Po tragiško starto atsigavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ nesugebėjo išsigelbėti Krasnodare

[[ge:lrytas:lrytas:3879028]]

„Lietuvos ryto“ komanda jau turi vietą kitame Europos taurės etape.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 13, 2017, 7:28 PM, atnaujinta Dec 13, 2017, 9:30 PM

„Galbūt trūksta drausmės, galbūt esame šiek tiek pavargę po rungtynių su Kauno „Žalgiriu“, bet tai nėra pasiteisinimas“, – žodžius anglų kalba bėrė Rimas Kurtinaitis, kai sugrįžo šalia aikštės po rimto pokalbio su savo krepšininkais.

Tragiškai Europos taurės rungtynes pradėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ po didžiosios pertraukos sužaidė fantastišką ketvirtį, bet nespėjo susrėbti visos privirtos košės ir 68:77 (12:25, 13:19, 29:15, 14:18) pralaimėjo C grupės lyderei Krasnodaro „Lokomotiv“ komandai.

Pralaimėjimas tapo šaltu dušu po nuostabios serijos – „Lietuvos rytas“ į Krasnodarą atvyko po trijų iš eilės pergalių Europos taurėje, o vilniečius labiausiai šildė sekmadienio dvikova su Kauno „Žalgiriu“, kur R.Kurtinaičio ekipa laimėjo 65:63.

„Lietuvos rytas“ rytas jau turi kelialapį į Europos taurės „Top16” etapą, tad dabar varžosi dėl geresnės pozicijos C grupės turnyro lentelėje.

„Lietuvos rytas” greitai Europos taurėje žais ir su stipresne sudėtimi – klubas pasirašė su dviem jau buvusiais Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais Mindaugu Girdžiūno ir Arnu Butkevičiumi.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris 21 (26 naud. Bal.), B.Madgenas 13, M.Echodas 9 (10 atk. Kam.), J.Baronas ir R.Giedraitis po 7, A.Jomantas 5, T.Petersonas 4, M.Lukauskis 2.

„Lokomotiv“: M.Collinsas 17 (9 atk. Kam.), R.Broekhoffas 12 (8 atk. Kam.), F.Elegaras 11, D.Kulaginas ir B.Qvale'as po 10, P.Antipovas ir J.Raglandas po 7, T.Lacey 3.

Krasnodaro „Lokomotiv“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 18/33 (55 proc.) – 18/36 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/28 (29 proc.) – 4/22 (18 proc.)

Baudų metimai: 17/19 (90 proc.) – 20/23 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 37 (13) – 27 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 11

Perimti kamuoliai: 9 – 9

Klaidos: 18 – 14

„Lietuvos rytą“ bėdos užklupo vos tik prasidėjus rungtynėms. R.Kurtinaitis gan anksti prašė minutės pertraukėlės ir su keiksmais klausė savo žaidėjų, ką šie daro, bet viltis sulaukti drausmės aikštėje greitai sužlugo.

Pirmąjį kėlinį 12:25 pralaimėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrąjį kėlinį pradėjo geriau, bet sumažinti skirtumo nepavyko, o po poros minučių „Lokomotiv“ ėmė trypti savo svečius.

25:44 – tokį rezultatą švieslentėje matė sirgaliai, kai piktas R.Kurtinaitis su savo komanda žengė į persirengimo kambarį.

„Lietuvos ryto” krepšininkai per du kėlinius atakavo tragiškai. Vilniaus klubas dvitaškius mėtė 29 procentų taiklumu (4/14), tritaškius – 23 proc. (3/13). Tik baudas vilniečiai mėtė 89 proc. taiklumu (8/9).

Vilniečiai iš viso sugriebė 10 kamuolių. Gynyboje – 8. Tiek pat kamuolių puolime nusiėmė „Lokomotiv“ ekipa, kur iš viso per du kėlinius atkovojo 22 kamuolius.

R.Kurtinaitis per pertrauką sutvarkė komandos nervus ir to vaisiai matėsi iškart. „Lietuvos rytas“ trečiąjį kėlinį pradėjo 14:4 (39:48). Taiklesni metimai, tankesnė gynyba leido į ketvirtąjį kėlinį žengti atsiliekant 54:59.

Jau pačioje pradžioje „Lietuvos rytas“ skirtumą sumažino iki trijų taškų, bet tada „Lokomotiv“ pakėlė galvą. R.Kurtinaičio komanda turėjo bėdų dėl pražangų ir nors laikėsi netoliese, pritrūko taiklių metimų bei greičio gynyboje.