Eurolygos lietuviai. P. Jankūno atgimimas, nutilęs E. Ulanovas ir proga atsarginiams

Pirmą kartą istorijoje Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse šeimininkų pranašumas buvo toks didelis, kad žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius galėjo drąsiai į auikštę leisti net tuos krepšininkus, kuriems praėjusią savaitę Pirėjuje progos nesuteikė. Kad treneriui ir 14 tūkstančių sirgalių nereikėtų jaudintis, labai pasistengė ir trečiojo kėlinio viduryje asmeninį šou surengęs Lietuvos čempionų kapitonas Paulius Jankūnas.

Kauno „Žalgiris“ antrąkart įveikė „Olympiakos“ ketvirtfinalio serijoje<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Apr 25, 2018, 12:29 AM

„Žalgiris“ antradienį trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes su Pirėjo „Olympiakos“ klubu laimėjo 80:60, o Kauno komandos dvyliktuke buvo šeši lietuviai. Jie pelnė 21 tašką.

Tiesa, Lietuvos krepšininkų indėlis pasiskirstė labai netolygiai. Daugiau nei pusę taškų įmetė P.Jankūnas (13), kukliau prie pergalės prisidėjo Antanas Kavaliauskas (7) ir Artūras Milaknis (1), o Edgaras Ulanovas bei trumpai žaidę Paulius Valinskas ir Martynas Sajus nė karto nemetė į krepšį. P.Valinskas ir M.Sajus per atkrintamąsias varžybas žaidė pirmą kartą.

Gytis Masiulis ir Martynas Arlauskas nebuvo registruoti.

Pirėjo ekipoje žaidė šeši graikai. Jie įmetė 31 tašką, bet beveik pusę taškų surinko Vasilis Spanoulis (14).

Lietuvių šešetas

Paulius Jankūnas. Tikrojo P.Jankūno ketvirtfinalio serijoje reikėjo laukti pustrečių rungtynių. Antradienį puolėjas pirmuosius du kėlinius vis dar buvo lyg ne savo kailyje: nors pataikė du metimus, viską darė lėtokai ir abejodamas savo veiksmais. Užtat trečiojo kėlinio viduryje kapitonas grįžo. Jis triskart paeiliui idealiai atliko „Žalgirio“ vizitine kortele tapusį derinį du prieš du, kurį pabaigia P.Jankūno metimas iš vidutinio nuotolio, sykį piktai prasiveržė ir, per 3 min. pelnęs 9 taškus, pribaigė varžovus. Iš viso P.Jankūnas žaidė 18,5 min., pelnė 13 taškų (5/5 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 4 pražangas.

Antanas Kavaliauskas. Pirmojo kėlinio viduryje į aikštę įleistas A.Kavaliauskas iškart pakeitė jėgų santykį abiejose baudos aikštelėse ir padėjo prastai rungtynes pradėjusiam „Žalgiriui“ perimti iniciatyvą. Tiesa, ginantis vidurio puolėjui trūko atidumo, todėl jis per greitai rinko pražangas, o trečiojo kėlinio viduryje buvo nubaustas ir technine pražanga. A.Kavaliauskas žaidė tik 10,5 min., pelnė 7 taškus (3/4 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir gavo 4 pražangas.

Artūras Milaknis. Varžovai didžiąją rungtynių dalį labai gerai prižiūrėjo A.Milaknį, todėl jis retai atsidurdavo laisvas. Kauno komandos snaiperis susikurdavo nebent pusproges, bet jomis nepasinaudojo ir per 21 min. pelnė tik 1 tašką (0/4 tritaškių, 1/2 baudų).

Edgaras Ulanovas. Sumanymas leisti E.Ulanovui dengti Vasilį Spanoulį buvo labai prastas. Tačiau E.Ulanovas nespėjo gainiotis ir aukštesnį varžovą Giorgą Printezį, o puldamas rinkdavosi pasyvesnius atakų tęsinius ir nė karto nemetė į krepšį. 22 min. žaidęs puolėjas antrose iš eilės rungtynėse nepelnė nė taško, bet atkovojo 4 kamuolius.

Paulius Valinskas. P.Valinskas į aikštę buvo įleistas ketvirtojo kėlinio viduryje, žaidė 4 min., nė sykio nemetė į krepšį, bet atkovojo 3 kamuolius.

Martynas Sajus. M.Sajus rungtynių pabaigoje žaidė 2,5 min. ir nė karto nemetė į krepšį.