Lietuviai svetur. Nuo fantastiškos dramos – iki geriausių ir blogiausių

Lukas Lekavičius ir Atėnų „Panathinaikos“ pabėgo nuo pavojingiausių persekiotojų, taškų nepelnęs Jonas Mačiulis ir Madrido „Real“ vos išnešė sveiką kailį per rungtynes su vidutiniokais, prastai žaidusių Gedimino Oreliko ir Artūro Gudaičio komandos nepasinaudojo proga priartėti prie Italijos lygos lyderių, Vytenis Čižauskas pelnė 30 taškų Estijos pirmenybėse, o Paulius Dambrauskas ir Tauras Jogėla pratęsė puikių rungtynių seriją Lenkijos čempionate.

Lrytas.lt kiekvieną pirmadienį pateikia užsienyje rungtyniaujančių Lietuvos krepšininkų apžvalgą.<br> lrytas.lt montažas.

2017-12-11 15:49

Toks buvo praėjęs savaitgalis užsienio klubuose žaidžiantiems Lietuvos krepšininkams.

Lyderiai

Atėnų „Panathinaikos“, kuriame žaidžia Lukas Lekavičius, Graikijos lygoje padidino persvarą prieš amžiną varžovą Pirėjo „Olympiakos“ klubą. Sekmadienį „Panathinaikos“ išvykoje nugalėjo Salonikų „Aris“ komandą 88:70, o „Olympiakos“ irgi svečiuose pralaimėjo Atėnų AEK ekipai 62:66.

L.Lekavičius žaidė 15,5 min. ir pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų).

„Panathinaikos“ laimėjo visas 8 rungtynes ir yra vienvaldis Graikijos lygos lyderis. 6 pergales iškovojęs „Olympiakos“ dalijasi antrąją vietą su „Laurio“ ir Patrų „Prometheas“ komandomis.

Pratęsimas

Madrido „Real“, kuriame žaidžia Jonas Mačiulis, Ispanijos lygos rungtynėse namie tik per pratęsimą palaužė Mursijos UCAM klubą 87:85. J.Mačiulis žaidė 16 min. ir taškų nepelnė (0/2 tritaškių).

„Real“ vos išnešė sveiką kailį ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Madridiečius išgelbėjo tik paskutinėmis akimirkomis tritaškį pataikęs Trey Thompkinsas. Pratęsimo didvyriu vėl tapo T.Thompkinsas, prieš pat sireną pataikęs dar vieną tritaškį ir persvėręs rezultatą.

Kitos dvi Eurolygos komandos tokių gelbėtojų neturėjo ir 11-ajame ACB lygos ture patyrė minimalias nesėkmes. „Barcelona“ namie per pratęsimą nusileido Lagunos „Iberostar“ klubui 91:93, o „Valencia“ išvykoje pralaimėjo Madrido „Estudiantes“ komandai 71:73.

Po 11-ojo turo pirmauja 10 pergalių iškovojęs „Real“. Po 8 kartus laimėjo ir antrąją vietą dalijasi „Barcelona“, „Valencia“ ir „Fuenlabrada“.

Nesėkmės

Venecijos „Umana“ ir Milano „Olimpia“ komandos nepasinaudojo galimybe priartėti prie Italijos lygos lyderės Brešos „Germani“.

Nelauktai galingai startavusi „Germani“ praėjusį savaitgalį patyrė pirmąjį pralaimėjimą – namie nusileido Sasario „Banco di Sardegna“ klubui 78:79. Tačiau lyderių persekiotojai irgi suklupo: „Umana“ namie pralaimėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ komandai 66:68, „Olimpia“ išvykoje – Turino „Fiat“ ekipai 59:71.

Venecijos ir Milano ekipoms atstovaujantys lietuviai žaidė nesėkmingai. Netaikliai atakavęs „Umana“ puolėjas Gediminas Orelikas per 30 min. pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 3/4 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius, greitai pražangas rinkęsis „Olimpia“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis per 10 min. pelnė 5 taškus (2/3 dvitaškių, 1/3 baudų).

Po 10 turų pirmojoje vietoje lieka 9 pergales iškovojusi „Germani“. Antrąją vietą dalijasi po 7 kartus laimėjusios „Umana“, „Olimpia“, „Fiat“ ir Avelino „Sidigas“. Lyderius sustabdžiusi „Banco di Sardegna“ su 6 pergalėmis yra šešta.

Stipriausiai

Vytenis Čižauskas siautėjo per Estijos lygos rungtynes. „Tartu Ulikool“ gynėjas per 31 min. pelnė 30 taškų (2/10 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 8/8 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 pražangas, o jo komanda namie įveikė Talino „Kalev-TLU“ klubą 90:80. Pastarosiomis savaitėmis truputį atsigavęs Tartu klubas Estijos lygoje vis dar užima jam gana neįprastai žemą ketvirtąją vietą (4 pergalės per 8 rungtynes).

Paulius Dambrauskas svariai prisidėjo prie „Dąmbrowa“ pergalės Lenkijos lygos lyderių mūšyje. „Dąbrowa“ namie įveikė Vloclaveko „Anwil“ klubą 86:84, o P.Dambrauskas per 30 min. pelnė 14 taškų (3/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/6 baudų), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 8 pražangas. P.Dambrausko vidurkiai yra 9,7 taško ir 3,2 rezultatyvaus perdavimo. „Dąbrowa“ laimėjo 8 iš 10 rungtynių ir užima antrąją vietą, o pirmauja 9 iš 11 rungtynių laimėjęs „Anwil“.

Tauras Jogėla tęsia puikių rungtynių seriją Lenkijos lygoje. Ščecino „King“ puolėjas per 36 min. pelnė 18 taškų (7/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 7 pražangas, taip padėdamas savo komandai svečiuose nugalėti Ostrovo „Stal“ klubą 101:91. M.Paliukėnas prie pergalės pridėjo 2 taškus. Mindaugo Budzinausko treniruojamas „King“ varžovus palaužė tik per pratęsimą, o ketvirtajame kėlinyje panaikino 11 taškų atsilikimą.

Tiesa, T.Jogėla dar ketvirtojo kėlinio pabaigoje galėjo įtvirtinti pergalę, bet nepataikė nė vieno iš dviejų baudos metimų. „King“ iškovojo ketvirtąją iš eilės pergalę (beje, dvi iš jų – per pratęsimą), o T.Jogėla per šią sėkmingą seriją pelnydavo vidutiniškai 23 taškus ir atkovodavo 6,3 kamuolio. Ščecino komanda, laimėjusi 7 iš 12 rungtynių, užima šeštąją vietą.

Marius Grigonis buvo vienas geriausių Berlyno ALBA žaidėjų per rungtynes, kuriose jo komanda išvykoje nugalėjo Viurcburgo „s.Oliver“ ekipą 90:76. Gynėjas iš Lietuvos žaidė 21 min., pelnė 14 taškų (0/2 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 8/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir buvo beveik dukart rezultatyvesnis negu du „s.Oliver“ aprangą vilkintys tautiečiai (Vytenis Lipkevičius pelnė 5 taškus, Osvaldas Olisevičius – 3). Vokietijos lygoje 10 iš 13 rungtynių laimėjusi ALBA užima antrąją vietą (pirmauja 12 pergalių iškovojęs „Bayern“).

Evaldas Kairys buvo rezultatyviausias Stambulo „Demir Inšaat“ žaidėjas per Turkijos lygos rungtynes su Stambulo „Daruššafaka“. Lietuvis žaidė 20 min., pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškių, 3/4 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius, bet „Demir Inšaat“ išvykoje su varžovais lygiai kovojo tik du kėlinius, o po didžiosios pertraukos atsiliko ir pralaimėjo 57:75. Tik 3 iš 10 rungtynių laimėjęs „Demir Inšaat“ dalijasi 12-ąją vietą, o E.Kairys pelno 8,4 taško ir atkovoja 2,8 kamuolio.

Silpniausiai

Gilvdydas Biruta sužaidė prasčiausias sezono rungtynes, o pastaruoju metu retai laimintis Burgo „Jeunesse Laique“ namie nusileido Prancūzijos lygos autsaideriui Bulazako „Dordogne“ klubui 89:91. G.Biruta žaidė 11 min. ir nė karto nemetė į krepšį. Lietuvio vidurkis yra 7,7 taško, o gerai startavusi Burgo ekipa jau nusmuko į 8-ąją vietą. „Jeunesse Laique“ laimėjo 6 iš 12 rungtynių.

Vaidas Kariniauskas ir Adomas Drungilas atakavo netaikliai, o Rumunijos čempiono vardą ginantis Klužo „Banca Transilvania“ išvykoje pralaimėjo Bukarešto „Steaua“ klubui 75:89. V.Kariniauskas per 20 min. nepelnė nė taško (0/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 0/2 baudų), A.Drungilas per 10 min. pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių). „Steaua“ gynėjas Marius Runkauskas nežaidė. Nepaisant nesėkmės, 6 iš 8 rungtynių laimėjusi Klužo ekipa dalijasi pirmąją vietą su Piteščio „Argeš“ ir Galacio „Phoenix“ komandomis. 5 pergales išovojusi „Steaua“ yra tarp ketvirtąją vietą besidalinančių klubų.

Deividui Gailiui varžovų krepšys buvo užrištas ir Burgoso „San Pablo“ išvykoje turėjo pripažinti Las Palmaso „Herbalife“ klubo pranašumą 80:87. Vienas „San Pablo“ lyderių D.Gailius per 17,5 min. pelnė tik 3 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/1 baudos). Kitas Burgoso ekipos lietuvis Tadas Sedekerskis nežaidė. Ispanijos lygoje 2 iš 11 rungtynių laimėjusi „San Pablo“ užima priešpaskutinę 17-ąją vietą.

Savaitgalio rezultatai

Ispanijos lyga. 11-asis turas. Madrido „Real“ (J.Mačiulis 0) – Mursijos UCAM 87:85 (po pratęsimo),

Sevilijos „Real Betis“ – Santjago „Obradoiro“ (E.Bendžius 9, 8 atk.kam.) 83:77, Las Palmaso „Herbalife“ – Burgoso „San Pablo“ (D.Gailius 3, T.Sedekerskis nežaidė) 87:80, „Fuenlabrada“ – Badalonos „Joventut“ (S.Kulvietis 8) 83:78, „Barcelona“ – Lagūnos „Iberostar“ 91:93 (po pratęsimo), Madrido „Estudiantes“ – „Valencia“ 73:71, Vitorijos „Baskonia“ – Bilbao „Retabet“ 94:71, San Sebastiano „Gipuzkoa“ – Andoros „MoraBanc“ 60:64, Saragosos „Tecnyconta“ – Malagos „Unicaja“ 77:102.

Pirmauja: 1. „Real“ – 10 ir 1, 2. „Barcelona“ – 8 ir 3, 3. „Valencia“ – 8 ir 3, 4. „Fuenlabrada“ – 8 ir 3, 5. „Baskonia“ – 7 ir 4, 6. „Herbalife“ – 7 ir 4, 7. „Obradoiro“ – 7 ir 4, ... 15. „Joventut“ – 3 ir 7, ... 17. „San Pablo“ – 2 ir 9.

Italijos lyga. 10-asis turas. Venecijos „Umana“ (G.Orelikas 10, 8 atk.kam.) – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ 66:68, Turino „Fiat“ – Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 5, M.Kalnietis nežaidė) 71:59, Varėzės „Openjobmetis“ – Kapo d‘Orlando „Betaland“ (A.Kulboka 9) 82:58, Brešos „Germani“ – Sasario „Banco di Sardegna“ 78:79.

Pirmauja: 1. „Germani“ – 9 ir 1, 2. Avelino „Sidigas“ – 7 ir 3, 3. „Fiat“ – 7 ir 3, 4. „Olimpia“ – 7 ir 3, 5. „Umana“ – 7 ir 3, 6. „Banco di Sardegna“ – 6 ir 4, ... 13. „Betaland“ – 4 ir 6.

Turkijos lyga. 10-asis turas. Stambulo „Daruššafaka“ – Stambulo „Demir Inšaat“ (E.Kairys 11, 7 atk.kam.) 75:57, „Eskišehir“ – „Trabzonspor“ (Š.Vasiliauskas 9, 5 rez.perd.) 90:72, Bandirmos „Banvit“ – „Istanbul“ (D.Dulkys traumuotas) 69:72, Stambulo „Galatasaray“ – Ušako „Muratbey“ 87:81, „Gaziantep“ – Stambulo „Bešiktaš“ 62:69, Izmyro „Karšiyaka“ – Bursos „Tofaš“ 80:84, Stambulo „Fenerbahče“ – „Yešilgiresun“ 85:72.

Pirmauja: 1. „Tofaš“ – 10 ir 0, 2. „Fenerbahče“ – 8 ir 2, 3. „Bešiktaš“ – 8 ir 2, 4. „Eskišehir“ – 7 ir 3, 5. „Anadolu Efes“ – 6 ir 3, 6. „Daruššafaka“ – 6 ir 4, ... 9. „Istanbul“ – 5 ir 5, ... 12. „Trabzonspor“ – 3 ir 7, 13. „Demir Inšaat“ – 3 ir 7.

Graikijos lyga. 8-asis turas. Salonikų „Aris“ – Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius 6) 70:88, Atėnų AEK – Pirėjo „Olympiakos“ 66:62.

Pirmauja: 1. „Panathinaikos“ – 8 ir 0, 2. „Olympiakos“ – 6 ir 2, 3. „Laurio“ – 6 ir 2, 4. Patrų „Prometheas“ – 6 ir 2, 5. AEK – 5 ir 3, 6. Salonikų PAOK – 5 ir 3.

Vokietijos lyga. 12-asis turas. Viurcburgo „s.Oliver“ (V.Lipkevičius 5, O.Olisevičius 3) – Berlyno ALBA (M.Grigonis 14, 6 atk.kam.) 76:90, Bambergo „Brose“ – Jėnos „Science City“ (M.Mažeika nežaidė) 80:71, Miuncheno „Bayern“ – Liudvigsburgo „Riesen“ 91:71, Gyseno „49ers“ – Ulmo „ratiopharm“ 70:84, Bairoito „medi“ – Gotos „Rockets“ 93:72.

Pirmauja: 1. „Bayern“ – 12 ir 1, 2. ALBA – 10 ir 3, 3. „medi“ – 9 ir 3, 4. „Riesen“ – 8 ir 2, 5. „Brose“ – 8 ir 4, ... 10. „s.Oliver“ – 6 ir 6“ ... 14. „Science City“ – 4 ir 8.

Prancūzijos lyga. 12-asis turas. Limožo CSP (T.Lydeka 2) – Portelio ESSM 88:79, Burgo „Jeunesse Laique“ (G.Biruta 0) – Bulazako „Dordogne“ 89:91, Gravlino-Diunkerko „Maritime“ – Liono-Vielrbano ASVEL 73:67, Dižono JDA – „Monaco“ (S.Gladyris 30) 71:99, Šalono „Elan Sportif“ – Antibo „Sharks“ 95:81.

Pirmauja: 1. „Monaco“ – 9 ir 3, 2. Le Mano „Sarthe“ – 8 ir 3, 3. CSP – 8 ir 4, ... 8. „Jeunesse Laique“ – 6 ir 6.

Vieninga lyga. Kazanės „Uniks“ – Maskvos CSKA 75:88, „Chimki“ (A.Švedas 34) – „Nižnij Novgorod“ (S.Jelovacas 32) 90:87 (po pratęsimo), „Astana“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 50:83, Minsko „Cmoki“ – Talino „Kalev-Cramo“ 87:84, Saratovo „Avtodor“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 92:107, Krasnojarsko „Jenisej“ – Permės „Parma“ 96:77.

Pirmauja: 1. CSKA – 9 ir 0, 2. „Lokomotiv“ – 7 ir 1, 3. „Zenit“ – 7 ir 1, 4. „Uniks“ – 6 ir 1, 5. „Chimki“ – 5 ir 3.

Lenkijos lyga. 10-asis turas. „Dąbrowa“ (P.Dambrauskas 14, 9 rez.perd.) – Vloclaveko „Anwil“ 86:84, Gdynės „Asseco“ – Zeliona Guros „Stelmet“ (M.Gecevičius 5) 70:71 (po pratęsimo), Ostrovo „Stal“ – Ščecino „King“ (T.Jogėla 18, 6 atk.kam., M.Paliukėnas 2, K.Jonuška nežaidė) 91:101 (po pratęsimo), Zgoželeco „Turow“ (K.Petrukonis 15) – Košalino AZS (L.Chatkevičius ir M.Kumpys po 8) 106:78.

Pirmauja: 1. „Anwil“ – 9 ir 2, 2. „Dąbrowa“ – 8 ir 2, 3. „Stelmet“ – 8 ir 3, 4. Torūnės „Polski Cukier“ – 8 ir 3, ... 6. „King“ – 7 ir 5, ... 8. „Turow“ – 6 ir 5, ... 14. AZS – 3 ir 8.

Latvijos lyga. Rygos VEF (A.Labuckas nežaidė) – „Valmiera“ 93:65, Rygos LU – „Ventspils“ (J.Jucikas 11, 7 atk.kam.) 74:90.

Pirmauja: 1. „Ventspils“ – 11 ir 0, 2. „Ogre“ – 8 ir 2, 3. „Jūrmala“ – 8 ir 3, 4. VEF – 5 ir 2.

Estijos lyga. „Tartu Ulikool“ (V.Čižauskas 30, 5 atk.kam., 7 rez.perd.) – Talino „Kalev-TLU“ 90:80, Pernu „Sadam“ – „Valga-Valka“ (E.Bružas 4) 83:66.

Pirmauja: 1. Talino „Kalev-Cramo“ – 8 ir 0, 2. „Valga-Valka“ – 7 ir 2, 3. Raplos „Avis“ – 6 ir 4, 4. „Tartu Ulikool“ – 4 ir 4.

Rumunijos lyga. 8-asis turas. Bukarešto „Steaua“ (M.Runkauskas nežaidė) – Klužo „Banca Transilvania“ (A.Drungilas 2, V.Kariniauskas 0) 89:75.

Pirmauja: 1. Piteščio „Argeš“ – 6 ir 2, 2. „Banca Transilvania“ – 6 ir 2, 3. Galacio „Phoenix“ – 6 ir 2, 4. „Steaua“ – 5 ir 3.

Austrijos lyga. 12-asis turas. Vienos „Hallmann“ – Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys 8) 88:92.

Pirmauja: 1. „Swans“ – 9 ir 1, 2. Traiskircheno „Lions“ – 8 ir 2.