Dienos mūšis dėl Eurolygos sosto: CSKA krito po „Olympiakos“ smūgio

[[ge:lrytas:lrytas:3953748]][[ge:lrytas:lrytas:3953750]][[ge:lrytas:lrytas:3953752]][[ge:lrytas:lrytas:3953753]]

CSKA ekipa<br>Euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 20, 2017, 3:43 PM, atnaujinta Dec 21, 2017, 6:53 AM

Eurolygos turnyre trečiadienį buvo žaidžiami paskutinieji keturi 13-ojo turo mačai. Didžiausio susidomėjimo sulaukė dviejų lyderių – Pirėjo „Olympiakos“ ir Maskvos CSKA akistata. Rusijos klubas turėjo 10 laimėjimų ir buvo vienvaldis lyderis, tačiau graikai namie įveikė maskviečius ir dabar Eurolygoje jau dvivaldystė.

Pirėjo „Olympiakos“ savoje arenoje 88:86 (23:20, 22:28, 19:20, 24:18) po įspūdingos kovos palaužė Maskvos CSKA krepšininkus. Pirėjo ekipa vertėsi be savo vieno lyderių Georgioso Printezio, tačiau surado kitą vedlį, kuriuo tapo aukštaūgis Jamelas McLeanas, kuris pelnė 25 taškus ir surinko 30 naudingumo balų.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės CSKA pirmavo 72:66. Bet „Olympiakos“ spurtavo 13:0 ir atitrūko – 79:72. CSKA neketino sudėti ginklų (79:81), tačiau prasidėjus paskutinei minutei šeimininkai įgijo kiek saugesnį pranašumą – 84:79.

Nors CSKA sumažino deficitą (84:86), bet tikslūs „raudonųjų“ baudų metimai leido išsaugoti per vieną metimą nepanaikinamą persvarą, kuri ir užtikrino pergalę.

Nugalėtojams J.McLeanas įmetė 25 taškus (12 atk. kam., 30 naud. bal.), Vassilis Spanoulis – 16 (8 rez. perd.), Kostas Papanikolaou – 15 (3/4 tritaškiai, 6 atk. kam.), Janis Strelniekas pridėjo 10 taškų.

Svečiams 23 taškus (5/9 tritaškiai) surinko Sergio Rodriguezas, 18 – Nando De Colo, 13 – Willas Clyburnas (10 atk. kam.), 11 pridėjo Kyle’as Hinesas (8 atk. kam.).

Trečiadienį Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipa namuose 86:68 (26:19, 11:14, 20:23, 29:12) nugalėjo visišką autsaiderę Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) komandą.

Šeimininkams 25 taškus pelnė Aleksejus Švedas, 16 – Anthony'is Gillas, 12 – Jegoras Vialcevas.

Stambulo ekipoje Errickas McCollumas surinko 20 taškų, Krunoslavas Simonas – 16.

Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano „Olimpia“ namuose pagaliau nutraukė keturių pralaimėjimų seriją – 92:85 (27:25, 22:12, 27:21, 16:27) laimėjo prieš Vitorijos „Baskonia“.

Italai ramiai sau pirmavo šiose rungtynėse ir ketvirtame kėlinyje turėjo 25 taškų atotrūkį – 85:60. Svečius iš duobės tempti pradėjo Tornike Shengelia ir Rodrigue'o Beaubois, o tikruoju „X faktoriumi“ tapo Luca Vildoza, po kurio taiklaus tolimo metimo, „Baskonia“ sumažino deficitą iki 8 taškų, likus pusketvirtos minutės (79:87).

Marcelinho Huertasas baudų metimais skirtumą sušvelnino iki 5 taškų (83:88), bet lemiamomis minutėmis ėmė klysti R.Beaubois bei Janis Timma ir intriga išblėso paskutinėmis mačo sekundėmis.

M.Kalnietis aikštėje praleido tik nepilnas 8 minutes, per kurias sukrapštė 3 taškus (1/1 dvit., 1/1 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, po 2 sykius pažeidė taisykles bei išprovokavo pražangas ir mačą baigė su 2 naudingumo balais.

A.Gudaitis per 24 minutes surinko 10 taškų (1/1 dvit., 8/9 baud.), po krepšiais sugriebė 8 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, suklydo, išprovokavo 5 pražangas, kartą pažeidė taisykles ir pasižymėjo 23 naudingumo balais. Jis buvo antras pagal naudingumą komandoje.

„Olimpia“: Curtisas Jerrellsas 15 (3/3 trit., 7 rez. perd.), Andrew Goudelockas 14, Jordanas Theodore'as bei Vladimiras Micovas po 12, Artūras Gudaitis 10.

„Baskonia“: Tornike Shengelia 19 (8/10 dvit.), Rodrigue'as Beaubois 15, Marcelinho Huertasas 11, Vincentas Poirier 10.

Kitame mače jau nemažai sirgalių nuvylusi „Barcelona“ kovojo su Malagos „Unicaja“ ir vėl pralaimėjo. „Unicaja“ svečiuose 90:83 (26:24, 18:21, 22:19, 24:19) palaužė „Barcelona“.

„Unicaja“ klubui 26 taškus pelnė Nemanja Nedovičius, 13 – Jeffas Brooksas, 12 – Jamesas Augustine'as, po 10 – Adamas Waczynskis bei Ray'us McCallumas.

Barselonos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Thomas Heurtelas. Jo sąskaitoje – 19 taškų. 14 taškų pridėjo Rakimas Sandersas, 11 – Adrienas Moermanas, 10 – Pau Ribas.