Lietuviai svetur: pergalė prieš lyderius, nutraukta nesėkmių serija ir rekordinis skirtumas

Gediminas Orelikas padėjo Venecijos komandai nutraukti ilgą nesėkmių seriją, Artūras Gudaitis ir Milano ekipa džiaugesi pergale prieš Italijos lygos lyderius, Evaldo Kairio klubas nugalėjo varžovus rekordiniu skirtumu, o Vytenis Lipkevičius asmeninį rekordą pasiekė per beviltiškai pralaimėtas rungtynes.

Artūras Gudaitis<br>euroleague.net nuotr.

Dec 26, 2017, 11:33 PM

Taip per Kalėdas nacionalinėse lygose žaidė užsienio klubams atstovaujantys Lietuvos krepšininkai.

Persekiotojai

Artūras Gudaitis svariai prisidėjo prie Milano „Olimpia“ pergalės prieš Italijos lygos lyderį Brešos „Germani“ klubą. „Olimpia“ savo aikštėje iššvaistė trečiajame kėlinyje turėtą dviženklę persvarą ir turėjo vytis ketvirtajame kėlinyje 6 taškais pirmavusius varžovus, bet sugebėjo laimėti 74:71. A.Gudaitis žaidė 17 min., pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių, 6/7 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir išprovokavo 6 pražangas.

Nelauktai sėkmingai čempionatą pradėjusi „Germani“ patyrė antrąją nesėkmę per pastaruosius tris turus, tačiau vis dar užima pirmąją vietą. „Germani“ laimėjo 10 iš 12 rungtynių. 9 pergales iškovojusi „Olimpia“ užima antrąją vietą.

Serija

Gediminas Orelikas buvo rezultatyviausias tarp lietuvių, žaidusių per Kalėdas, ir padėjo Venecijos „Umana“ komandai nutraukti šešių pralaimėjimų seriją (skaičuojant visus turnyrus). G.Orelikas per 38 min. pelnė 17 taškų (3/5 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o „Umana“ namie per pratęsimą pranoko Sasario „Banco di Sardegna“ klubą 82:80.

Venecijos krepšininkai gruodžio mėnesį iškovojo pirmąją pergalę. Per kelias praėjusias savaites „Umana“ patyrė po tris pralaimėjimus Italijos lygoje ir Čempionų lygoje.

Italijos lygoje „Umana“ laimėjo 8 iš 12 rungtynių ir dalijasi ketvirtąją vietą.

Triuškintojai

Evaldas Kairys padėjo Stambulo „Demir Inšaat“ pasiekti didžiausią pergalę klubo istorijoje. „Demir Inšaat“ namie net 43 taškų skirtumu sutriuškino „Yešilgiresun“ komandą 101:58. E.Kairys per 16,5 min. pelnė 10 taškų (5/5 dvitaškių) ir atkovojo 5 kamuolius.

„Demir Inšaat“ laimėjo 5 iš 12 rungtynių ir Turkijos lygoje dalijasi dešimtąją vietą. E.Kairys pelno 8,9 taško.

Taškai

Vytenis Lipkevičius pasiekė asmeninį sezono rekordą, bet jo taškai nepadėjo Viurcburgo „s.Oliver“ komandai iškovoti pergalę. „s.Oliver“ išvykoje beviltiškai nusileido autsaiderei Gotos „Rockets“ ekipai 77:85, o V.Lipkevičius per 30 min. pelnė 15 taškų (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 8/9 baudų). Dirko Bauermanno treniruojami Viurcburgo krepšininkai labai gerai pradėjo sezoną, bet pastaruoju metu laimi retai ir užima 11-ąją vietą (7 pergalės per 15 rungtynių). V.Lipkevičiaus vidurkis – 6,1 taško.

Beje, antradienį pažeminimą patyrė ir Braunšvaigo „Lowen“ komanda, kurioje žaidžia Žygimantas Janavičius. „Lowen“ namie pralaimėjo Bairoito „medi“ klubui 75:100. Ž.Janavičius per 22 min. pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių), o Bairoito ekipoje labai naudingai žaidė buvęs „Šiaulių“ aukštaūgis Assemas Marei (20 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai).

„Lowen“ laimėjo 6 iš 15 rungtynių ir užima 12-ąją vietą, o Ž.Janavičius pelno 6,6 taško.

Kalėdų dienų rezultatai

Italijos lyga. 12-asis turas. Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 12, 7 atk.kam., 6 išpr.praž., M.Kalnietis nežaidė) – Brešos „Germani“ 74:71, Venecijos „Umana“ (G.Orelikas) – Sasario „Banco di Sardegna“ 82:80 (po pratęsimo), Varėzės „Openjobmetis“ – Bolonijos „Virtus“ (A.Gentile 32) 85:90 (po pratęsimo).

Pirmauja: 1. „Germani“ – 10 ir 2, 2. „Olimpia“ – 9 ir 3, 3. Avelino „Sidigas“ – 8 ir 3, 4. Turino „Fiat“ – 8 ir 4, 5. „Umana“ – 8 ir 4, 6. „Banco di Sardegna“ – 7 ir 5.

Vokietijos lyga. 15-asis turas. Gotos „Rockets“ – Viurcburgo „s.Oliver“ (V.Lipkevičius 15, O.Olisevičius nežaidė) 85:77, Braunšvaigo „Lowen“ (Ž.Janavičius 5) – Bairoito „medi“ (G.Yorkas 32) 75:100, Bambergo „Brose“ – Vaisenfelso „Mitteldeutscher“ 103:66.

Pirmauja: 1. Miuncheno „Bayern“ – 14 ir 1, 2. Berlyno ALBA – 11 ir 4, ... 11. „s.Oliver“ – 7 ir 8, 12. „Lowen“ – 6 ir 9.

Turkijos lyga. 12-asis turas. Stambulo „Demir Inšaat“ (E.Kairys 10, 5 atk.kam.) – „Yešilgiresun“ 101:58, Stambulo „Fenerbahče“ – Ušako „Muratbey“ 89:72, Izmyro „Karšiyaka“ – Stambulo „Bešiktaš“ 79:71, Stambulo „Anadolu Efes“ – Bandirmos „Banvit“ 77:99.

Pirmauja: 1. „Fenerbahče“ – 10 ir 2, 2. Bursos „Tofaš“ – 10 ir 2, 3. „Bešiktaš“ – 9 ir 3, 4. „Eskišehir“ – 9 ir 3, ... 11. „Demir Inšaat“ – 5 ir 7.

Lenkijos lyga. Zeliona Guros „Stelmet“ (M.Gecevičius 14, 5 rez.perd.) – Ostrovo „Stal“ 92:80.

Pirmauja: 1. Vloclaveko „Anwil“ – 11 ir 2, 2. „Dąbrowa“ – 11 ir 2, 3. „Dtelmet“ – 9 ir 4.

Vieninga lyga. Maskvos CSKA – „Astana“ 79:63, „Chimki“ – Krasnojarsko „Jenisej“ 92:62.

Pirmauja: 1. CSKA – 10 ir 0, 2. Krasnodaro „Lokomotiv“ – 8 ir 1, 3. Kazanės „Uniks“ – 7 ir 1.

Austrijos lyga. 14-asis turas. Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys nežaidė) – Velso „Flyers“ 107:104 (po 2 pratęsimų).

Pirmauja: 1. „Swans“ – 11 ir 1, 2. Traiskircheno „Lions“ – 9 ir 3.

Belgijos lyga. 13-asis turas. Briuselio „Basic Fit“ (A.Pečiukevičius 8) – Antverpeno „Giants“ 63:78.

Pirmauja: 1. „Ostende“ – 13 ir 0, ... 9. „Basic Fit“ – 2 ir 10.