Tragiška nesėkmė Strasbūre: „Neptūnas“ Čempionų lygą palieka po nykaus pratęsimo

[[ge:lrytas:lrytas:5164726]]

„Neptūnas“ dvikovoje Strasbūre sieks palaužti SIG ekipą<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2018-03-14 21:26, atnaujinta 2018-03-15 09:00

Drama, kokios niekas nesitikėjo: kelialapio likimas į FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalį tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Strasbūro SIG sprendėsi per pratęsimą, nors Prancūzijoje Lietuvos ekipa atrodė šauniai ir daugiau kaip tris kėlinius pirmavo dešimties taškų skirtumu. O vienu metu buvo pabėgusi net 14 taškų skirtumu. Savo namų mačus penkių taškų persvara laimėjusios ekipos trečiadienį buvo priverstos žaisti pratęsimą, o po jo toliau dėl taurės kovoti liko SIG – prancūzai per papildomas penkias minutes sugniuždė Lietuvos ekipą ir laimėjo 88:78 (13:19, 17:24, 21:14, 24:13, 13:8).

Pirmąją dvikovą Klaipėdoje „Neptūnas“ buvo laimėjęs 73:68 ir žinojo, kad svečiuose teks kabintis dantimis į pergalę.

„Žinome tai, kad namuose SIG ekipą itin aktyviai palaiko savi sirgaliai ir čia kautis yra labai sunku, tačiau mes esame kovingai nusiteikę. Mūsų tikslai garbingai kautis ir bandyti iškovoti kelialapį į FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalį“, – pabrėžė „Neptūno“ komandos treneris Kazys Maksvytis.

Nors ir keista, SIG krepšininkai trečiadienį iškart atidavė iniciatyvą „Neptūno“ ekipai, o Kazio Maksvyčio kariaunai to ir tereikėjo. Klaipėdiečiai Egdaro Želionio pastangomis po truputį pradėjo didinti atotrūkį ir po pirmojo ketvirčio buvo susikrovę 6 taškų pranašumą.

Kur kas sėkmingesnis buvo antrasis ketvirtis, kai „Neptūnas“ buvo pabėgęs net 14 taškų atotrūkiu – 39:25, o šeimininkai tik chaotiškais pavieniais bandymais siekė sumažinti skirtumą.

Bet prieš visą komandą prancūzų individualių veiksmų gerbėjai buvo bejėgiai – Klaipėda po dvidešimties minučių kovos pirmavo 43:30, o bendras dviejų mačų rezultatas buvo išties džiuginantis: klaipėdiečiai turėjo plius aštuoniolika taškų.

Trečiame kėlinyje rimtų problemų ženklų Lietuvos ekipai atsirado baigiantis ketvirčiui, kai ištirpo dviženklė persvarą ir „Neptūnas“ pirmavo vos 55:49. Lietuviai šiaip ne taip išlaikė persvarą ir prasidėjus lemiamam kėliniui buvo susikrovę ir vėl šiek tiek ramesnį atotrūkį – 59:51.

Nors po trijų kėlinių įsiaudrinusi Strasbūro arena pradėjo tikėti savų krepšininkų sėkme, įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ ir vėl perėjo į agresyvų puolimą ir pabėgo 64:53.

Vis dėlto lemiamam šturmui SIG pasirinko laiką likus kovoti 4 min. ir iškart skirtumas sumenko iki 3 taškų – 65:68, o po kelių akimirkų rezultatas tapo lygus 68:68.

Paskutinę kėlinio minutę SIG jau pirmavo 75:70 ir turėta lietuvių persvara po pirmosios dvikovos buvo panaikinta.

Likus kovoti 11 sek. ketvirtame kėlinyje klaipėdiečiai turėjo rankose kamuolį ir galėjo išplėšti kelialapį į Čempionų lygos ketvirtfinalį, tačiau Renaldo Seibučio metimas buvo netaiklus ir Strasbūre penkių taškų skirtumu – 75:70 laimėjo šeimininkai. Toks pats skirtumas buvo Klaipėdoje, tad ekipos žaidė pratęsimą.

Tačiau ten SIG iškart šovė į priekį ir susikrovė labai solidžią persvarą – 81:72 ir dvikovos baigtis tapo aiški.

Laimėjusi komanda FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalyje kausis su graikų Atėnų AEK ekipa, kuri namie nusileido 88:98 čekų Nymburko ČEZ ekipai, tačiau išvykoje laimėjo 93:82.

SIG: Damienas Inglisas 17, Dee Bostas 15, Miro Bilanas 12.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 17, Simas Galdikas 14, Jerry Johnsonas 12, Renaldas Seibutis 10.