Eurolyga: netikėta „Barcelona“ pergalė ir CSKA lyderio vaidmuo

[[ge:lrytas:lrytas:4043034]][[ge:lrytas:lrytas:4043090]][[ge:lrytas:lrytas:4043091]][[ge:lrytas:lrytas:4043093]]

"Barcelona" netikėtai įveikė "Chimki"<br> euroleague.net nuotr.
A.Gudaitis solidžiai žaidžia Milane<br> euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 29, 2017, 5:14 PM, atnaujinta Dec 30, 2017, 12:18 AM

Eurolygoje penktadienį buvo žaidžiami paskutinieji keturi Eurolygos 15-ojo turo mačai. Maskvos CSKA ir vėl tapo vienvalde turnyro lydere, įveikusi ispanų Vitorijos „Baskonia“. Po Pirėjo „Olympiakos“ nesėkmės Kaune, Rusijos čempionas dabar turi 12 laimėjimų ir yra vienvaldis lyderis.

CSKA svečiuose 90:81 (18:26, 33:22, 19:24, 20:9) palaužė „Baskonia“.

Aikštelėje virė atkakli kova tris kėlinius, kol Sergio Rodriguezo ir Cory Higginso taiklūs metimai leido mačo pabaigoje svečiams atsiplėšti 7 taškais, likus žaisti pustrečios minutės (82:75).

Tai buvo lemiamas smūgis, po kurio baskai nebeatsigavo.

S.Rodriguezas sužaidė karjeros rungtynes. CSKA atakų organizatorius per 34 minutes įmetė 25 taškus (3/6 dvit., 6/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, kartą suklydo, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 35 naudingumo balus.

CSKA snaiperiai puikiai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 12 iš 21 tritaškio (57 proc.).

„Baskonia“: Tornike Shengelia 20 (13 atk. kam., 33 naud. bal.), Janis Timma 17 (5/11 trit., 5 atk. kam.), Rodrigue'as Beaubois 13, Vincentas Poirier 9 (7 atk. kam.).

CSKA: Sergio Rodriguezas 25, Willas Clyburnas 20 (6 atk. kam.), Nando De Colo 11, Othello Hunteris 10.

Penktadienį savo mačą žaidė du lietuvius – Mantą Kalnietį ir Artūrą Gudaitį – savo gretose turintis italų Milano „Olimpia“ klubas. Pastaroji ekipa pabandė prisivyti penkias pergales savo sąskaitoje turinčią Belgrado „Crvena Zvezda“, tačiau to padaryti nepavyko.

„Olimpia“ namuose po dramos 88:91 (15:29, 25:16, 20:16, 28:30) nusileido „Crvena Zvezda“.

Pirmąjį kėlinį tragiškai sužaidę italai atsiliko 15:29. Reikalai kardinaliai ėmė taisytis antrajame ketvirtyje. Spurtas 11:0 leido Milano krepšininkams sumažinti deficitą iki vieno metimo – 38:41. Po to ekipos toliau žaidė apylygiai.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Olimpia“ atstovas Vladimiras Micovas taikliu tolimu šūviu rezultatą išlygino 83:83, tačiau Belgrado atstovai lemiamu momentu atitrūko 89:86.

Iškart po to Branko Lažičius padarė taktinę pražangą prieš M.Kalnietį, kuris taip sumetė abi baudas – 88:89. Galiausiai, prie baudų metimo linijos, likus 6 sekundėms, stojo Tayloras Rochestie ir jis nepavedė saviškių – 91:88. M.Kalnietis atliko paskutinį rungtynių metimą, bet jis tikslo nepasiekė.

M.Kalnietis per 17 minučių pasižymėjo 5 taškais (0/2 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo 3 pražangas, kartą pažeidė taisykles ir surinko 7 naudingumo balus.

A.Gudaičio sąskaitoje per 21 minutę – 8 taškai (3/4 dvit., 2/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, blokas, po 3 surinktas ir išprovokuotas pražangas bei 14 naudingumo balų.

„Olimpia“: Vladimiras Micovas 16 (3/3 trit.), Amathas M'Baye ir Dairis Bertanis po 14, Andrea Cinciarini 11 (5 rez. perd.), Jordanas Theodore'as 10.

„Crvena Zvezda“: Jamesas Feldeine'as 19, Milko Bjelica 18 (7 atk. kam.), Mathiasas Lessort 14, Tayloras Rochestie 12.

Tuo tarp visiškas turnyro autsaideris Stambulo „Anadolu Efes“ siekė su nauju strategu pakilti iš dugno akistatoje su vokiečių Bambergo „Brose Baskets“ ir tai turkams pasisekė padaryti.

„Anadolu Efes“ namuose nutraukė keturių pralaimėjimų seriją, 69:58 (15:18, 14:20, 15:10, 25:10) nugalėję „Brose“.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Brose“ dar pirmavo 48:44, bet šeimininkai laimėjo įspūdingą atkarpą 15:2 ir susikrovė pranašumą – 59:50.

Netrukus skirtumas tapo dviženklis ir „Anadolu Efes“, vedamas Egrino Atamano, pergalės iš savo rankų nebeišleido.

Nugalėtojams Derrickas Brownas pelnė 21 tašką (3/4 tritaškiai, 29 naud. bal.), Errickas McCollumas – 19 (5/8 tritaškiai), Krunoslavas Simonas – 11 (7 atk. kam.), Bryantas Dunstonas pridėjo 10 taškų (13 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 10 taškų surinko Ricky Hickmanas, 9 – Dejanas Musli (9 atk. kam.), po 8 – Dorellas Wrightas (6 atk. kam.) ir Maodo Lo.

Dar vienoje dvikovoje Maskvos srities „Chimki“ namie žaidė su sezoną sau jau susigadinusia garsiąja „Barcelona“ ekipa ir netikėtai krito.

„Barcelona“ klubas kaip iš natų sužaidė ketvirtą kėlinį ir laimėjo 79:65 (25:15, 11:17, 21:25, 22:8).

„Barcelona“ sėkmingai pradėjo kovą Chimkuose ir antrojo kėlinio pradžioje turėjo net 12 taškų persvarą – 27:15, tačiau iki didžiosios pertraukos katalonai pranašumą iššvaistė. Tik tritaškis paskutinę kėlinio sekundę leido „Barcelona“ klubui išeiti ilsėtis pirmaujant 36:32.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo lygus 57:57, bet „Chimki“ visiškai užstrigo puolime ir per 8 minutes sukrapštė vos 2 taškus, kai tuo metu katalonai pelnė 17 ir likus 2 minutėms susikrovė solidų pranašumą (74:59), kuris buvo pergalingas.

Svečiams po 12 taškų pelnė Ante Tomičius, Victoras Claveras ir Kevinas Seraphinas, po 9 – Adamas Hanga bei Juanas Carlosas Navarro.

„Chimki“ gretose 22 taškus surinko Aleksejus Švedas, 18 – Tyleris Honeycuttas, 13 – Anthony Gillas.