Sudaužyto „Juventus” treneris Ž. Urbonas prakalbo apie atgal žengtą žingsnį

Utenos „Juventus” krepšininkai sekmadienį ambicingai pradėjo rungtynes Vilniuje ir pusantro kėlinio kibo į atlapus „Ryto” ekipai, tačiau iškart po pertraukos subyrėjo kaip kortų namelis. Vilniečiai net ir turėdami sunkumų dėl žaidėjų pasirinkimo sutriuškino „Juventus” ekipą 87:57 (18:15, 27:13, 29:10, 13:19).

Uteniškiai subyrėjo Vilniuje.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Ž.Urbonas emocingai reagavo į įvykius aikštėje. <br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2018-09-23 20:20, atnaujinta 2018-09-23 23:41

„Juventus” treneris Žydrūnas Urbonas visų rungtynių metu karštai reagavo į teisėjų švilpukus ir už tai užsidirbo techninę pražangą. Po rungtynių jis skundėsi silpnu gynėjų pasirodymu ir teigė, jog koją pakišo laimėtos paskutinės kontrolinės rungtynės.

„Ryto” gynyba nepaliko jokių vilčių „Juventus” krepšininkams, kurie trečiajame kėlinyje pelnė tik 10 taškų. Uteniškiams paskutinį kėlinį teko žaisti prieš vilniečių jaunimą, nes mačo baigtis jau buvo aiški.

Tragiškai tritaškius metę uteniškiai pataikė tik 1 iš 16 bandymų.

- Kaip vertinant komandos pasirodymą?

- Gavome puikių pamokų. Manėme, kad užteks tik entuziazmo ir nusiteikimo, bet tas nepadėjo.

Žaidėme draugiškasrungtynes, pasiekėme daug pergalių ir manėme, kad viskas bus geri. Bet oficialios rungtynės yra visai kitokios. Gynėjai nuvylė, vaikinam dar reikia pasitemti. Neturiu priekaištų dėl jų noro dirbti, bet viskas buvo blogai. Neturėjom ginklų ties tritaškio linijos. Reikia papildymo.

- Kas lėmė, kad antroje pusėje taip subyrėjote?

- Mus pražudė du dalykai: greitos atakos ir neatkovoti kamuoliai. Negerą toną uždavė ir draugiškos rungtynės. Šiandien dėjome žingsnį atgal.

Komandai yra būtinas metikas. Reikia, kad traumą išsigydytų Kennethas Gainesas, nes gynėjų grandis buvo skurdoka. Be abejo, daug kam viskas buvo nauja.

- Rungtynėse žaidėjai priėmė daug sprendimų, kurie nebuvo protingi. Kokios tokio žaidimo priežastys?

- Tai yra įtampa ir situacijos nesupratimas. Kai pralaimi tokiai komandai 20 taškų, prasideda blogi sprendimai. Komandoje yra naujų žaidėjų, jiems irgi reikia prisitaikyti.

- Kaip vertinate tų naujokų žaidimą?

- Pirmose rungtynėse suveikė įtampa.

Nors Karolis Guščikas ir Arvydas Šikšnius rodė gerą energiją, bet jie nepataikė. Žiūrėsime, kas bus toliau, bet matau šviesą tunelio gale.

- Prieš sezoną „Juventus” klubą daug kas vertino kaip pirmojo ketverto komandą. Ką manote apie tokias prognozes?

- Nežinau, kas čia kur ką deda, bet visos dėlionės pasibaigia pavasarį.

Mane erzina draugiškos rungtynės. Norėčiau, kad būtų priešsezoninė taurė, kaip, pavyzdžiui, Ispanijoje.

Draugiškos rungtynės yra visai kitokios, kitas intensyvumas ir kitas lygis.

Nekabinkite mums jokių ketvertų. Aš žaidėjais tikiu, bet reikia labai daug darbo.