Eurolyga: CSKA ir toliau skina pergales, o „Olimpia“ – pralaimėjimus

[[ge:lrytas:lrytas:3810953]][[ge:lrytas:lrytas:3810964]][[ge:lrytas:lrytas:3810965]][[ge:lrytas:lrytas:3810969]][[ge:lrytas:lrytas:3810972]]

Artūras Gudaitis<br> euroleague.net nuotr.

2017-12-07 19:05, atnaujinta 2017-12-08 00:25

Eurolygoje ketvirtadienį penkiais mačais startavo 11-asis varžybų turas. Be Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinikos“ klubų, savo mačą žaidė ir dar viena „lietuviška“ ekipa: Milano „Olimpia“ su Mantu Kalniečiu ir Artūru Gudaičiu bandė atsilaikyti prieš turtingojo Maskvos srities „Chimki“ spaudimą, tačiau nesėkmingai: rusai laimėjo 77:71 (14:24, 19:14, 24:18, 22:15).

A.Gudaičio ir M.Kalniečio atstovaujama Milano „Olimpia“ jau patyrė 8 pralaimėjimą Eurolygoje, o rusai šventė septintąją sėkmę.

Milano komanda ilgą laiką buvo primetusi savo taisykles ir neleido „Chimki“ net išsiveržti į priekį. Taip buvo iki trečio kėlinio vidurio, kuomet rezultatą svečiai išlygino – 46:46.

„Chimki“ pajuto, kad gali persverti rezultatą, tą ir padarė bei ketvirtajame kėlinyje įgijo 6 taškų pranašumą – 62:56. Italai dar buvo priartėję iki 65:66, bet tuomet Aleksejus Švedas sumetė ir baudų metimus, ir tritaškį, po kurio jo asmeninėje sąskaitoje buvo jau 29 taškai.

A.Gudaitis per 20 minučių pelnė 6 taškus (3/3 dvit., 0/3 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, išprovokavo 3 pražangas, 2 sykius prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

M.Kalnietis per 23 minutes surinko 3 taškus (1/3 trit.), atliko 2 perdavimus, išprovokavo pražangą ir sykį prasižengė bei mačą baigė turėdamas 3 naudingumo balus.

„Olimpia“: Curtisas Jerrellsas 17, Jordanas Theodore‘as 14 (8 rez. perd.), Kalebas Tarčewskis 10, Cory Jeffersonas ir Vladimiras Micovas – po 7.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 29 (6/7 dvit., 5/10 trit., 2/2 baud., 6 išpr. praž.), Andrejus Zubkovas 15, Charlesas Jenkinsas 10, Malcolmas Thomasas 8.

Savo dvikovą žaidė ir lyderis Maskvos CSKA klubas, o jo varžovu yra sensacingai gerai kovojantis vokiečių Bambergo „Brose Baskets“.

CSKA komanda svečiuose nepasigailėjo šeimininkų ir įveikė juos 92:76 (22:20, 20:19, 28:20, 22:17). Svečiai po dviejų kėlinių pirmavo 42:39, o po trijų – 70:59.

Maskvos komandai Nando de Colo pelnė 20 taškų, Willas Clyburnas (9 atk. kam.) – 15, Sergio Rodriguezas (7 rez. perd.) – 14, Semionas Antonovas ir Cory Higginsas pridėjo po 12 taškų.

Bambergo ekipai 16 taškų pelnė Augustine'as Rubitas, 13 – Ricky Hickmanas, po 9 – Maodo Lo ir Leonas Radoševičius.

Dar viename mače Tel Avivo „Maccabi“ ekipa savo aikštėje 94:91 (25:21, 21:25, 23:19, 25:26) įveikė ispanų „Valencia“.

Tel Avivo komandai 21 tašką pelnė Pierre'as Jacksonas, 20 – Deshaunas Thomasas, 14 – Artiomas Parachovskis, 12 – Norris Cole.

Valensijos ekipoje 24 taškus surinko Erickas Greenas, 15 – Fernando san Emeterio, 11 – Guillemas Vives.

Kaune vykusiame mače „Žalgiris“ privertė pasiduoti Atėnų „Panathinaikos“ 80:74.

Dar vienoje akistatoje santykius aiškinosi dvi Ispanijos komandos – Vitorijos „Baskonia“ ir Malagos „Unicaja“.

Ispanų mūšyje „Baskonia“ namuose 88:82 (27:12, 14:24, 18:20, 29:26) įveikė autsaiderę „Unicaja“.

Vitorijos komandoje rezultatyviausiai žaidė latvis Janis Tima. Jo sąskaitoje – 24 taškai. Tornikė Šengelija surinko 12 taškų, Rodrigue'as Beaubois – 11, Mattas Janningas pridėjo 10 taškų.

Malagos ekipai 25 taškus pelnė Adamas Waczynski, 13 – Nemanja Nedovičius (8 rez. perd.), po 11 – Ray'us McCallumas ir Jeffas Brooksas.