LKL 25-mečiui skirtose rungtynėse „Lietuvos rytas“ svečiuose pranoko „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) sekmadienį (balandžio 22-ąją dieną) švenčią savo 25-ąjį gimtadienį. Ta proga uostamiestyje vyko intriguojančios 33-iojo turo rungtynės tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“. Vilniečiai iškovojo pergalę 90:72 (19:19, 26:21, 23:11, 15:17).

Vilniaus „Lietuvos rytas“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Neptūnas – „Lietuvos rytas“.<br> bcneptunas.lt nuotr.

Apr 22, 2018, 5:18 PM, atnaujinta Apr 23, 2018, 11:18 AM

Aikštės šeimininkai klaipėdiečiai su 23 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų LKL turnyro lentelėje žengia treti, o antrojoje pozicijoje esančių vilniečių kraityje – 27 pergalės ir 6 nesėkmės.

Iki reguliaraus sezono pabaigos abiems ekipoms liko po trejas rungtynes.

Šį sezoną „Neptūnas“ ir „Lietuvos rytas“ prieš tai jau buvo susitikę tris kartus ir dvi pergales šventė klaipėdiečiai. Jie įveikė varžovus lapkričio ir kovo mėnesiais 81:76 (namuose) ir 99:86 (svečiuose). Sostinės atstovai šventė vieną pergalę – 92:79 (spalį, savo aikštėje).

18 taškų deficitą (53:71) panaikinusi uostamiesčio ekipa ketvirtojo kėlinio viduryje po atkarpoos 14:0 buvo svečius beveik prisivijusi (67:71), tačiau „Lietuvos rytas“ atsakė savo spurtu 10:0 ir vėl atitrūko 81:67.

Šis spurtas tapo pergalingu. Stiprų smūgį gavęs „Neptūno“ laivas paskutiniosiomis minutėmis paskendo ir turėjo susitaikyti su pralaimėjimu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai pasirodė pirmą kartą prieš buvusią komandą Klaipėdoje rungtyniavęs Mindaugas Girdžiūnas, kurio sąskaitoje 14 taškų.

Klaipėdos klubo gretose išsiskyrė 15 taškų įmetęs Edgaras Želionis.

„Neptūnas“ po didžiosios pertraukos pataikė tik 1 tolimą metimą iš 11, o per visas rungtynes antraisiais bandymais pelnė vos 2 taškus („Lietuvos rytas“ – 7).

„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ – 72:90 (19:19, 21:26, 11:23, 17:15).

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15 (7/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos, 7 atk. kam.), Renaldas Seibutis 13 (1/6 tritaškiai), Jerry Johnsonas ir Tomas Delininkaitis po 8, Simas Galdikas, Brandonas Fieldsas ir Matas Jucikas po 6, Mindaugas Kačinas ir Vytautas Šulskis po 5 taškus.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 14 (2/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Benas Madgenas 13 (3/6 tritaškiai), Loukas Mavrokefalidis (10 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis (5 atk. kam.) po 12, Chrisas Krameris 11 (5 rez. perdav.), Martynas Echodas 9 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 8, Travisas Petersonas 7, Artūras Jomantas ir Deividas Sirvydis po 2 taškus.