Viltys Eurolygoje toliau tirpsta: „Žalgiris“ apmaudžiai nusileido „Barcelona“ ekipai

[[ge:lrytas:lrytas:9151520]]

Žalgiriečiai nusileido Barselonos ekipai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

2019-02-07 21:50, atnaujinta 2019-02-08 01:19

Kauno „Žalgirio“ ketvirtfinalio svajonės su lig kiekvienomis rungtynėmis vis labiau rūksta į šalį. Po rungtynių Barselonoje jos tapo dar sunkiau įgyvendinamomis.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienio vakarą išvykoje 72:78 (20:23, 18:22, 24:15, 10:18 ) nusileido „Barcelona“ ekipai ir per aštuonerių rungtynių seriją patyrė jau net septintąją nesėkmę bei tuo pačiu trečiąją iš eilės.

Tai buvo jau keturioliktasis žalgiriečių pralaimėjimas Eurolygos reguliariajame sezone. Kauno ekipa dabar turi vos aštuonis laimėjimus, o tiek užtenka tik tam, kad turnyro lentelėje būtų aplenktos vos trys komandos.

„Barcelona“ ekipai tai buvo jau tryliktoji pergalė reguliariajame sezone.

„Barcelona“: A.Hanga 14, K.Seraphinas 12, A.Tomičius 11, Th.Heurtelis 10, Chrisas Singletonas ir Kyle'as Kuricas po 6, Kevinas Pangosas 5, Victoras Claveras 2.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17, N.Woltersas 15, A.White'as 10, B.Daviesas ir E.Ulanovas po 8, P.Jankūnas, A.Kavaliauskas ir Th.Walkupas po 4, M.Grigonis 2.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo drąsiai ir drąsos, galbūt, jiems pridėjo gana gerai arenoje girdimos komandos sirgalių atvykusių į Ispaniją skanduotės.

Aaronas White'as startavo dviem puikiais dėjimais, drąsiai iš toli šaudė Edgaras Ulanovas, tačiau tuomet išlindo spragos, kurios neleido daug nuveikti.

Po krepšiu žalgirečiams labai sunkiai buvo sulaikomas „Barcelona“ aukštaūgis Ante Tomičius, o jam dar gerai talkino komandos draugai ir po „Žalgirio“ krepšiu katalonai vieną po kito nusiiminėjo kamuolius puolime.

Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ laikėsi ir atsiliko tik minimaliai, tačiau antrajam einant į pabaigą dėl sunkios kovos po krepšiu ir keleto klaidelių leido varžovams truktelti į priekį. Prieš ilgąją pertrauką „Barcelona“ pirmavo 45:38.

„Barcelona“ buvo atkovojusi jau septyniolika kamuolių ir kone dvigubai lenkė Kauno ekipą, kuri buvo sugriebusi dešimt.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai atsigavo, užsivedė, o puikiai atrodė tritaškiai prapliupęs Artūras Milaknis.

Kai taškus pridėjo A.White'as, „Barcelona“ klubo strategas prašė minutės pertraukėlės.

„Žalgiris“ paėmė vadžias į rankas ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo jau 62:60.

Lemiame ketvirtyje užvirė velniškai atkakli kova, komandos keitėsi ir rezultatyviomis atakomis, ir klaidomis.

Tačiau katalonai parodė charakterį ir kovoję iki paskutinių minučių vis tik palaužė aršiai kovojusius žalgiriečius. Teisėjas labai svarbiu momentu nepastebėjo pražangos prieš B.Daviesą, o vėliau kiek sėkmingiau sužaidę svarbiausias akimirkas, katalonai dar privertė lygioje vietoje klysti „Žalgirį“ ir galiausiai pergalės iš jų arenos išsivežti nebeleido.

Statistika: „Barcelona“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 20/39 (51,3 proc.)  – 21/38 (55,3 proc.)

Tritaškiai:  7/19 (36,8 proc.) – 8/26 (30,8 proc.)

Baudų metimai:  17/26 (65,4 proc.) – 6/6 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai:  35 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 19

Klaidos:  11 – 9

Perimti kamuoliai: 6  – 7