Po „Panathinaikos“ nesėkmės graikų spauda prabilo: P.Jankūnas pakirpo sparnus Atėnams

Nors Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus nugalėjo nedideliu šešių taškų skirtumu (80:74), Graikijos žiniasklaida pripažino, kad Lietuvos čempionų pranašumas Eurolygos rungtynėse nekėlė abejonių ir „Žalgiris“ buvo vertas pergalės.

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį nugalėjo namie  Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus  <br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį nugalėjo namie Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus  <br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2017-12-08 12:29, atnaujinta 2017-12-08 14:46

Graikų manymu, kauniečiai pranoko Graikijos čempionus nusiteikimu, parengė geresnį rungtynių planą ir, vedami Pauliaus Jankūno, diktavo savo sąlygas.

„Panathinaikos“ atsitrenkė į Kauno „sieną“, – antraštėje tvirtino dienraštis „Nautemporike“.

„Didžiąją rungtynių dalį „Žalgiris“ buvo aiškiai stipresnis“, – straipsnio paantraštėje „Žalgirio“ pranašumą pripažino interneto svetainė sport24gr.

„Tai bent pašėlusios rungtynės, – rašė sport24.gr. – „Panathinaikos“ per pirmąjį kėlinį praleido 10 taškų, bet per kitus du kėlinius – net 54, ir „Žalgiris“ tapo visišku aikštės šeimininku. Šarūno Jasikevičiaus komanda kažkur pasisėmė psichologinių jėgų ir numalšino „Panathinaikos“ pastangas paskutiniajame kėlinyje“.

Tiesa, rungtynių pradžioje visai neatrodė, kad „Žalgiris“ gali laimėti – pirmąjį kėlinį šeimininkų puolimas buvo visiškai bedantis ir Kauno komanda atsiliko 10:20.

„Panathinaikos“ puikiai žaidė pirmąsias dešimt minučių, bet paskui komandą ištiko stabas ir ji nutraukė pergalių seriją Eurolygoje. Kaip ir šių metų kovo mėnesį, „žalieji“ nesugebėjo parsivežti pergalės iš „Žalgirio“ arenos“, – rašė interneto svetainė gazzetta.gr.

„Žiūrint rungtynių pradžią atrodė, kad aikštėje skirtingo lygio komandos, – rašė gazzetta.gr apžvalgininkas Giannis Dentopoulos. – Prisiminus pirmąjį kėlinį net sunku patikėti, kad „Žalgiris“ galėjo švęsti pergalę prieš „Panathinaikos“.

Tačiau paskui viskas apsivertė. „Žalgiris“ buvo geriau pasiruošęs psichologiškai ir dvasiškai, buvo parengęs geresnį rungtynių planą, didžiąją mačo dalį buvo labiau susikaupęs ir pasinaudojo „Panathinaikos“ silpnosiomis vietomis. Nors „Žalgirio“ krepšininkų meistriškumas žemesnis, jis laimėjo visiškai pelnytai. „Žalgiris“ buvo tikra komanda, ir ketvirtadienio vakarą itin tiksliai atitiko komandos apibrėžimą. Tuo tarpu „Panathinaikos“ staiga tapo milžinu molinėmis kojomis“, – kauniečius gyrė, o atėniečius peikė G.Dentopoulos.

„Negalima priekaištauti komandai už pralaimėjimą, ypač žaidžiant Eurolygos rungtynes svečiuose, bet „Panathinaikos“ žaidimas buvo nepatenkinamas, – tvirtino kitos sport24.gr apžvalgininkas Giorgos Ekonomou. – Komanda antrajame ir trečiajame kėliniuose buvo lyg užšaldyta, „Panathinaikos“ lyderiai atrodė lyg jaustųsi pasmerkti ir nepateikė jokių argumentų prieš lietuvių energiją ir nusiteikimą“.

„Tritaškiai laimės neatnešė“, – antraštėje parašė interneto svetainė contra.gr. Tačiau pabrėžė ir kitą „Panathinaikos“ žaidimo pusę: „Nepataikius 13 baudos metimų Kaune, neįmanoma tikėtis pergalės. „Panathinaikos“ buvo nubaustas už prastą baudos metimų taiklumą ir tragišką trečiąjį kėlinį, per kurį praleido 33 taškus“.

Graikijos čempionus labiausiai baudė lėtai įsibėgėjęs, bet antroje rungtynių pusėje puikiai žaidęs ir 17 taškų pelnęs P.Jankūnas. „P.Jankūnas pakirpo Graikijos komandai sparnus. Net kai „Panathinaikos“ ketvirtajame kėlinyje pabudo ir Nikos Pappas bei K.C.Riversas tritaškiais metimais pabandė sugrąžinti komandą į žaidimą, kitoje aikštės pusėje P.Jankūnas pribaigė svečius firminiais metimais iš vidutinio nuotolio“, – rungtynių didvyrį išskyrė gazzetta.gr.