Galingai pasirodę jaunieji lietuviai Europoje klubams pergalių nenuskynė

18-metis Deividas Sirvydis ir 22 metų Paulius Valinskas šią savaitę per Europos turnyrų rungtynes pasiekė karjeros rekordus, bet jaunųjų krepšininkų taškai Vilniaus „Rytui“ ir Panevėžio „Lietkabeliui“ pergalių neatnešė. Nesėkmę tarptautinėse varžybose patyrė ir Klaipėdos „Neptūnas“, o iš dviejų dešimčių Europos taurės ir Čempionų lygos turnyruose žaidusių lietuvių pergale džiaugėsi tik Vilerbano ASVEL aprangą vilkintis Mantas Kalnietis.

D.Sirvydis<br>G.Bitvinsko nuotr.
D.Sirvydis.<br>G.Šiupario nuotr.
 Arnas Butkevičius<br> eurocupbasketball.com nuotr.
 Eimanats Bendžius<br> eurocupbasketball.com nuotr.
„Uniks“ įveikė „Ryto“ komandą Europos taurės turnyre<br> eurocupbasketball.com nuotr.
Mantas Kalnietis<br>TV3.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Oct 11, 2018, 8:42 AM, atnaujinta Oct 11, 2018, 8:44 AM

„Rytas“ šią savaitę žaidė antrąsias Europos taurės rungtynes, „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“ pradėjo varžybas Čempionų lygoje.

Europos taurė

Traumų praretintas „Rytas“ pirmą kartą šį sezoną žaidė už Lietuvos ribų, bet kelionė į Tatarstaną nebuvo linksma. Europos taurės antrajame ture vilniečiai pralaimėjo Kazanės „Uniks“ komandai 73:86.

Vilniaus ekipa registravo vos dešimt krepšininkų, bet dviejų jaunų žaidėjų Aisčio Pilausko ir Mareko Blaževičiaus treneris Dainius Adomaitis leisti į aikštę nesiryžo. Šeši rungtyniavę „Ryto“ lietuviai pelnė 53 iš 73 komandos taškų, o rezultatyviausiai žaidė pirmą sykį didelio trenerio pasitikėjimo sulaukęs ir į starto penketą patekęs D.Sirvydis (17 taškų).

„Ryto“ sąskaitoje liko viena pergalė, o vienvaldžiu D grupės lyderiu tapo abejas rungtynes laimėjęs „Uniks“. Kaip ir Vilniaus klubas, po vieną pergalę turi kitą savaitę į Lietuvos sostinę atvyksiantis Frankfurto „Skyliners“, Malagos „Unicaja“ ir Baro „Mornar“.

Čempionų lyga

Abi Čempionų lygoje žaidžiančios Lietuvos komandos pirmajame ture pakartojo vienodą scenarijų: ketvirtajame kėlinyje iššvaistė dviženklę persvarą ir pripažino varžovų pranašumą per pratęsimą. „Lietkabelis“ namie nusileido Antverpeno „Giants“ klubui 87:91 (po trijų kėlinių pirmavo 64:54), „Neptūnas“ išvykoje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ ekipai 78:83 (po trijų kėlinių pirmavo 54:43).

„Lietkabelyje“ rezultatyviausiai žaidė trys Lietuvos krepšininkai Paulius Valinskas (21 taškas), Saulius Kulvietis (15) ir Donatas Tarolis (12), o iš viso šeši lietuviai įmetė 56 iš 87 taškų.

„Neptūnas“ buvo vienintelė iš trijų Lietuvos komandų, kurioje šią savaitę į pirmąsias puolimo gretas buvo išstumti legionieriai (rezultatyviausiai žaidęs Jerai Grantas pelnė 21 tašką), o septyni lietuviai pelnė tik kiek daugiau nei pusę taškų – 40 iš 78.

Kitame ture „Neptūnas“ namie žais su Stambulo „Beşiktaş“, „Lietkabelis“ keliaus į Izraelį ir susitiks su Jeruzalės „Hapoel“.

Legionieriai

Ši savaitė nebuvo smagi ir daugumai užsienio klubams atstovaujančių Lietuvos krepšininkų. Iš šešių Europos taurės ir Čempionų lygos rungtynėse žaidusių legionierių pergale džiaugėsi tik Mantas Kalnietis, padėjęs Vilerbano ASVEL namie laimėti Europos taurės mačą su Trento „Dolomiti Energia“ komanda 75:61. M.Kalnietis prie pergalės prisidėjo 15 taškų.

Kitose Europos taurės rungtynėse Gdynės „Arka“ (Devidas Dulkys pelnė 9 taškus) išvykoje pralaimėjo Bursos „Tofaş“ klubui 79:96, o paskutinėmis minutėmis vaikiškų klaidų pažėrusi Berlyno ALBA (Rokas Giedraitis įmetė 14 taškų) svečiuose nusileido Zagrebo „Cedevita“ ekipai 73:75.

Čempionų lygos pirmajame ture lietuviai liko visiškai tuščiomis: Atėnų AEK (Jonas Mačiulis nepataikė nė vieno iš 4 metimų ir pelnė 1 tašką) namie pralaimėjo Jeruzalės „Hapoel“ 75:79, Bambergo „Brose“ (Arnoldas Kulboka taškų nepelnė) namie – „Fuenlabrada“ 88:89, „Nanterre“ (Adas Juškevičius pelnė 8 taškus) išvykoje – „Opava“ 67:74.

Savaitės lietuviai

Deividas Sirvydis („Rytas“). 18-metis puolėjas tapo Vilniaus komandos X veiksniu ir antroje mačo pusėje nustebino, ko gero, ne vien varžovus, bet ir „Ryto“ sirgalius. D.Sirvydis žaidė 30 min., pelnė 17 taškų (3/3 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/4 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas. Jaunasis krepšininkas net 11 taškų įmetė per trečiąjį kėlinį ir pasiekė karjeros rekordą. Jo asmeninis rekordas Lietuvos lygoje yra vos 8 taškai (pasiektas praėjusio sezono pabaigoje per rungtynes su Pasvalio „Pieno Žvaigždėmis“.

Paulius Valinskas („Lietkabelis“). 22 metų gynėjas ėmėsi „Lietkabelio“ puolimo lyderio vaidmens ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą (jo asmeninis rekordas LKL čempionate yra 17 taškų, įmesti praėjusį savaitgalį į Utenos „Juventus“ krepšį). Antradienį Kauno „Žalgirio“ paskolintas krepšininkas per 30 min. pelnė 21 tašką (5/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 2/2 baudų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet pergalingu galėjęs tapti paskutinis P.Valinsko metimas ketvirtojo kėlinio pabaigoje tikslo nepasiekė.

Mantas Kalnietis (ASVEL). Nors M.Kalnietis niekada nebuvo patikimas snaiperis, jis kartais nudžiugina tolimų metimų salvėmis. Antradienį 32 metų gynėjui plojo Vilerbano sirgaliai, kuriems matant ASVEL naujokas per 24 min. pelnė 15 taškų (0/1 dvitaškio, 5/6 tritaškių) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rokas Giedraitis (ALBA). 26 metų puolėjas per 26 min. pelnė 14 taškų (4/6 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 8 bei perėmė 5 kamuolius ir buvo rezultatyviausias ALBA žaidėjas. Vis dėlto R.Giedraičiui trūko taiklumo, ypač – trečiajame kėlinyje, kuriame jis pernelyg užsispyręs bandė pataikyti iš toli.

Martynas Echodas („Rytas“). Vilniaus komandos aukštaūgis gerai žaidė puldamas ir per 18,5 min. pelnė 10 taškų (5/9 dvitaškių, 0/1 baudos) bei atkovojo 6 kamuolius, tačiau paliko per daug erdvės varžovams po savo krepšiu. Dėl spragų ginantis ir greitai gautų pražangų 21 metų M.Echodui teko nemažai laiko praleisti ant atsarginių suolo.

Savaitės nusivylimas

Paulius Dambrauskas („Neptūnas“). Kelios trumpos atkarpos, kurias žaidė 26 metų gynėjas, „Neptūnui“ virto didžiausiu košmaru. P.Dambrauskas per 10,5 min. nė sykio nepataikė į krepšį (0/4 dvitaškių) ir darė vieną klaidą po kitos. Tiesa, pagal oficialų protokolą jis suklydo tik 3 kartus, bet neapgalvoti įžaidėjo sprendimai sužlugdė ne vieną klaipėdiečių ataką ir ketvirtajame kėlinyje padėjo įsibėgėti „Virtus“ klubui.

Europos taurė. 2 turas

A grupė

Ulmo „ratiopharm“ – Stambulo „Galatasaray“ 103:92 (po pratęsimo), „Monaco“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 63:66, Andoros „MoraBanc“ – Brešos „Germani“ 110:91.

Lentelė: „Crvena Zvezda“ – 2, „Galatasaray“, „Monaco“, „MoraBanc“, „ratiopharm“ – po 1, „Germani“ – 0.

B grupė

Bursos „Tofaş“ – Gdynės „Arka“ (D.Dulkys 9) 96:79, Zagrebo „Cedevita“ – Berlyno ALBA (R.Giedraitis 14, 8 atk.kam., 5 per.kam.) 75:73, Krasnodaro „Lokomotiv“ – Limožo CSP 82:64.

Lentelė: „Lokomotiv“ – 2, ALBA, „Tofaş“, CSP, „Cedevita“ – po 1, „Arka“ – 0.

C grupė

Vilerbano ASVEL (M.Kalnietis 15, 5/6 tritaškių, 6 rez.perd.) – Trento „Dolomiti Energia“ 75:61, Belgrado „Partizan“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 89:82, Ankaros „Turk Telekom“ – „Valencia“ 67:72.

Lentelė: „Valencia“ – 2, „Zenit“, „Partizan“, „Dolomiti Energia“, ASVEL – po 1, „Turk Telekom“ – 0.

D grupė

Kazanės „Uniks“ – Vilniaus „Rytas“ (D.Sirvydis 17, D.Suttonas 14, E.Bendžius 12, M.Echodas 10) 86:73, Malagos „Unicaja“ – Frankfurto „Skyliners“ 91:64, Turino „Fiat“ – Baro „Mornar“ 80:84.

Lentelė: „Uniks“ – 2, „Unicaja“, „Rytas“, „Mornar“, „Skyliners“ – po 1, „Fiat“ – 0.

Čempionų lyga. 1 turas

A grupė

„Nižnij Novgorod“ – Avelino „Sidigas“ (N.Cole‘as 34) 93:100 (po 2 pratęsimų), Bandirmos „Banvit“ – Liudvigsburgo „Riesen“ 89:76, „Ventspils“ – Vloclaveko „Anwil“ 78:99, Mursijos UCAM – Le Mano „Sarthe“ 74:62.

B grupė

„Opava“ – „Nanterre“ (A.Juškevičius 8) 74:67, Venecijos „Reyer“ – Salonikų PAOK 69:59, Lagūnos „Iberostar“ – Bonos „Telekom“ 87:68, Holono „Hapoel“ – Fribūro „Olympic“ 93:69.

C grupė

Panevėžio „Lietkabelis“ (P.Valinskas 21, S.Kulvietis 15, D.Tarolis 12) – Antverpeno „Giants“ 87:91 (po pratęsimo), Atėnų AEK (J.Mačiulis 1, 0/4 metimų) – Jeruzalės „Hapoel“ 75:79, Bambergo „Brose“ (T.Rice‘as 33, A.Kulboka 0) – „Fuenlabrada“ 88:89, Dižono JDA – Nimburko ČEZ 74:63.

D grupė

Bolonijos „Virtus“ – Klaipėdos „Neptūnas“ (J.Grantas 21, 12 atk.kam., K.Weaveris 12, O.Olisevičius 10) 83:78 (po pratęsimo), Liublianos „Olimpija“ – Strasbūro SIG 71:81, Bairoito „Medi“ – Stambulo „Beşiktaş“ 70:78, „Ostende“ – Patrų „Prometheas“ 84:93.