Po skaudaus pralaimėjimo Šaras daug nekalbėjo: „Iš „Ryto“ pusės buvo labai daug sėkmės“

Pusfinaliai ir mažasis finalas galėjo užmigdyti „Siemens“ arenoje susirinkusius sirgalius. Tačiau finalas tapo tikru spektakliu: Kauno „Žalgiriui“ nepavyko apginti trofėjaus, kai po dramatiškos kovos nusileista Vilniaus „Rytui“ – 67:70 (11:13; 24:17; 16:13; 16:27).

Kauniečiai neapgynė čempionų titulo.<br>G.
Kauniečiai neapgynė čempionų titulo.<br>M.Ambrazo nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Feb 17, 2019, 6:28 PM, atnaujinta Feb 17, 2019, 9:42 PM

Daugiau nei 9 tūkstančiai į „Siemens“ areną susirinkusių sirgalių pasidalino į dvi stovyklas: žalių ir raudonų. Nors namuose rungtyniavo „Ryto“ krepšininkai, palaikymų negalėjo skųstis ir iš Kauno atvykę svečiai.

Net ir viso turnyro metu dirbę savanoriai metė visus reikalus į šalį ir energingai palaikė savo „dievukus“.

Iki rungtynių pabaigos likus keturioms minutėms Leo Westermannas smeigė tritaškį metimą ir atrodė, jog „Ryto“ viltis iškovoti titulą menkos – 62:53.

Tačiau tada prabilo Roko Stipčevičius. Taiklus tolimas metimas sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų – 62:58.

Netrukus kroatas smeigė dar vieną tolimą bombą ir „Žalgirio“ pranašumas liko minimalus – 62:61.

Dvi minutės iki rungtynių pabaigos. Teisėjai peržiūrinėja Pauliaus Jankūno metimą, o Šarūnas Jasikevičius dirstelį į baltą lapelį ir tuoj pat jį įsideda į vidinę švarko kišenę.

Rungtynių teisėjai neįskaito metimo, „Žalgiriui“ lieka vos vienas vienintelis taškas – 62:61.

Tiksi paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė. D.J. Seeley gauna kamuolį aikštės kampe ir padėjęs du žingsnius paleidžia balioną, kuris pirmą kartą po ilgosios pertraukos persveria rungtynių rezultatą „Ryto“ naudai – 63:66.

Aarono White’o pražanga puolime, o kitoje aikštės pusėje Eimantas Bendžius kelia areną ant kojų: trys taškai ir „Žalgirio“ deficitas šokteli iki keturių taškų – 62:66.

Minutės pertraukėlė, o po jos šaltakraujiškas Artūro Milaknio tritaškis – 65:66.

Roko Stipčevičius akivaizdžiai perlaiko kamuolį ir meta ypatingai sudėtingą tritaškį, kamuolys skrieja pro šalį, tačiau pats kroatas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du lengvus taškus – 65:68.

„Noriu pasveikinti „Rytą“ su pergale, tokiose rungtynėse labai daug lemia sėkmė ir disciplina. Iš „Ryto“ pusės buvo labai daug sėkmės, o iš mūsų mažai disciplinos. Paskutinį kėlinį „Rytas“ pataikė aibę sunkių metimų“, – pralaimėjimo priežastis įvardijo Š.Jasikevičius.

Strategas nuolatos kartojo žodį disciplina. Anot jo, Žalgiris" šiandien nesilaikė žaidimo plano.

„Kontroliavome rungtynes 37 minutes, bet dėl savo disciplinos problemų negalėjome nueiti į dviženklį skirtumą, kur būtume, ko gero, juos pribaigę. Jei namuose žaidžiančiai komandai suteiki viltį, kažkokiais įspūdingais tritaškiais užsikabina. Nebuvo disciplinos ir lyderio, kuris galėjo patraukti rungtynes, todėl gavosi toks neparankus rezultatas“, – sakė treneris.

Tiksint paskutinėms minutėms vyko baudų metimų „varžybos“, kurias lemiamu metu pralaimėjo žalgiriečiai.

Spaudos konferencijoje Š.Jasikevčius neužsibuvo ir nusivylęs ją paliko pasakęs vos kelis sakinius.