Lietuvos moterų krepšinio rinktinė apmaudžiai pralaimėjo Vengrijai

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai pradėjusi 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos antrą „langą“ trečiadienį Miškolco žaidė rungtynes su Vengrija ir apmaudžiai pralaimėjo varžovėms rezultatu 76:78 (25:24, 15:21, 19:16, 17:17).

GIntarė Petronytė.<br> FIBA nuotr.
Gintarė Petronytė.<br>P.Mantauto nuotr.

2018-02-14 19:07, atnaujinta 2018-02-14 23:43

Pirmą šių komandų tarpusavio dvikovą Kėdainiuose praėjusių metų lapkričio mėnesį po atkaklios kovos 70:73 laimėjo vengrės, todėl trečiadienio vakarą mūsiškėms buvo reikalinga pergalė bent keturių taškų skirtumu.

Likus kelioms minutėms iki ketvirto kėlinio pabaigos mūsiškės dar pirmavo, bet persvaros neišsaugojo.

Vengrija – Lietuva – 78:76 (24:25, 15:21, 16:19, 17:17).

Praėjusį šeštadienį vykusiose rungtynėse Vengrijos rinktinė namuose 64:71 turėjo pripažinti Rusijos ekipos pranašumą, o Lietuva sutriuškino Albaniją 119:61. Lietuvės svečiuose rusėms yra nusileidusios 62:64. Trečiadienį Rusija visiškai nepasigailėjo Albanijos (148:35).

Pirmo kėlinio pabaigoje lietuvės pirmavo 23:19, bet įpusėjus rungtynėms, jau 5 taškų pranašumą turėjo šeimininkės (45:40). Ypač nesėkmingai mūsiškėms prasidėjo trečias ketvirtis. Jo viduryje Vengrijos krepšininkės padidino persvarą iki 16 taškų (60:44), bet tuomet Lietuvos rinktinė surengė įspūdingą spurtą net 19:1 ir išsiveržė į priekį 63:61.

Tikslas buvo pasiekiamas, nes likus 2 min. lietuvės pirmavo 74:69. Tačiau tada jos surezgė tokią dramą, kokios nesugalvotų ir geriausias dramaturgas. Deja, pabaiga buvo sužaista nelogiškai ir pražūtingai.

Eglė Šulčiūtė prametė, bet savo klaidų seriją ištaisė kamuolį perėmusi Gintarė Petronytė – 76:74 likus 38 sek. Lietuvės neapsigynė – 76:76, o paskutinei atakai joms liko 19 sek.

Bet tada Kamilė Nacickaitė pametė kamuolį ir vengrės surengė kontrataką – 76:78 likus 9 sek. Vietoj bandymo išlyginti rezultatą K.Nacickaitė sviedė tritaškį ir vengrų treneriai jau ėmė šokinėti iš džiaugsmo. Vis dėlto kamuolį dar pastvėrė Mantė Kvederavičiūtė, bet jos metimas su sirena tikslo nepasiekė.

Lietuvos rinktinei po 20 taškų pelnė Gintarė Petronytė (8 atk. kam.) ir Kamilė Nacickaitė, 12 – Giedrė Labuckienė, po 7 – Santa Okockytė ir Monika Grigalauskytė, po 4 – Mantė Kvederavičiūtė bei Eglė Šulčiūtė, 2 – Laura Juškaitė.

Vengrijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Bernadett Hatar. Jos sąskaitoje – 20 taškų

Su vienintele pergale lietuvės grupėje užima trečią vietą, o trečią sykį laimėjusios vengrės yra antros.

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkės žais lapkričio 17 dieną namuose su Rusijos komanda.

„Pralaimėjimą lėmė smulkios detalės. Komanda tikrai kovojo, viską atidavė, bet pritrūko šaltų nervų, šalto proto rungtynių pabaigoje. Buvo nemažai gerų sprendimų, bet tiesiog nekrito metimai, o varžovės atvirkščiai – pataikė sunkius metimus. Dėl to negaliu nieko blogo pasakyti apie savo komandą. Po ilgosios pertraukos išėjome žaisti netinkamai nusiteikę. Varžovės žaidė kietai ir tam nebuvome pasiruošę. Teko imtis pertraukėlės ir perrikiuoti komandą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Mantas Šernius.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai):

1. Rusija 4 4 0 8

2. Vengrija 4 3 1 7

3. Lietuva 4 1 3 5

4. Albanija 4 0 4 4.

Europos čempionato atrankos varžybose dalyvauja 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Į Senojo žemyno pirmenybes pateks grupių nugalėtojos ir šešios geriausios iš antras vietas užimsiančių rinktinių. Vietas Europos čempionate turi jo šeimininkės Latvija ir Serbija.

Lietuvos rinktinė praleis antrąjEuropos čempionatą iš eilės. Prieš tai mūsiškės nepateko į 2017 metų Europos pirmenybes. Dar anksčiau Lietuvos komandos tarp stipriausių Senojo žemyno ekipų nebuvo 2003 metais.