„Dzūkijos“ krepšininkai turėjo vargo Kaune: paprakaituoti privertė jaunieji žalgiriečiai

Startavo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyras. Pirmąją jo dieną Alytaus „Dzūkija“ svečiuose 89:84 (28:13, 19:23, 24:19, 18:29) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ ekipą.

Dzūkai Kaune nugalėjo jaunuosius žalgiriečius.<br> D.Aleksyno nuotr.

2018-10-09 19:46, atnaujinta 2018-10-09 20:28

Atsakomąjį mačą komandos Alytuje žais spalio 16 dieną, o į kitą etapą žengs geresnį įmestų ir praleistų taškų skirtumą turinti ekipa.

„Žalgirio“ dubleriai šiose rungtynėse vertėsi be svarbiausių savo žaidėjų: dėl treniruotės su pagrindine komanda mačą praleido Rokas Jokubaitis, Erikas Venskus ir Lukas Uleckas, tuo tarpu Kerras Kriisa kartu su Estijos 3x3 komanda dalyvauja jaunimo olimpiadoje Argentinoje.

Nepaisant to, „Žalgiris-2“ garbingai atsilaikė prieš oponentus iš „Betsafe–LKL“, o paskutinio kėlinio metu net atkūrė didelę intrigą.

Nors ketvirtį „Žalgirio“ dubleriai pradėjo atsilikdami 55:71, netrukus tikslą pasiekė trys tolimi metimai, svarbius taškus iš įvairių distancijų rinko Vitalijus Kozys, o po Lauryno Vaištaro ir Arno Adomavičiaus metimų komandas skyrė vos 7 taškai – 78:85.

Likus pusantros minutės tritaškį smeigė A. Adomavičius, o po Egidijaus Dimšos baudų dar vieną šūvį pridėjo V. Kozys – 84:87. Likusios buvo 46 sekundės, M. Sušinskas buvo taiklus, o Modestas Kancleris nebepataikė ir „Dzūkija“ iškovojo pergalę.

Iki tol Alytaus komanda turėjo didžiulį pranašumą priekinėje linijoje ir tuo pasinaudojęs Paulius Petrilevičius jau mačo pradžioje leido „Dzūkijai“ pirmauti 17:7. Svečiai ilgą laiką pirmavo solidžiai (31:15), bet po atkarpos 9:3 žalgiriečiai skirtumą pavertė vienaženkliu – 27:36.

Iki ilgosios pertraukos „Žalgiriui-2“ dar pavyko nepaleisti į priekį „Dzūkijos“, bet P. Petrilevičius buvo nesustabdomas, rezultatyviai žaidė ir Paulius Danisevičius, o tai komplikavo šeimininkų padėtį – 68:49. Ją pataisyti pavyko tik paskutiniame kėlinyje.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 24 (9 atk. kam., 5 praž., 33 n.b.), Paulius Danisevičius 15, Matas Jogėla 10, Dominykas Domarkas 9, Mindaugas Sušinskas ir Egidijus Dimša (10 atk. kam.) – po 8.

„Žalgiris-2“: Marius Valinskas 17, Vitalijus Kozys 14 (7 išpr. praž.), Arnas Adomavičius 13, Giedrius Bergaudas 12.