Į permainų sūkurį įsuktas „Lietkabelis“ nepasigalėjo „Pieno žvaigždžių“

[[ge:lrytas:lrytas:8274728]]

Mindaugas Kupšas vedė „Lietkabelį“ į pergalę.<br> LKL/BNS nuotr.

Nov 18, 2018, 5:58 PM, atnaujinta Nov 18, 2018, 11:27 PM

Panevėžio „Lietkabelis“ išgyvena radikalių permainų laikotarpį – komandoje keitėsi vadovai, treneris ir žaidėjai. Sekmadienį LKL pirmenybių rungtynėse panevėžiečiai namuose jėgas išbandė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir laimėjo prieš varžovus rezultatu 94:63 (22:14, 21:15, 25:16, 26:18).

„Lietkabelis“ su 7 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais turnyro lentelėje rikuojasi ketvirtas. Pasvaliečiai kol kas šventė pergales 4 kartus, o 7 sykius patyrė nesėkmės kartėlį.

Pirmojo rato dvikovą Pasvalyje laimėjo „Pieno žvaigždės“ 87:81.

Abi komandos skirtngai sužaidė savo paskutines rungtynes, tiesa, tai buvo ir skirtinguose frontuose. „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos turnyre svečiuose nusileido Atėnų AEK ekipai 59:65, o Pasvalio atstovai LKL čempionate po fantastiškos antrosios mačo dalies pranoko Utenos „Juventus“ krepšininkus 90:71.

„Lietkabeliui“ tai buvo rezultatyviausios sezono rungtynės, o ši pergalė 31 taško skirtumu – kol kas didžiausia sezone.

Panevėžio komanda nuo pirmojo kėlinio primetė varžovams savo taisykles ir ėmė krautis pranašumą. Jis dar iki ilgosios pertraukos buvo dviženklis (43:27), o vėliau svečiai tapo triuškinami ir jokių prošvaisčių „Pieno žvaigždėms“ nebebuvo.

Pirmosios Vaido Kariniausko rungtynės Panevėžyje pažymėtos gynėjo 9 taškais (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), 4 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 4 rezultatyviais perdavimais, išprovokuota pražanga, 2 klaidomis, 4 pražangomis ir 9 naudingumo balais per 19 minučių.

Pasvalio komandoje taip pat debiutavo du naujokai – Dagoberto Pena ir Jay Threattas.

Pirmasis per 26 minutes pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 3/3 baudois), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus suklydo, sykį prasižengė, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 5 naudingumo balus.

Antrasis per 25 minutes įmetė 9 taškus (3/6 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 2 kartus prarado kamuolį, sykį prasižengė bei surinko 4 naudingumo balus.

Rezultatas:

„Lietkabelis“  (7/3) – „Pieno žvaigždės“ (4/7) – 94:63 (22:14, 21:15, 25:16, 26:18).

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas 17, Jamaras Wilsonas 14, Paulius Valinskas ir Michaelas Morrisonas po 12, Franas Pilepičius 11, Vaidas Kariniauskas 9 taškai.

„Pieno žvaigždės“: „Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 11, Dagoberto Pena 10, Karolis Petrukonis ir Jay Treattas po 9 taškus.

„Lietkabelis“ čempionate yra ketvirtas, o „Pieno žvaigždės“ – aštuntos.

Panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas pasidžiaugė pergale ir tuo, kad galėjo laisvai rotuoti visa sudėtimi, taip nenuvarginant žaidėjų prieš trečiadienio FIBA Čempionų lygos rungtynes.

„Sužaidėme geras rungtynes. Svarbiausia, kad visi rungtyniavo ir niekas nepavargo. Mūsų laukia sunkus mačas trečiadienį ir šeštadienį prieš „Neptūną“. Labai gerai gynėmės, išnaudojome savo pranašumą po krepšiu. Abu aukštaūgiai puikiai padirbėjo puolime. Spaudėme „Pieno žvaigždžių gynėjus nuo pat dvikovos pradžios ir tai davė vaisių“, – kalbėjo serbas.

Tai buvo pirmosios V.Kariniausko rungtynės Panevėžyje.

„Jis labai geras žaidėjas. Faktas, kad jis buvo rinktinėje, jau daug apie Vaidą pasako, nes Lietuva yra viena iš trijų geriausių rinktinių Europoje. Mes bandysime išnaudoti jo meistriškumą“, – sakė N.Čanakas.