Smūgis Lietuvos jaunimo rinktinei: aštuntfinalyje krito prieš Ispaniją

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė suklupo Vokietijoje vykstančio Europos čempionato atkrintamųjų starte.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė krito aštuntfinalyje.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 18, 2018, 2:40 PM, atnaujinta Jul 18, 2018, 4:31 PM

Arvydo Gronskio treniruojami lietuviai aštuntfinalyje 70:75 (21:15, 8:11, 19:18, 22:31) pralaimėjo bendraamžiams iš Ispanijos.

Užtikrintai rungtynes pradėjusi Lietuvos ekipa pirmavo visu trijų pirmųjų kėlinių metu, o įpusėjus ketvirtajam turėjo dviženklį pranašumą (54:44).

Tačiau perspektyvaus „Barcelona“ klubo talento Aleixo Fonto vedami ispanai sugebėjo greitai persverti rezultatą ir rungtynės sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Likus žaisti 30 sekundžių Ispanija pirmavo 71:70, o po netaiklaus tolimo Mato Jogėlos metimo lietuviai nesėkmingai mėgino gelbėtis pražangomis.

Lietuvos rinktinės gretose labiausiai išsiskyrė 19 taškų pelnęs Gytis Masiulis ir dar 15 pridėjęs Arnas Velička.

Lietuva: G.Masiulis 19 (5 atk. kam), A.Velička 15 (5 atk. kam.), M.Jogėla 12, A.Pilauskas ir D.Slavinskas po 6 taškus.

Ispanija: A.Fontas 23 (8 atk. kam), Osas Ehigitoras 18, Josepas Puerto 14 taškų.

Šiame čempionate Lietuvos rinktinė iki aštuntfinalio nebuvo suklupusi. A grupėje jie užėmė pirmąją vietą įveikę Juodkalnijos, Turkijos ir Didžiosios Britanijos bendraamžius.

Tuo metu Ispanija grupių etape pasirodė netikėtai prastai – jie iškovojo vienintelę pergalę prieš prancūzus ir liko paskutinėje vietoje.

Ketvirtfinalyje Ispanija susidurs su Izraelio ir Švedijos rungtynių nugalėtojais, o lietuviai kovoje dėl devintosios vietos žais su poros pralaimėtojais.