Krepšininkės išsidalijo kelialapius į Europos čempionatą

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyrą baigė triuškinama pergale. Tačiau ši pergalė buvo menka paguoda, nes lietuvės jau anksčiau prarado galimybes patekti į baigiamąjį turnyrą.

Lietuvos moterų rinktinė kelialapio į čempionatą neiškovojo.<br> G.Šiupario nuotr.

2018-11-22 14:18, atnaujinta 2018-11-22 14:20

Kelialapius į 2019 metų vasarą Serbijoje ir Lavijoje vyksiantį Europos čempionatą iškovojo Juodkalnijos, Turkijos, Baltarusijos, Rusijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Ispanijos, Ukrainos, Čekijos, Belgijos, Italijos ir Švedijos krepšininkės.

Lietuvės. Lietuvos krepšininkės varžybas pabaigė trečiadienį Kėdainiuose sutriuškindamos silpniausią viso atrankos turnyro komandą Albanijos rinktinę 146:58.

Lietuvės per šešerias rungtynes iškovojo dvi pergales prieš albanes (pirmąsias rungtynes išvykoje mūsiškės vasario mėnesį laimėjo 119:61), bet žaisdamos su Rusijos ir Vengrijos rinktinėmis patyrė keturis pralaimėjimus 2-3 taškų skirtumu.

C grupėje trečiąją vietą užėmusioje Lietuvos rinktinėje per visą atrankos turnyrą naudingiausiai žaidė Gintarė Petronytė (20,5 tšk., 8,8 atk.kam.), Kamilė Nacickaitė (18 tšk.) ir Santa Okockytė-Baltkojienė (10,2 tšk., 6,2 rez.perd.).

Kitose C grupės paskutiniojo turo rungtynėse Rusija namie įveikė Vengriją 56:53. Grupės nugalėtoja tapo visas šešerias rungtynes laimėjusi Rusijos rinktinė. Antrąją vietą užėmė ir antrąjį kelialapį į Europos čempionatą iškovojo ketverias rungtynes laimėjusi Vengrijos komanda.

Lietuvos rinktinė praleis jau antrą iš eilės Europos čempionatą. 2017 metų žemyno pirmenybių atrankos turnyre lietuves nuskriaudė Latvijos ir Slovėnijos krepšininkės.

Mūsų šalies komanda iki šiol dalyvavo vienuolikoje Europos čempionatų. 1938 metais lietuvės tapo Europos vicečempionėmis, o 1997 metais laimėjo aukso medalius.

Kelialapiai. Atrankos turnyre dalyvavo 32 komandos, kurios buvo suskirstytos į aštuonias grupes. Kelialapius į Europos čempionatą iškovojo visų grupių nugalėtojos ir šešios geriausios antrąją vietą užėmusios komandos.

Iš A grupės į baigiamąjį turnyrą pateko Juodkalnija, iš B grupės – Turkija ir Baltarusija, iš C grupės – Rusija ir Vengrija, iš D grupės – Didžioji Britanija, iš E grupės – Prancūzija ir Slovėnija, iš F grupės – Ispanija ir Ukraina, iš G grupės – Čekija ir Belgija, iš H grupės – Italija ir Švedija.

Geriausiai atrankoje žaidė visas šešerias rungtynes laimėjusios Rusijos ir Ispanijos krepšininkės, Po penkias pergales pasiekė Turkijos, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Čekijos ir Belgijos komandos.

Europos čempionatas vyks 2019 metų birželio 27-liepos 7 d. Serbijoje ir Latvijoje. Šių šalių rinktinėms nereikėjo žaisti atrankos turnyre.

Palyginti su praėjusiu Europos čempionatu pasikeitė tik dvi komandos. Didžiosios Britanijos ir Švedijos rinktinės iš stipriausiųjų šešioliktuko išstūmė Graikijos ir Slovakijos ekipas. Beje, graikės užpernai žemyno pirmenybėse užėmė ketvirtąją vietą ir šiais metais rungtyniavo pasaulio čempionate.

Triuškinimai. Nė vienos pergalės atrankos turnyre neiškovojo Islandijos, Estijos, Albanijos, Suomijos, Bulgarijos, Šveicarijos ir Makedonijos krepšininkės.

Net tarp autsaiderių bejėgiškumu pasižymėjo Albanijos komanda, dvejas rungtynes pralaimėjusi triženkliu skirtumu (Rusijai 35:148 ir Vengrijai 27:139).

50 ar didesniu taškų skirtumu baigėsi ir kelerios rungtynės kitose grupėse. Prancūzija sutriuškino Suomiją 103:44 ir 90:40, Kroatija – Makedoniją 108:47 ir 90:27, Švedija – Makedoniją 118:48, Ispanija – Nyderlandus 92:26, Italija – Makedoniją 93:33, Baltarusija – Estiją 113:63, Ispanija – Bulgariją 92:42, Ukraina – Bulgariją 94:44.

Europos moterų čempionato atranka. 6 turas

A grupė

Slovakija – Juodkalnija 68:82, Islandija – Bosnija ir Hercegovina 74:84. Lentelė: Juodkalnija – 4, Bosnija ir Hercegovina – 4,

Slovakija – 4, Islandija – 0.

B grupė

Turkija – Baltarusija 56:60, Lenkija – Estija 82:51.

Lentelė: Turkija – 5, Baltarusija – 5, Lenkija – 2, Estija – 0.

C grupė

Lietuva (G.Petronytė 27, E.Šikšniūtė 24, K.Nacickaitė 20, G.Meškonytė 16) – Albanija 146:58, Rusija – Vengrija 56:53.

Lentelė: Rusija – 6, Vengrija – 4, Lietuva – 2, Albanija – 0.