„Rytas“ už uždarų durų draugiškame mače palaužė „Juventus“ pasipriešinimą

Be keturių Lietuvos rinktinei atstovaujančių žaidėjų rungtyniavęs Vilniaus „Rytas“ uždarose draugiškose rungtynėse namuose nugalėjo Utenos „Juventus“. Nemažai jaunimui pasireikšti leidusi sostinės komanda varžovus įveikė 85:83 (24:22, 28:20, 18:17, 15:24).

Rokas Stipčevičius vedė „Rytą“ į pergalę prieš „Juventus“ ekipą<br> rytasvilnius.lt nuotr.

Dec 1, 2018, 3:18 PM, atnaujinta Dec 1, 2018, 4:05 PM

Rungtynes Vilniaus klube pradėjo Roko Stipčevičiaus, D.J.Seeley, Deivido Sirvydžio, Dominique'o Suttono ir Evaldo Kairio penketas, kuris žaidė sėkmingai ir rezultatyviai. Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, o E.Kairio ir D.Sirvydžio 13 taškų padėjo „Rytui“ po pirmųjų dešimties minučių pirmauti – 24:22.

Antrasis ketvirtis prasidėjo puikiu D.J.Seeley pasirodymu. Amerikietis pataikė tris tritaškius, o spurtą surengę vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą. 8 tolimus metimus per pirmąją rungtynių pusę pataikę „Ryto“ krepšininkai į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami – 52:42.

Antrąją rungtynių pusę sostinės komanda pradėjo leisdama varžovams kiek sumažinti pranašumą, tačiau stipriai baigė kėlinį ir išsaugojo dviženklę persvarą (70:59). Utenos ekipos gynybai nesustabdomas buvo E.Kairys, kuris prieš lemiamą ketvirtį pataikė visus 9 metimus iš žaidimo, pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko +27 naudingumo balus.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Utenos sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau tritaškiais atsakė R.Stipčevičius ir Aistis Pilauskas. Kelis svarbius dvitaškius pataikė penktadienį „Perlo“ gretose sužibėjęs Tubutis, po kurio keturių iš eilės pelnytų taškų „Rytas“ pirmavo – 82:78.

Prasidėjus paskutinei minutei R.Stipčevičius pataikė tolimą metimą, varžovai atsakė tuo pačiu, o likus 9 sekundėms rezultatas švieslentėje degė 85:83 „Ryto“ naudai. Tuomet prie baudų metimo linijos stojo A.Pilauskas, kuris prametė abu kartus, tačiau „Juventus“ žaidėjo Tomo Dimšos tritaškis tolimas metimas skriejo pro šalį ir vilniečiai šventė pergalę.

Šioms rungtynėms buvo registruoti ir „Perle“ rungtyniaujantys Tadas Vaičiūnas, Simas Jarumbauskas, Erikas Jermolajevas ir Einaras Tubutis. Ant parketo pasirodė S.Jarumbauskas ir E.Tubutis, o pasižymėti spėjo tik pastarasis, pelnęs 4 taškus.

Šiame susitikime uteniškiams padėti negalėjo į Lietuvos rinktinės sudėtį patekęs Martinas Gebenas, kojos skausmus vis dar jaučiantis Kenny Gainesas, o Ugnius Nikitinas su Arminu Kleišiu žaidžia Regionų krepšinio lygoje.

„Rytas“: Evaldas Kairys 20 (9/9 metimai, 6 atk. kam.), Dominique'as Suttonas ir Rokas Stipčevičius (6 rez. perdav.) po 17, D.J.Seeley 13 (6 atk. kam.), Deividas Sirvydis 9, Einaras Tubutis 4 taškai.

„Juventus“: Karolis Guščikas 25, Aleksandras Zacharovas 16, Marius Runkauskas 12 (2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Vaidas Čepukaitis 10, Arvydas Šikšnius 8, Tomas Dimša 5 (8 rez. perdav.), Dovis Bičkauskis 3 (6 atk. kam., 3 rez. perdav.), Gytis Radzevičius (4 rez. perdav.) ir Alexas Hamiltonas (4 rez. perdav.) po 2 taškus.