Madride – tikra magija: Jono Mačiulio komanda amerikiečiui turėtų statyti statulą

Jonas Mačiulis ir Madrido „Real“ Ispanijoje turėjo gerokai pavargti, bet iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės. Šįkart „Real“ namuose per pratęsimą 87:85 (16:22, 21:19, 12:13, 25:20, 13:11) nugalėjo Mursijos UCAM krepšininkus, kurie buvo labai arti pergalės.

J.Mačiulis metė vos dukart.<br> G.Bitvinsko nuotr.

Dec 10, 2017, 3:58 PM

„Real“ pratęsimą išplėšė tik po metimo su sirena.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po L.Dončičiaus tritaškio „Real“ išsiveržė 62:61 ir perėmė iniciatyvą, bet UCAM krepšininkai net neketino pasiduoti. Likus žaisti beveik dvi minutes rezultatas buvo 69:69.

Likus žaisti 27 sekundes B.Olesono tritaškis viską pakeitė. UCAM išsiveržė 72:69 ir prasidėjo baudų metimų maratonas.

„Real“ aistruoliai jau buvo nusivylę, kai aidint sirenai T.Thompkinsas pataikė tritaškį, išplėšusį pratęsimą (74:74).

Per pratęsimą komandos draskėsi. Likus žaisti pusantros minutės po C.Hannah tritaškio UCAM išlygino rezultatą (82:82). Tačiau likus žaisti 2 sekundes vėl prabilo T.Thompkinsas, kuris ir vėl pataikė tritaškį – tik šįkart jis lėmė pergalę.

J.Mačiulis žaidė 16 minučių, bet nepataikė nė vieno iš dviejų tritaškių. Jis atkovojo kamuolį ir surinko 1 naudingumo balą.

Rungtynių herojumi tapęs T.Thompkinsas pelnė 13 taškų. J.Carrollo sąskaitoje – 17 taškų, o L.Dončičius pelnė 16.

UCAM komandoje 19 taškų pelnė C.Kloofas, o C.Hannah – 16.

Tragiškas kėlinys

Kitose rungtynėse Eimanto Bendžiaus atstovaujama Kompostelos Santjago „Obradoiro“ komanda išvykoje sužaidė tragišką antrąjį kėlinį ir 77:83 (21:22, 5:25, 28:19, 23:17) pralaimėjo lygos autsaiderei „Real Betis“ komandai.

„Obradoiro“ klubui tai buvo antroji nesėkmė iš eilės, o „Real Betis“ komandai – pirmoji pergalė šį sezoną.

Lietuvos rinktinės puolėjas E.Bendžius žaidė 30 minučių ir pelnė 9 taškus (dvitaškiai: 3/3, tritaškiai: 1/6), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

M.Thomas jo komandoje pelnė 17 taškų.

„Real Betis“ į pergalę vedė 23 taškus pelnęs B.Schilbas ir R.Kelly, kuris surinko 21 tašką.