriuškino Lietuvos čempionus 97:77.

„Baskonia“ ypač įsisiautėjo antrajame kėlinyje, per kurį pataikė 8 iš 11 tritaškių. Šio kėlinio antroje pusėje svečiai laimėjo kelių minučių atkarpą 20:1 ir nuskuodė į priekį 52:30, o po tokio nokdauno atsitiesti buvo nebeįmanoma.

Vitorijos komanda pakartojo šio sezono pataikytų tritaškių rekordą. Po 17 tritaškių taip pat šią savaitę, bet dar 7-ajame ture įmetė „Olimpia“ (po dviejų pratęsimų nugalėjusi „Valencia“ ekipą) ir „Panathinaikos“ (įveikė „Chimki“ komandą).

Absoliutus Eurolygos rekordas yra 19 pataikytų tritaškių. Tiek kartų iš toli įmetė Sienos „Montepaschi“ krepšininkai per 2012 metais vykusias rungtynes su Gdynės „Asseco“.

Įdomu, kad Sienos ekipai tada atstovavo dabartinis „Baskonia“ snaiperis Mattas Janningas. Per rekordines rungtynes prieš penkerius metus jis įmetė 4 tritaškius.

Naudingiausias. Naudingiausiu turo krepšininku pripažintas „Panathinaikos“ įžaidėjas Nikas Kalathis. 28 metų graikų kilmės amerikietis per rungtynes išvykoje su „Anadolu Efes“ klubu žaidė 36 min., pelnė 29 taškus (7/13 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 6/8 baudų), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 42 naudingumo balus.

N.Kalathis įsimintiną solo pasirodymą surengė ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. „Žaliųjų“ puolimo organizatorius vien per paskutiniąsias 5,5 min. pelnė 13 taškų.

Lygioje ir permainingoje dvikovoje „Panathinaikos“ šventė pergalę 82:81, o nuaidėjus sirenai į komandos draugų glėbį pirmasis pateko ne N.Kalathis, o Atėnų komandos puolėjas Jamesas Gistas. Jis paskutinę akimirką blokavo Stambulo ekipos gynėjo Erricko McCollumo metimą.

Tradicija. „Panathinaikos“ ir „Anadolu Efes“ pratęsė dramatiškų mūšių tradiciją. Praėjusį sezoną šių ekipų tarpusavio dvikovos vyko dar atkakliau – per abejas rungtynes buvo žaidžiami pratęsimai. Stambule po dviejų pratęsimų nugalėjo „Anadolu Efes“, Atėnuose po vieno pratęsimo – „Panathinaikos“.

Pratęsimas. Jei nugalėtojai nepaaiškėja per keturis kėlinius, šeimininkams pratęsimo net neverta žaisti. Šį sezoną per aštuonis turus Eurolygoje buvo pratęstos penkerios rungtynės, ir visus penkis kartus pergalę šventė svečiai.

Penktadienį šią tradiciją pratęsė 2017 metų Eurolygos čempionas „Fenerbahče“, išvykoje nugalėjęs 2016 metų Eurolygos čempioną CSKA klubą 95:93.

„Fenerbahče“ turėjo net kelias galimybes laimėti daug lengviau, o dėl to, kad aikštėje užsibuvo taip ilgai, kaltinti turėjo pirmiausiai save. Svečiai antrojo kėlinio viduryje triuškino varžovus 18 taškų skirtumu (39:21), o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos pusantros minutės pirmavo 7 taškais (82:75). Net „armiečiams“ persvėrus rezultatą (83:82), pergalės raktas buvo „kanarėlių“ gynėjo Brado Wanamakerio rankose, bet jis pataikė tik vieną iš dviejų baudos metimų.

Stambulo krepšininkai tos pačios klaidos vos nepakartojo per pratęsimą, per kurį prarado 5 taškų persvarą. Vis dėlto prieš pat finalo sireną Nicolo Melli sugebėjo pataisyti kamuolį po netaiklaus B.Wanamakerio tolimo metimo.

Čekas. Vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidė „Fenerbahče“ aukštaūgis Janas Vesely. Čekas pelnė net 31 tašką (14/19 dvitaškių, 3/5 baudų), pagerino asmeninį karjeros rekordą ir pakartojo šio Eurolygos sezono rekordą, kurį antradienį pasiekė „Anadolu Efes“ gynėjas Errickas McCollumas.

J.Vesely net 13 taškų pelnė pirmajame kėlinyje, kurį jo komanda laimėjo 27:16. Paskui CSKA krepšininkai vidurio puolėją truputį pritildė, bet ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir per pratęsimą J.Vesely atseikėjo dar 8 taškus.

Serija. CSKA nutraukė spalio viduryje prasidėjusią pergalių seriją. Po to, kai išvykoje nusileido „Real“ klubui, Maskvos komanda Eurolygoje ir Vieningoje lygoje laimėjo 9 rungtynes iš eilės. CSKA šiuo laikotarpiu net keturias pergales pasiekė 20 ar didesniu taškų skirtumu.

„Fenerbahče“ ir CSKA dvikovose Stambulo krepšininkai laimėjo trečiąjį kartą iš eilės. Maskviečiai buvo stipresni 2016 metų Eurolygos finale, bet praėjusį sezoną abejas tarpusavio rungtynes laimėjo „Fenerbahče“.

Prisikėlimai. „Olimpia“ du kartus per savaitę pavijo dviženkliu skirtumu pirmavusius varžovus. Trečiadienį Milano komanda panaikino 17 taškų atsilikimą žaisdama su „Valencia“, o penktadienį nesutriko ketvirtajame kėlinyje 11 taškų skirtumu atsilikdama nuo „Brose“ komandos.

33-ąją min. „Brose“ pirmavo 57:46, bet tada „Olimpia“ pelnė net 19 taškų be atsako ir galiausiai šventė pergalę 71:62.

Šios rungtynės labai nesėkmingai susiklostė vasarą iš Milano į Bambergą persikėlusiam Ricky Hickmanui. „Brose“ gynėjas į buvusios komandos krepšį įmetė tik 3 taškus (1/2 tritaškių, 0/6 dvitaškių).

Sutapimas. „Crvena Zvezda“ šią savaitę abejas rungtynes pralaimėjo vienodu rezultatu 59:85. Trečiadienį Belgrado krepšininkus tokiu rezultatu sutriuškino CSKA, penktadienį – „Olympiakos“.

Beje, šiuolaikinėje Eurolygoje „Crvena Zvezda“ dar niekada nenugalėjo „Olympiakos“ klubo. Tiesa, šios komandos kol kas žaidė gana nedaug rungtynių – tik penkerias.

Pyktis. Antradienį net 30 taškų skirtumu „Baskonia“ ekipai pralaimėjęs „Real“ ketvirtadienį pyktį išliejo ant kitos Ispanijos komandos „Unicaja“. Nuo pirmųjų minučių sąlygas diktavęs „karališkasis“ klubas pasiekė pergalę 32 taškų skirtumu 89:57.

Po antradienį patirto beviltiško pralaimėjimo „Anadolu Efes“ komandai labai greitai atsigavo ir „Maccabi“ krepšininkai. Jie ketvirtadienį išvykoje įveikė „Chimki“ ekipą 77:69.

Tiesa, „Maccabi“ teko vargti daug sunkiau negu „Real“. „Geltonieji“ likus žaisti truputį daugiau nei minutę pirmavo tik 71:69, bet pelnė paskutiniuosius 6 taškus.

„Barcelona“ ekipos nesugniuždė trečiadienį Vokietijoje gautas antausis (katalonai žaisdami su „Brose“ klubu iššvaistė 26 taškų persvarą). Penktadienį „mėlyni-granatiniai“ namie labai ramiai sudorojo Ispanijos čempionę „Valencia“ ekipą 89:71.

Ispanai. „Real“ ir „Unicaja“ šiais metais žaidė jau šeštąsias rungtynes (praėjusios penkerios buvo Ispanijos lygoje). Pirmąjį mačą vasario mėnesį laimėjo Malagos komanda, bet paskui Madrido ekipa nugalėjo net penkis kartus iš eilės.

Tuo tarpu „Barcelona“ ir „Valencia“ penktadienį susitiko pirmą kartą po to, kai pavasario pabaigoje Valensijos ekipa eliminavo Barselonos komandą Ispanijos lygos ketvirtfinalyje.

Eurolyga. 8-asis turas

Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 77:97. P.Jankūnas 20, V.Micičius 12, A.Milaknis 10/ R.Beaubois ir T.Šengelija po 19, J.Voigtmannas 15, J.Grangeris 14, M.Janningas 11. 11264 žiūrovai.

„Chimki“ – Tel Avivo „Maccabi“ 69:77. A.Švedas 21, Th.Robinsonas 17, 13 atk.kam., J.Andersonas 13/ P.Jacksonas 19, M.Rollas 14, N.Cole‘as ir J.Boldenas po 10. 5488 žiūrovai.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Atėnų „Panathinaikos“ 81:82. B.Motumas 21, E.McCollumas 16, V.Štimacas 15, B.Dunstonas 12/ N.Kalathis 29, 10 rez.perd., J.Gistas ir Ch.Singletonas po 11, ... L.Lekavičius 0. 5245 žiūrovai.

Madrido „Real“ – Malagos „Unicaja“ 89:57. J.Carrollas 17, R.Fernandezas 14, L.Dončičius 13, 10 atk.kam., ... J.Mačiulis 7/ A.Diazas ir D.Milosavljevičius po 10. 8260 žiūrovų.

Maskvos CSKA – Stambulo „Fenerbahče“ 93:95 (po pratęsimo). S.Rodriguezas 20, N.De Colo 18, C.Higginsas ir K.Hinesas po 17, W.Clyburnas 10/ J.Vesely 31, B.Wanamakeris 13, N.Melli 11, K.Sloukas ir L.Datome po 10. 11213 žiūrovų.

Pirėjo „Olympiakos“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 85:59. H.Thompsonas 14, N.Milutinovas 13, 12 atk.kam., G.Papapetrou 11/ T.Rochestie 20, P.Antičius 9. 7000 žiūrovų.

Milano „Olimpia“ – Bambergo „Brose“ 71:62. C.Jerrellsas ir K.Tarczewski po 12, A.Gudaitis 11, M.Kalnietis 10/ D.Wrightas 12, A.Nikoličius 11. 7770 žiūrovų.

„Barcelona“ – „Valencia“ 89:71. P.Oriola 14, A.Moermanas 13, K.Seraphinas 12, P.Ribasas 11/ T.Pleissas 13, E.Greenas ir W.Thomasas po 10. 5089 žiūrovai.