Lietuvių ekipos Eurolygoje pralaimėjo lentelės kaimynėms

Paskutinės prieš trumpas šventines atostogas Eurolygos rungtynės buvo nesėkmingos abiem Lietuvos krepšininkėms. Devintajame ture išvykose labai svarbius mačus turnyro lentelės kaimynėms pralaimėjo ir Stambulo „Galatasaray“ su Gintare Petronyte, ir Krokuvos „Wisla“ su Giedre Labuckiene.

Gintarė Petronytė<br>AFP nuotr.

2017-12-21 12:10, atnaujinta 2017-12-21 13:31

Dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas kovojanti „Galatasaray“ viešėjo Čekijos sostinėje, kur trečiadienį nusileido Prahos USK klubui 80:83. Viešnios gerai pradėjo mačą, bet įkrito į gilią duobę iškart po pertraukos, kai praleido 10 taškų iš eilės ir atsiliko 39:40.

Prahos ekipoje žaidė tik septynios krepšininkės, o Marta Xargay visas 40 min. rungtyniavo be keitimo. Stambulo ekipa dvikovos pabaigoje pabandė pasinaudoti varžovių nuovargiu, bet sugebėjo tik sumažinti atsilikimą.

G.Petronytei šios rungtynės buvo vienos prasčiausių sezone. Vidurio puolėja atakavo netaikliai ir per 26 min. pelnė 9 taškus (3/11 dvitaškių, 3/6 baudų) bei atkovojo 12 kamuolių.

Praėjusiose septyneriose rungtynėse „Galatasaray“ rezultatyvumas buvo dviženklis, o jos vidurkiai yra 15,6 taško ir 6,7 atkovoto kamuolio. Lietuvė Eurolygoje pagal rezultatyvumą užima šeštąją vietą, yra trečia pagal blokuotus metimus (vid. 1,4) ir antra pagal baudos metimų taiklumą (87,1 proc.).

„Galatasaray“ per 9 rungtynes iškovojo 4 pergales ir A grupėje dalijasi ketvirtąją vietą su Vilnevo ESB ir Buržo „Tango“. USK sąskaitoje dabar yra 5 pergalės, „Sopron“ – 6, o grupėje pirmauja visas 9 rungtynes laimėjusios Kursko „Dinamo“ krepšininkės.

„Wisla“ komandos viltys patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas jau beveik išgaravo, o trečiadienį Krokuvos krepšininkės žymiai sumažino ir savo galimybes pereiti į Europos taurės turnyrą (šią teisę gaus ekipos, kurios grupėse užims penktąją ir šeštąją vietas).

Devintajame ture „Wisla“ išvykoje pralaimėjo B grupės autsaiderių dvikovą Orenburgo „Nadežda“ komandai 61:67. G.Labuckienė per 32 min. pelnė 8 taškus (3/10 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir paskutinę mačo minutę gavo penktąją pražangą. (G.Labuckienės vidurkiai – 6 taškai ir 6,1 atkovoto kamuolio.)

Krokuvos komanda trečiojo kėlinio viduryje buvo atsilikusi net 23 taškų skirtumu (29:51), bet paskutiniajame kėlinyje surengė spurtą 12:0 ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (51:56), o paskui – iki 2 taškų (60:62). Vis dėlto gaudynėms buvo išeikvota per daug jėgų ir „Nadežda“ apgynė pergalę.

„Wisla“ laimėjo tik 1 iš 9 rungtynių ir B grupėje dalijasi paskutiniąją vietą su „Lattes-Montpellier“. Šeštąją vietą užimanti „Nadežda“ turi 2 pergales.

Šios grupės lyderės yra Stambulo „Yakin Dogu Universitesi“ (8 pergalės), Stambulo „Fenerbahče“ ir Jekaterinburgo UGMK (po 7).

Kito turo rungtynės bus žaidžiamos po švenčių pertraukos – sausio 3-4 d.

Moterų Eurolyga. 9-asis turas.

A grupė. Prahos USK – Stambulo „Galatasaray“ (G.Petronytė 9, 12 atk.kam.) 83:80, „Sopron“ – Polkovicų CCC 70:53, Buržo „Tango“ – Breno „Castors“ 62:52, Vilnevo ESB – Kursko „Dinamo“ 57:63.

Rikiuotė: 1. „Dinamo“ – 9 ir 0, 2. „Sorpon“ – 6 ir 3, 3. USK – 5 ir 4, 4. „Galatasaray“ – 4 ir 5, 5. ESB – 4 ir 5, 6. „Tango“ – 4 ir 5, 7. „Castors“ – 2 ir 7, 8. CCC – 2 ir 7.

B grupė. Orenburgo „Nadežda“ – Krokuvos „Wisla“ (G.Labuckienė 8, 6 atk.kam., 5 praž.) 67:61, Jekaterinburgo UGMK – Salamankos „Perfumerias Avenida“ 60:50, Stambulo „Yakin Dogu Universitesi“ – „Lattes-Montpellier“ 81:61, Stambulo „Fenerbahče“ – Skijaus „Famila“ 83:77.

Rikiuotė: 1. „Yakin Dogu Universitesi“ – 8 ir 1, 2. „Fenerbahče“ – 7 ir 2, 3. UGMK – 7 ir 2, 4. „Famila“ – 5 ir 4, 5. „Perfumerias Avenida“ – 5 ir 4, 6. „Nadežda“ – 2 ir 7, 7. „Wisla“ – 1 ir 8, 8. „Lattes-Montpellier“ – 1 ir 8.