Triuškinančiame „Raptors“ mače J. Valančiūnas prajuokino areną perdavimu

Atrodo, kad Arvydui Saboniui, kaip įspūdingų perdavimų meistrui, atsirado rimtas konkurentas. Ir tai yra Jonas Valančiūnas. Sekmadienį lietuvio atstovaujamas „Toronto Raptors“ svečiuose tiesiog sutrypė 123:103 (30:26, 32:29, 28:19, 33:29) „Charlotte Hornets“. Šiame kanadiečiams lengvame mače netrūko gražių momentų, tačiau Šarlotėje visiems į areną susirinkusiems sirgaliams patiko neįtikėtinai linksmas J.Valančiūno perdavimas.

"Raptors" be didesnio vargo įveikė "Hornets"<br> AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Feb 11, 2018, 10:52 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 11:48 PM

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas J.Valančiūnas per 24 minutes įmetė 21 tašką (7/12 dvit., 2/2 trit., 1/4 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 2 sykius prasižengė.

Lietuvis jau trečiame kėlinyje buvo arti dvigubo dviženklio, tačiau per lemiamą kėlinį J.Valančiūnas sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolo  ir stebėjo bendraklubių šėlsmą.

Du tritaškius mūsų šalies rinktinės vidurio puolėjas jau pelno antrąjį mačą iš eilės.

Tačiau daugelį arenoje sužavėjo ir prajuokino J.Valančiūno rezultatyvus perdavimas: tai buvo atlikta lyg „Visų žvaigždžių“ rungtynių stiliumi – per klyną. Neįprastą perdavimą sugavęs Kyle'as Lowry įsmeigė tritaškį.

Rungtynių eigą „Raptors“ kontroliavo nuo pirmos iki paskutinės minutės. Dvikovą svečiai pradėjo 12:3, o trečiojo kėlinio viduryje, po J.Valančiūno tolimo šūvio, įgijo 20 taškų persvarą (77:57). Ne tik J.Valančiūnas puikiai atakavo iš toli. Ketvirtame kėlinyje Torontas pirmavo net 115:79, tačiau po to atleido vadeles.

Kanados ekipa jau pasiekė penktąją pergalę iš eilės, o „Hornets“ pralaimėjimų serija prasitęsė iki ketverių paeiliui.

„Raptors“ komanda bendrai realizavo 18 iš 37 (49 proc.) tritaškių. Be to, atliko net 35 rezultatyvius perdavimus.

„Hornets“: Kemba Walkeris 23 (9 rez. perd.), Dwightas Howardas 17 (13 atk. kam.), Jeremy Lambas 13, Cody Zelleris (8 atk. kam.) ir Frankas Kaminsky po 10.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25 (8 rez. perd.), C.J.Milesas 24, Jonas Valančiūnas 21, Fredas VanVleetas ir Serge'as Ibaka (8 atk. kam.) po 10.