J. Valančiūno galingas pasirodymas lėmė „Raptors“ antrąją pergalę NBA atkrintamosiose

Jonas Valančiūnas pelnė 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių po krepšiais, o jo atstovaujamas „Toronto Raptors“ klubas savo aikštėje antrąjį kartą įveikė „Washington Wizards“ komandą 130:119 (44:27, 32:31, 24:32, 30:29) ir NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja jau 2-0.

Jonas Valančiūnas ir Markieffas Morrisas. <br> AFP/Scanpix nuotr.
Jonas Valančiūnas stabdo varžovą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
„Raptors“ – „Wizards“.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

Apr 18, 2018, 6:32 AM, atnaujinta Apr 18, 2018, 2:14 PM

J.Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete ir žaidė 23 minutes. Jis pataikė 7 dvitaškius iš 10, 1 tritaškį iš 2 ir 2 baudas iš 3, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė. 25-erių metų 213 cm ūgio Lietuvos rinktinės ir „Raptors“ centro +/- vidurkis buvo net +27.

Mūsiškis 8 kamuolius sugriebė vien per pirmąjį ketvirtį. JV 12 taškų įmetė ir 12 kamuolių atkovojo per pirmąsias 12 žaidimo minučių. Tai buvo 12-asis uteniškio dvigubas dviženklis atkrintamųjų varžybų istorijoje. Nepaisant gero žaidimo J.Valančiūnas ketvirtajame kėlinyje vėl nerungtyniavo.

Kanados atstovai atkrintamosiose varžybose santykiu 2-0 pirmauja pirmąjį kartą klubo istorijoje.

DeMaras DeRozanas nugalėtojams pelnė 37 taškus ir pakartojo savo asmeninį atkrintamųjų varžybų rekordą, C.J. Milesas įmetė 18, Kyle'as Lowry – 13 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų (asmeninis atkrintamųjų rekordas), Delonas Wrightas surinko 11, o Ispanijos rinktinės narys Serge'as Ibaka – 10 taškų.

Svečiams Johnas Wallas pelnė 29 taškus, Mike'as Scottas – 20, o buvęs žalgireitis Ty Lawsonas  ir Kelly Oubre'as – po 14.

Aikštės šeimininkai jau pirmajame ketvirtyje pasiuntė varžovus į nokdauną (44:27). 44 taškai per 12 minučių – „Raptors“ atkrintamųjų rekordas. Prieš ilgąją pertrauką J.Valančiūnas ir kompanija pirmavo jau 18 taškų skirtumu – 76:58. Tiesa, likus 7:52 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, „Wizards“ priartėjo 103:108, bet „Raptors“ spurtas 17:4 per kitas 4 min. galutinai panaikino intrigą (125:107).

„Raptors“ pataikė 13 tolimų metimų iš 35, o vieną tritaškį įmetė ir J.Valančiūnas.

Pergalė buvo savotiška dovana Toronto klubo vyriausiajam treneriui Dwane'ui Casey, kuris švenčia savo 61-ąjį gimtadienį.

Primename, kad „Raptors“ pagerino tris atkrintamųjų rekordus – daugiausiai taškų per kėlinį (44), daugiausiai taškų per rungtynių pusę (76:58) ir daugiausiai taškų per visas rungtynes (130).

Rungtynės antrajame kėlinyje buvo trumpam sustabdytos, nes pardavėjas išpylė alaus skardines ties aikštės šonine linija.

Rezultatas:

1-„Toronto Raptors“ – 8-„Washington Wizards“ – 130:119 (44:27, 32:31, 24:32, 30:29), – serija 2-0.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 37 (11/17 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 6/8 baudos), Jonas Valančiūnas 19, C.J. Milesas 18 (1/1 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/4 baudos), Kyle'as Lowry 13 (7 atk. kam., 2/2 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai, 6/7 baudos), Delonas Wrightas 11 (2/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Serge'as Ibaka 10 (9 atk. kam., 3/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/1 baudos), O.G.Anunoby 9, Pascalis Siakamas 6, Jakobas Poeltlis 4, Lorenzo Brownas 3 taškai.

„Wizards“: Johnas Wallas 29 (9/15 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 11/11 baudos), Mike'as Scottas 20 (3/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Ty Lawsonas (0/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Kelly Oubre'as (5/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos) po 14, Otto Porteris ir Ianas Mahinmi po 12, Bradley Bealas 9, Markieffas Morrisas 6, Tomašas Satoransky 3 taškai.

Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Vašingtone.