Europos taurėje „Juventus“ iššvaistė 29 taškų persvarą, bet įveikė „Alba“

[[ge:lrytas:lrytas:5041356]]

Utenos „Juventus“ krepšininkai bando prasibrauti toliau FIBA Europos taurės turnyre<br>championsleague.basketball. com nuotr.
Utenos „Juventus“ krepšininkai bando prasibrauti toliau FIBA Europos taurės turnyre
Daugiau nuotraukų (7)

Mar 7, 2018, 8:24 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 12:18 PM

Gera pradžia – pusė darbo. Ši patarlė trečiadienį nebuvo itin taikli Utenos „Juventus“ komandai, kuri pirmame FIBA Europos taurės aštuntfinalio mače šiaip ne taip įveikė Sėkešfehėrvaro „Alba“ 87:74 (29:6, 25:28, 15:20, 18:20).

Šeimininkai antrame kėlinyje turėjo net 29 taškų pranašumą, bet vengrai labai ramiai „lipo“ ant uteniškių ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų, bet galiausiai nusileido kur kas lietuviams geresniu 13 taškų skirtumu.

Atsakomasis mačas vyks po savaitės ir tuomet paaiškės, ar uteniškiams užteks įgytos persvaros prasibrauti į turnyro ketvirtfinalį.

Utenos klubas jau pirmame kėlinyje parodė, kad pasirengęs pakovoti dėl vietos FIBA Europos taurės ketvirtfinalyje. „Juventus“ galingai startavo ir po pirmųjų penkių minučių pirmavo 12:0.

Baigiantis kėliniui Žydrūno Urbono vedama ekipa jau buvo susikrovusi pasakišką persvarą: po dešimties minučių kovos pirmavo net 23 taškų skirtumu – 29:6. Svečiai iš Vengrijos, kurie pasižymi rezultatyvumu, per kėlinį įmetė tik šešis taškus.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė ir „Juventus“ be didesnio vargo didino atotrūkį – 36:8, 42:13.

Bet baigiantis antram kėliniui „Alba“ šiek tiek atkuto ir sumažino atsilikimą iki 28:50, tačiau šeimininkai ir tuomet neprisileido vengrų arčiau iki didžiosios pertraukos – 54:34.

Trečiame kėlinyje „Alba“ žūtbūt siekė sumažinti Utenos komandos atotrūkį ir po didelių pastangų vengrams pasisekė priartėti iki 51:65. Bet spaudimas tuo nesibaigė.

Ketvirto ir lemiamo ketvirčio viduryje svečiai ir dar labiau sumažino atsilikimą: „Juventus“, iššvaistęs įspūdingą persvarą, 6 min. pirmavo vos 71:69.

Vis dėlto uteniškiai sugebėjo susiimti ir vėl pabėgti 79:71, o pirmąją dvikovą su „Alba“ laimėjo 87:74.

„Juventus“: Kenny Gainesas 25, LaRonas Dendy 17 (8 atk. kam.), Karolis Guščikas 12, Anthony Irelandas 10, Arvydas Šikšnius 9, Simas Buterlevičius ir Mindaugas Kupšas – po 5.

„Alba“: Kasey Hillas 18, Peteris Lorantas 16, Dominicas Pointeris 12, Trevisas Simpsonas 9.

Atsakomosios rungtynės vyks kitą antradienį (kovo 13 d.) 100 tūkst. gyventojų turinčiame Sėkešfehėrvare.

„Juventus“ mechanizmas pastaruoju metu smarkiai stringa. Utenos komanda nuo vasario pradžios pralaimėjo visas trejas LKL rungtynes, Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“, o vienintelis, tiesa, labai ryškus šviesos spindulys, buvo pergalė paskutinėse FIBA Čempionų lygos rungtynėse išvykoje prieš Mursijos UCAM klubą.

Pergalė Ispanijoje padėjo Žydrūno Urbono auklėtiniams FIBA Čempionų lygos A grupėje pakilti į šeštąją vietą ir pratęsti europinį sezoną. Beje, „Juventus“ buvo vienintelė komanda, kuriai pavyko užimti šeštąją vietą iškovojus vos 4 pergales (per 14 rungtynių).

Kitų grupių šeštosios ekipos laimėjo bent po 6 rungtynes, o D grupėje 5 pergales pasiekusi Bonos „Telekom“ liko septintojoje pozicijoje.

LKL čempionate „Juventus“ laimėjo 9 iš 24 rungtynių ir dalijasi penktąją vietą su Pasvalio „Pieno Žvaigždėmis“ bei sekmadienį Utenos komandą sutriuškinusiais „Šiauliais“.

Europos turnyro aštuntfinalyje Utenos krepšininkams tenka stabdyti po Naujųjų metų įsibėgėjusią komandą. Tiesa, Vengrijos lygoje „Alba“ užima tik ketvirtąją vietą (laimėjo 14 iš 20 rungtynių), tačiau žemą poziciją nulėmė prastas žaidimas sezono pradžioje, kai Sėkešfehėrvaro komanda laimėjo tik 1 iš 5 rungtynių. Užtat nuo lapkričio pradžios šalies čempionės vardą ginanti „Alba“ per 15 rungtynių suklupo vos dukart.

Į gerąją pusę pasikeitė ir rezultatai FIBA Europos taurės turnyre. Jei pirmajame etape „Alba“ laimėjo tik 3 iš 6 rungtynių, tai antrajame etape per tiek pat mačų iškovojo 5 pergales. Antrajame etape Sėkešfehėrvaro krepšininkams nuotaiką sugadino tik Kėdainių „Nevėžis“. Gruodžio viduryje kėdainiečiai nugalėjo „Alba“ ekipą savo aikštėje 90:87 (po pratęsimo).

Tačiau paskui „Alba“ atsirevanšavo „Nevėžiui“, po du kartus nugalėjo Kermendo „Egis“ bei Stambulo „Demir Inšaat“ klubus ir užtikrintai užėmė pirmąją vietą grupėje.

Įsibėgėjusi „Alba“ turėjo didelių tikslų ir vasario viduryje vykusiame Vengrijos taurės turnyre. Jo ketvirtfinalyje „Alba“ nugalėjo Kermendo klubą, bet pusfinalyje pripažino Vengrijos lygos lyderio Solnoko „Olaj“ pranašumą.

„Alba“ jau viešėjo Lietuvoje, kai gruodį FIBA Europos taurės antrajame etape kovojo su „Nevėžiu“. O vienas „Alba“ krepšininkas dar kartą apsilankė mūsų šalyje prieš pusantros savaitės, kai Vengrijos rinktinė Klaipėdoje žaidė pasaulio čempionato atrankos rungtynes.

Sėkešfehėrvaro klubas į nacionalinę komandą delegavo aukštaūgį Akosą Kellerį. Jis žaidė 25 min., bet atakavo netaikliai ir į lietuvių krepšį įmetė tik 3 taškus (1/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų).

„Alba“ ekipoje A.Kelleris nėra geriausias vengrų krepšininkas.

Varžovams daug daugiau bėdų pridaro kitas priekinės linijos žaidėjas Pėteris Lorantas, tačiau šiam aukštaūgiui durys į rinktinę užsivėrė dėl užpernai per Vengrijos lygos finalą kilusio didelio konflikto su treneriu Stojanu Ivkovičiumi, kuris tuomet vadovavo ir čempionu tapusiam Solnoko klubui.

P.Lorantas tada apkaltino, kad S.Ivkovičius jį įžeidė ir netgi pastūmė. Tačiau vaizdo kameros tokio epizodo neužfiksavo, o treneris tvirtino, kad krepšininkas viską prasimanė.

Žais dar du lietuviai

FIBA Europos taurės atkrintamosiose varžybose kovoja ir trys Lietuvos krepšininkų turintys užsienio klubai. Tiesa, vienas lietuvis tikrai nežais – Gediminas Orelikas gydosi sunkią traumą ir nepadės Venecijos „Umana“ ekipai grumtis su Kermendo „Egis“ klubu.

Į aikštę trečiadienį žengė Julius Jucikas iš „Ventspils“ ir Adomas Drungilas iš Klužo „Banca Transilvania“.

Ventspilio komanda dėl kelialapio į ketvirtfinalį kovojo su Orhuso „Bakken Bears“, Klužo ekipa – su Groningeno „Donar“.

Aštuntfinalio poros ir rezultatai:

Utenos „Juventus“ – Sėkešfehėrvaro „Alba“ (Vengrija) 87:74.

Venecijos „Umana“ (Italija) – Kermendo „Egis“ (Vengrija) – atidėta.

„Ventspils“ (Latvija) – Orhuso „Bakken Bears“ (Danija) 73:93.

Klužo „Banca Transilvania“ (Rumunija) – Groningeno „Donar“ (Nyderlandai) 76:103.

„Ostende“ (Belgija) – Baro „Mornar“ (Juodkalnija) 84:71.

Sasario „Banco di Sardegna“ (Italija) – „Portel“ (Prancūzija) 72:55.

Avelino „Sidigas“ (Italija) – Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 70:70.

Nikosijos „Keravnos“ (Kipras) – „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 62:77.

„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?