Priešingai visoms prognozėms: „Pieno žvaigždės“ Pasvalyje pranoko „Lietkabelį“

[[ge:lrytas:lrytas:7964066]]

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ žaidėjas Emmanuelis Omogbo. <br> LKL/BNS nuotr.
 Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai.<br> kklietkabelis.lt nuotr.

Oct 20, 2018, 5:18 PM, atnaujinta Oct 20, 2018, 11:24 PM

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje priėmė Panevėžio „Lietkabelio“ iššūkį. Pasvaliečiai kiek netikėtai pranoko svečius iš Panevėžio rezultatu 87:81 (21:16, 16:16, 27:25, 23:24).

Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL)  čempionato septintojo turo susitikimas. Pasvaliečiai dabar savo sąskaitoje turi tris pergales ir keturis pralaimėjimus, o panevėžiečiai laimėjo keturis mačus ir du pralaimėjo.

Pasvalio komanda varžovus iš Panevėžio LKL pastarąjį kartą buvo įveikusi prieš dvejus metus – 2016 metų spalio 9-ąją dieną.

Po ilgosios pertraukos pirmaujant 37:32, kiekvieną „Lietkabelio“ bandymą priartėti malšino Emmanuelis Omogbo, kūręs įspūdingus epizodus. Prisidėjo ir baudų metimai, todėl skirtumas tik didėjo – 70:57.

Vis tik 14 taškų persvarą „Pieno žvaigždės“ ėmė švaistyti įpusėjus ketvirtajamm kėliniui: sekė trys klaidos, kurias „Lietkabelis“ pavertė taškais – 78:71.

Simas Jasaitis smeigė tritaškį (76:80), šeimininkų atakos strigo, tačiau Vytenis Lipkevičius netaikliai šovė rezultatą išlyginti galėjusį metimą. Likus 56 sekundėms Yannickas Franke pataikė ramiau jaustis leidusį tritaškį (85:79), o dvi klaidos iš „Lietkabelio“ atėmė šansus išplėšti pergalę.

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse tik epizodiškai buvo išsiveržęs į priekį: susitikimo pradžioje ir antrojo kėlinio pabaigoje.

E.Omogbo tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios karjeros rungtynės LKL: per 34 minutes jis pelnė 26 taškus (10/14 dvitaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles, klydo 2 kartus ir surinko +37 naudingumo balus.

Iš viso „Lietkabelis“ šiame mače klydo 22 kartus, „Pieno žvaigždės“ – 15.

Rezultatas:

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (3/4) – Panevėžio „Lietkabelis“ (4/2) – 87:81 (21:16, 16:16, 27:25, 23:24).

„Pieno žvaigždės“: Emmanuelis Omogbo 26, Ivaras Žviguras 15, Yannickas Franke ir Gytis Sirutavičius po 14, Vytautas Šulskis 9, Justinas Wattsas 3, Lance'as Jeteris, Tomas Galeckas ir Karolis Petrukonis po 2 taškus.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 21, Simas Jasaitis 14 (4/5 tritaškiai), Saulius Kulvietis 11, Mindaugas Kupšas 10, Michaelas Morrisonas 8, Paulius Valinskas ir Franas Pilepičius po 7, Dominikas Mavra 3 taškai.