EUROLYGA

Eurolygos 19-ojo turo akcentai: gruzinų talento pamokos ir nevaisingos Ricko Pitino kelionės

19-metis gruzinas davė krepšinio pamokų Eurolygos čempionams, turnyro lyderiai padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus, amerikietis treneris Rickas Pitino vėl nesugebėjo iškovoti pergalės už Graikijos ribų, dvi priešingomis kryptimis judančios Stambulo komandos pratęsė ilgiausias serijas, o rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas Mike‘as Jamesas nesulaukė kitų Milano „Olimpia“ krepšininkų pagalbos.

R.Pitino su Atėnų komanda negali laimėti Eurolygos rungtynių išvykoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 19, 2019, 1:30 PM, atnaujinta Jan 19, 2019, 1:38 PM

Tai šią savaitę nutiko Eurolygos 19-ajame ture.

1

Vos prieš kelias savaites Eurolygoje debiutavęs gruzinas Goga Bitadzė pasiekė pirmą dvigubą dviženklį. 19-metis gruzinas, gruodį perėjęs iš Belgrado „Mega“ į „Budućnost“ komandą, penktadienį per rungtynes su „Real“ klubu pelnė 13 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Jaunojo talento vidurkiai po penkerių rungtynių yra 14,4 taško ir 7,4 atkovoto kamuolio.

2

Po šio turo Eurolygos lyderių persvara prieš artimiausius persekiotojus vėl padidėjo iki 2 taškų. Turnyre pirmaujantis „Fenerbahçe“ laimėjo 17 iš 19 rungtynių, antrojoje vietoje esančio „Real“ sąskaitoje liko 15 pergalių.

14 kartų laimėjo CSKA, 13 – „Anadolu Efes“, 12 – „Olympiakos“, 11 – „Barcelona“.

2

Tik dvejos šio turo rungtynės baigėsi vienženkliu skirtumu. Sunkiausiai pergales pasiekė namie žaidusios „Baskonia“ ir CSKA komandos. „Baskonia“ nugalėjo „Olimpia“ ekipą 80:75, CSKA – „Bayern“ klubą 77:70.

3

Trečią kartą šį sezoną naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku pripažintas CSKA žaidėjas. Šią savaitę visus aplenkė Willas Clyburnas, pelnęs 20 taškų (4/8 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Anksčiau šį sezoną naudingiausiais buvo pripažinti kiti du „armiečių“ žaidėjai Nando De Colo ir Cory Higginsas.

4

Ilgiausias šiuo metu besitęsiančias Eurolygos pergalių ir pralaimėjimų serijas sudaro 4 rungtynės. „Anadolu Efes“ tęsia 4 pergalių seriją, „Darüşşafaka“ ir „Herbalife“ – 4 pralaimėjimų serijas.

Įdomu, kad abi Stambulo komandos penktadienį susitiko tarpusavyje, o „Anadolu Efes“ jų rungtynes be didelių problemų laimėjo rezultatu 82:68.

„Herbalife“ savąją nesėkmių seriją pratęsė namie nusileidęs Eurolygos lyderiui „Fenerbahçe“ klubui 64:82.

5

Nutrūko „Barcelona“ komandos 5 pergalių serija – Tel Avive, kur nusileido „Maccabi“ ekipai 83:99.

„Barcelona“ pirmavo tik sykį pirmojo kėlinio viduryje ir labai prastai žaidė antrajame kėlinyje, per kurį leido varžovams įmesti net 34 taškus ir atsiliko 35:57. O trečiajame ketvirtyje „Maccabi“ pranašumas, po spurto 14:0, buvo šoktelėjęs iki astronominio – 38 taškų (78:40)!

6

„Budućnost“ komandai reikėjo šešių bandymų, kad įveiktų „Real“ klubą. Podgoricos komanda keturis kartus pralaimėjo Madrido krepšininkams 2001 metais, o dar vieną nesėkmę patyrė šio sezono pradžioje. Tačiau penktadienį garsiausias Juodkalnijos klubas privertė Eurolygos čempionus šokti pagal savo dūdelę – „Real“ rezultatą buvo persvėręs tik kartą pirmojo kėlinio viduryje, o nuo antrojo kėlinio „Budućnost“ beveik visą laiką pirmavo apie 10 taškų skirtumu ir nugalėjo 73:60.

Rezultatyviausiai „Real“ žaidęs Sergio Llullis pelnė vos 10 taškų, o visa Madrido komanda dažniau atakavo iš trijų taškų zonos (pataikė 8 iš 30 tritaškių) negu iš dviejų taškų zonos (10 iš 27 dvitaškių).

Beje, „Budućnost“ šį sezoną visas 5 pergales iškovojo savo aikštėje.

7

„Panathinaikos“ išvykose patyrė jau septintąjį iš eilės pralaimėjimą, o gruodžio mėnesį į šį klubą atvykęs treneris Rickas Pitino dar nėra iškovojęs pergalės už Graikijos ribų.

Penktadienį atėniečiai puikiai pradėjo mačą Kaune: pirmavo 9:0, o antrojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklę persvarą 26:16. Tačiau po to viskas apsivertė aukštyn kojomis, o po pertraukos „Žalgiris“ diktavo savo sąlygas ir įtikinamai nugalėjo 82:69.

Beje, „Panathinaikos“ šį sezoną svečiuose laimėjo tik vienas Eurolygos rungtynes prieš „Budućnost“ klubą.

10

10 taškų be atsako, kuriuos ketvirtojo kėlinio viduryje pelnė CSKA krepšininkai, nulėmė jų dvikovos su „Bayern“ klubu baigtį. Miuncheno komanda pirmavo nuo 1-osios iki 34-osios minutės, bet tada maskviečiai persvėrė rezultatą, o paskui surengė spurtą 10:0 ir įgijo dviženklę persvarą 75:64. Varžovai atsakomųjų argumentų nebepateikė ir CSKA šventė pergalę 77:70.

27

Rezultatyviausias turo krepšininkas buvo 27 taškus pelnęs „Olimpia“ lyderis Mike‘as Jamesas. Tačiau penktadienį jis neturėjo talkininkų, ir dviženklę persvarą išbarsčiusi Milano komanda pralaimėjo Vitorijos ekipai 75:80.

M.Jamesas yra ir rezultatyviausias viso Eurolygos sezono žaidėjas. Jis pelno vidutiniškai 20,2 taško. Į pirmąjį penketą taip pat patenka Willas Clyburnas iš CSKA (15,1 tšk.), Janas Vesely iš „Fenerbahçe“ (14,8 tšk.), Brandonas Daviesas iš „Žalgirio“ (14,7 tšk.) ir Cory Higginsas iš CSKA (14,7 tšk.).

Dar didesnis „Chimki“ lyderio Aleksejaus Švedo vidurkis (25,3 tšk.), tačiau rusas jau ilgokai nežaidžia dėl traumos, todėl negali patekti į oficialius statistikos lyderių sąrašus.

Eurolyga. 19-asis turas

Maskvos CSKA – Miuncheno „Bayern“ 77:70. W.Clyburnas 20, D.Hackettas 12, 10 išpr.praž., S.Rodriguezas 11/ P.Koponenas ir N.Džedovičius po 12. 5297 žr.

Pirėjo „Olympiakos“ – „Chimki“ 71:57. K.Papanikolaou ir A.Vezenkovas po 14, N.Milutinovas 13, J.Strėlniekas 11/ J.Mickey 21, T.Crockeris 10. 7000 žr.

Tel Avivo „Maccabi“ – „Barcelona“ 99:83. T.Blackas 16, J.O‘Bryantas ir S.Wilbekinas po 15, J.DiBartolomeo 14, A.Tyusas 11/ P.Ribasas 13, P.Oriola 12, Th.Heurtelis 11. 11060 žr.

Las Palmaso „Herbalife“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 64:82. K.Tillie 21, D.J.Strawberry 11/ N.Kaliničius 16, J.Vesely 13, K.Sloukas 11. 4669 žr.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 82:68. A.Moermanas 15, V.Micičius 11, R.Beaubois 10/ T.Douglasas 17, J.Evansas 14. 4844 žr.

Podgoricos „Budućnost“ – Madrido „Real“ 73:60. N.Cole‘as 14, G.Bitadzė 13, 10 atk.kam., C.Clarke‘as 12, 12 atk.kam./ S.Llullis 10. 5262 žr.

Vitorijos „Baskonia“ – Milano „Olimpia“ 80:75. V.Poirier 17, M.Huertasas 13, Sh.Shieldsas 12, J.Voigtmannas 11, 10 atk.kam./ M.Jamesas 27, A.Gudaitis 9, M.Kuzminskas 8. 10846 žr.

Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 82:69. A.White‘as 15, M.Grigonis 13, B.Daviesas ir N.Woltersas po 10/ D.Thomasas 14, N.Kalathis ir S.Kilpatrickas po 11, ... L.Lekavičius 3. 15140 žr.