Sienos Kaune tarsi prakeiktos: po pratęsimo „Žalgiris“ krito prieš „Barcelona“ klubą

[[ge:lrytas:lrytas:8256259]]

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ namuose pralaimėjo „Barcelona“ ekipai po pratęsimo.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (80)

Nov 16, 2018, 7:50 PM, atnaujinta Nov 16, 2018, 11:26 PM

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos turnyro septintojo turo rungtynes penktadienio vakarą namuose žaidė su „Barcelona“ komanda ir pralaimėjo svečiams po pratęsimo rezultatu 85:88 (18:23, 16:16, 16:21, 26:16, 9:12).

Žalgiriečiai yra iškovoję 3 pergales (visas jas – išvykose) ir patyrę 4 pralaimėjimus (visus jų – savo aikštėje). „Barcelona“ turnyrą pradėjo dviem nesėkmėmis iš eilės, bet paskui laimėjo penkerias rungtynes iš eilės (5/2).

Praėjusį turą kauniečiai šventė pergalę Podgoricoje prieš vietos „Budučnost“ (72:60), o „Barca“ svečiuose nugalėjo Maskvos srities komandą „Chimki“ (87:82).

„Žalgiris“ Senojo žemyno elito klubų turnyre Katalonijos ekipą prieš tai nugalėjo tris kartus iš eilės (89:85 – 2017 metų vasarį, 81:75 – 2017 metų spalį ir 90:74 – 2018 metų kovą), bet tarpusavio akistatose Eurolygoje kol kas dar tvirtai pirmauja „Barcelona“ – 50:5.

Barselonos komandai atstovauja buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Katalonijos, kurie greitai įgijo persvarą (13:6, 19:8). „Žalgiris“ spurtavo 5:0 ir beveik pasivijo varžovus (18:20). Tačiau po pirmųjų 10 min. kauniečiai atsiliko – 18:23.

Antrajame ketvirtyje „Barcelona“ pabėgo dviženkliu pranašumu (30:20), bet Nate'as Woltersas ir Thomas Walkupas tolimais metimais priartino mūsiškius (26:30). Tačiau Šarūno Jasikevičiaus kariaunai sunkiai sekėsi sulaikyti priešininkų snaiperį Kyle'ą Kuricą, kuris per 20 min. pataikė 4 tritaškius iš 5. Po 20 min. komandas skyrė 5 taškai – 34:39.

Trečiasis kėlinys prasidėjo lygioje kovoje, nors vienu žingsniu nuolat priekyje buvo svečiai. Antano Kavaliausko ir Aarono White'o pastangomis žalgiriečiai sumažino deficitą iki 3 taškų (50:53). Bet tada „Barcelona“ po minutės pertraukėlės susikaupė ir vėl pabėgo – 50:60.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Barcelona“ atitrūko rekordiniu 13 taškų atstumu (59:72), bet „Žalgiris“ pakilo į lemiamą šturmą, laimėjo atkarpą 15:2 ir išplėšė pratęsimą – 76:76. Tiesa, Brandonas Daviesas paskutinės mūsiškių atakos metu dar galėjo pataikyti pergalingą metimą, bet kamuolys skriejo pro šalį.

Per papildomą laiką sąlygas diktavo „Barcelona“, kuri atitrūko 8 taškų skirtumu (78:86). Žalgiriečiai iš paskutiniųjų vijosi varžovus, bet lūžio pasiekti nepavyko – pralaimėta 85:88.

„Žalgiris“ (3/4) – „Barcelona“ (5/2) – 85:88 (18:23, 16:16, 16:21, 26:16, 9:12), – po pratęsimo.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 21 (8 atk. kam., 7/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 7/10 baudos), Nathanas Woltersas 19 (6 rez. perdav., 8/10 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Brandonas Daviesas 12 (4 atk. kam., 3/7 dvitaškiai, 6/8 baudos), Thomas Ryanas Walkupas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Edgaras Ulanovas 7, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 5, Antanas Kavaliauskas 4, Derrickas Waltonas 3 taškai. Leo Westermannas (07:21 min.) ir Marius Grigonis (1:46) taškų nesurinko. Laurynas Birutis nežaidė.

„Barcelona“: Kyle'as Kuricas 15 (0/2 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai), Ante Tomičius 14 (5 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 4/8 baudos), Jaka Blažičius (1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/4 baudos), ir Thomas Heurtelis (4/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 11, Kevinas Pangosas 10 (5 rez. perdav., 2/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos), Chrisas Singletonas 8, Kevinas Seraphinas ir Adamas Hanga po 7, Victoras Claveras 5 taškai. Pierre'as Oriola (10:02) taškų nesurinko.

Pražangos: 23 – 25.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje užima devintąją vietą, o „Barcelona“ – šeštąją.

Kitas rungtynes Kauno komanda žais lapkričio 21-ąją dieną svečiuose su Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkais.