EUROLYGA

Tarptautiniame turnyre Vilniuje – „Kibirkšties“ triumfas

Vilniaus „Kibirkštis“ tapo sostinėje surengto tarptautinio „Superloto“ moterų krepšinio turnyro, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, nugalėtoja. Vilnietės finale ketvirtadienį 78:71 (18:21, 23:21, 14:16, 23:13) įveikė Baltarusijos čempionato lyderes Gardino „Olimpia“ krepšininkes.

Vilniaus "Kibirkštis"<br> A.Didžgalvio nuotr.

Feb 15, 2018, 7:13 PM

Po dviejų kėlinių „Kibirkštis“ atsiliko 41:42, o 31-ąją min. – 55:59. Po to vilnietės laimėjo keturių minučių atkarpą 11:2 ir įgijo penkių taškų persvarą 66:61. „Kibirkštis“ išsaugojo nežymų pranašumą iki pat rungtynių pabaigos.

Nugalėtojoms, kurioms vadovavo treneris Valdas Gecevičius, 21 tašką pelnė Irina Michailova (11 atk. kam., 26 naud. b.), 18 – Laurita Jurčiūtė (4 rez. perd.), 15 – Shenita Landry (14 atk. kam., 20 naud. b.), 14 – Dalia Donskichytė.

„Olimpia“ ekipai 19 taškų pelnė Nadzeja Nadzežka (8 atk. kam.), 15 – Aryna Masko (6 atk. kam.), 12 – Natalija Daškevič (6 atk. kam.), 9 – Sviatlana Kudrašova, 8 – Volha Kapylova (9 atk. kam.).

„Kibirkšties“ komanda žaidė be vyriausiosios trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir puolėjos Lauros Juškaitės, kurios Lietuvos rinktine buvo išvykusios į Vengriją. Vilniaus ekipai nepadėjo ir susirgusi Gabija Meškonytė.

Rungtynėse dėl trečios vietos Ukmergės „Vilkmergė“ 62:56 (17:12, 10:20, 18:13, 17:11) įveikė Ukrainos jaunimo rinktinę, kurią sudarė 17-20 metų žaidėjos.

Po dviejų kėlinių „Vilkmergė“ atsiliko 27:32, o po trijų kėlinių rezultatas buvos lygus 45:45. Ketvirtąjį kėlinį Ukmergės ekipa pradėjo spurtu 8:0 ir nebeleido varžovėms persverti rezultato.

Nugalėtojoms 16 taškų pelnė Martyna Petrėnaitė (5 rez. perd.), 15 – Agneta Kisielienė (11 atk. kam., 6 per. kam.), 12 – Karolina Ambotaitė (9 atk. kam.), 9 – Rita Žilinskaitė, 8 – Aurelija Putramentaitė (8 atk. kam.).

Ukrainos komandoje pasižymėjo Kristina Karp. 199 cm ūgio vidurio puolėja surinko 12 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir blokavo 4 varžovių metimus. 10 taškų pelnė Anželika Liaško, 9 – Natalija Ciubik.

Naudingiausia turnyro žaidėja išrinkta „Kibirkšties“ puolėja Shenita Landry. Į simbolinį geriausių žaidėjų penketą dar pateko Dalia Donskichytė („Kibirkštis“), Agneta Kisielienė („Vilkmergė“), Kristina Karp (Ukrainos jaunimo rinktinė) ir Nadzeja Nadzežka („Olimpia“).

Turnyro, kurio pagrindinė rėmėja – bendrovė „Olifėja“, dalyvėms ir geriausioms žaidėjoms įteiktos dovanos, kurias įsteigė bendrovės „Drogas“, „Sparta“ ir viešbutis „Delita“.

Trečiadienį pusfinalyje „Kibirkštis“ 75:69 nugalėjo Ukrainos jaunimo rinktinę, o „Vilkmergė“ 63:70 pralaimėjo „Olimpia“ krepšininkėms.

Turnyras, kurį surengė Baltijos moterų krepšinio lyga (BWBL), vyko Mykolo Romerio universiteto sporto salėje.