Smūgis Lietuvos krepšiniui: blogesni už Šri Lanką

Jaunimo olimpinėse žaidynėse, kurios šių metų spalį vyks Buenos Airėse, dalyvaus net 40 trijulių krepšinio komandų iš 33 šalių.

Trijulių krepšinio atstovai į jaunimo žaidynes nevyks. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Trijulių krepšinio atstovai į jaunimo žaidynes nevyks. <br>fiba.com
Daugiau nuotraukų (3)

2018-04-05 20:45, atnaujinta 2018-04-05 22:34

Tai jau trečias kartas, kai šiose žaidynėse organizuojamos trijulių krepšinio varžybos. Prieš ketverius metus auksą iškovojo Lietuvos vaikinai ir JAV merginos.

Andora, Argentina, Kinija, Estija, Ukraina, JAV ir Venesuela yra vos septynios šalys, kurioms atstovaus ir vaikinai, ir merginos.

Lietuvos komandos į varžybas nepateko. Atranka buvo vykdoma pagal aštuoniolikmečių pasaulio čempionato, vykusio Kinijoje rezultatus ir oficialų FIBA trijulių krepšinio reitingą.

Kazachstanas, Kirgizija, Mongolija, Turkmėnija, Egiptas, Indonezija ir Šri Lanka savo atstovus žaidynėse turės.

Faktas, kad tokiame Europos krepšinio užribyje Lietuva nebuvo jau seniai. Pralaimėjimas 2017 m. Europos vyru čempionato aštuntfinalyje Graikijos rinktinei apnuogino ne tik šalies vyrų rinktinės, bet ir viso mūsų krepšinio skaudulius. Šią vasarą į įvairaus amžiaus jaunimo Europos ir pasaulio čempionatus vyko septynios mūsų šalies komandos, bet kelią ant garbės pakylos rado tik 18-mečiai vaikinai, laimėję žemyno bronzą.

Kitos trys vaikinų rinktinės, lyg susitarusios, užėmė šeštąją vietą. O visos trys merginų ekipos liko 14-tos ir iškrito į Europos pirmenybių B pakopą, tarsi uždėdamos simbolinį antkapį Lietuvos moterų krepšiniui – šalies, kurios krepšininkės 1997-aisiais tapo žemyno čempionėmis

Moterų rinktinė nepateko jau į du Europos krepšinio čempionatus iš eilės, o pasaulio pirmenybėse nežaidė nuo pat 2006 metų.