Lukas Lekavičius nemenkai prisidėjo prie „Panathinaikos“ pergalės

[[ge:lrytas:lrytas:3942548]][[ge:lrytas:lrytas:3942561]][[ge:lrytas:lrytas:3942573]][[ge:lrytas:lrytas:3942575]]

Lukas Lekavičius svariai prisidėjo prie pergalės
J.Mačiulis <br>G.Bitvinsko nuotr.
J.Mačiulis <br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 19, 2017, 7:13 PM, atnaujinta Dec 20, 2017, 12:13 AM

Šią savaitę visoms Eurolygos komandoms bus nelengva: ekipos žaidžia taip vadinamą sunkiąją savaitę, kai vietoj vienintelio turnyro mačo, klubai privalės žaisti dvi dvikovas. Pirmieji žaidė kauniečiai ir jie šventė pergalę, įveikė svečius iš Vokietijos Bambergo 88:84.

13-ojo turo rungtynėse antradienį čempionės titulą ginanti Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) komanda namuose 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ekipą.

Eurolygos čempionai po dviejų kėlinių pirmavo 41:33, tačiau trečiąjį ketvirtį laimėjo 21:9 ir padidino savo pranašumą iki 20 taškų (62:42). Per paskutines 10 žaidimo minučių aikštės šeimininkai dar šiek tiek nutolo ir šventė užtikrintą pergalę.

„Fenerbahce“ komandai Janas Vesely (8 atk. kam.) pelnė 15 taškų, Bradas Wanamakeris ir Luigis Datome – po 13, Jamesas Nunnaly – 12, Nicolo Mellis – 10.

Belgrado ekipoje 15 taškų surinko Ognjenas Dobričius, 9 – Tayloras Rochestie, 7 – Mathiasas Lesortas.

Dar viename mače graikų Atėnų  komanda, kuriai atstovauja Lukas Lekavičius, namuose 89:76 (25:21, 24:22, 18:13, 22:20) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipą.

L. Lekavičius per 25 min. pelnė 13 taškų (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 3/5), atkovojo 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Atėnų komandoje po 15 taškų surinko K. C. Riversas ir Jamesas Gistas (10 atk. kam.), po 14 taškų pridėjo Chrisas Singletonas (10 atk. kam.) ir Nikos Pappas.

Tel Avivo ekipai 14 taškų pelnė Norrisas Cole'as, 13 – Pierre'as Jacksonas, 12 – Alexas Tyusas.

Vienas iš turnyro autsaiderių „Valencia“ patyrė jau devintą nesėkmę iš eilės Eurolygoje: ji svečiuose 91:72 (18:24, 23:19, 17:21, 27:14) krito nuo Madrido „Real“.

Ispanijos klubas turėjo verstis be savo talento Lukos Dončičiaus, kuris antrame kėlinyje užsidirbo techninę pražangą, netylėjo ir po antrosios techninės pražangos buvo išvarytas iš aikštės. Sužaisti „Real“ lyderis spėjo tik mažiau nei 7 minutes, per kurias įmetė 6 taškus.

„Real“ atitrūko nuo svečių tik antroje mačo dalyje, nors Valencijos atstovai trečiame kėlinyje dar ir pirmavo 53:52. Lietuvos rinktinės narys Jonas Mačiulis per 9 minutes pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, surinko 2 naudingumo balus.

„Real“: Facundo Campazzo 14, Felipe Reyesas, Jaycee Carrollas, Walteris Tavaresas ir Trey‘us Thompkinsas (11 atk. kam.) – po 12.

„Valencia“: Bojanas Dubljevičius 18, Erickas Greenas 13, Fernando San Emeterio 11, Rafa Martinezas 10.