„Skycop“ po pratęsimo palaužė „Dzūkiją“ ir nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį Prienų „Skycop“ klubas savo aikštėje priėmė Alytaus „Dzūkijos“ komandą ir palaužė priešininkų pasipriešinimą po pratęsimo rezultatu 83:82 (18:15, 11:24, 27:14, 20:23, 7:6).

Martynas Gecevičius su „Skycop“ komanda šventė dramatišką pergalę.<br> LKL/BNS nuotr.
 Gediminas Žalalis ir „Dzūkija“ patyrė nesėkmę po pratęsimo.<br> LKL/BNS nuotr.

Mar 2, 2019, 4:56 PM, atnaujinta Mar 3, 2019, 11:48 AM

Rungtynių atkaklumą rodo ir skaičiai – pirmaujanti komanda keitėsi net 14 kartų.

Prieniškiai yra iškovoję 8 pergales ir patyrę 15 pralaimėjimų, o alytiškių sąskaitoje yra 7 laimėjimai ir 15 nesėkmių. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai aplenkė Alytaus komandą turnyro lentelėje.

Ankstesnėse tarpusavio dvikovose priešininkai pasidalino po pergalę. Spalio mėnesį namuose pranašesnė buvo „Dzūkija“ (88:73), o sausį „Skycop“ pasiekė revanšą (85:72).

Paskutinįjį kartą abi komandas LKL kovose dalyvavo beveik prieš mėnesį. Vasario 10 d. dzūkai namuose nusileido Kauno Žalgiriui“ (75:90), o vasario 12 d. Prienų atstovai svečiuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą (80:89).

Šiuo laimėjimu šeštadienį prieniškiai nutraukė nesėkmingą seriją – prieš tai lygoje buvo pralaimėta net 4 sykius iš eilės, o paskutinė pergalė iškovota dar sausio viduryje prieš tą pačią „Dzūkiją“.

Svečių neišgelbėjo ir solidus komandos lyderio turko Keremo Kanterio žaidimas. Vasario mėnesio lygos MVP pelnė 17 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko +17 naudingumo balų.

Rungtynių pradžioje nė viena komanda ilgą laiką nesugebėjo susikurti didesnės persvaros. Šeimininkai bandė atitrūkti, tačiau jiems to padaryti neleido sėkmingas K.Kanterio žaidimas ir po pirmojo kėlinio „Skycop“ persvara buvo tik 3 taškai (18:15).

Antrajame ketvirtyje svečiai anksti pasiuntė varžovus į nokdauną ir, naudodamiesi oponentų klaidomis ir netaikliais metimais, susikūrė net 17 taškų pranašumą (39:22).

Nepaisant to, prieniškiai kėlinio pabaigoje atsitiesė ir į didžiąją pertrauką išėjo atsilikdami jau mažesniu – tik 10 taškų skirtumu (29:39).

Po pertraukos šeimininkai tęsė sėkmingą atkarpą ir netrukus išsiveržė į priekį (47:43). Dzūkai rezultatą vienu metu buvo išlyginę (50:50), tačiau Mindaugo Lukauskio tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis leido „Skycop“ į paskutinį ketvirtį žengti turint nedidelę persvarą (56:53).

Lygiai besiklosčiusiame ketvirtajame kėlinyje rezultatas visą laiką buvo apylygis, o iškovoti pergalę progų turėjo abi komandos.

Likus žaisti kelias sekundes Vytenis Lipkevičius pataikė tik vieną baudą iš dviejų ir paskutinės atakos progą paliko alytiškiams. Tačiau šie nepataikė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą (76:76).

Čia komandos taškus rinko sunkiai ir rezultatas ilgai buvo lygus (81:81). Galų gale rungtynių laimėtoją nulėmė baudos metimai.

Likus žaisti mažiau negu minutę tik vieną baudą pataikė alytiškių gynėjas Martynas Sušinskas, o į tai dviem taikliais metimais atsakė prieniškių lyderis Arnas Labuckas (83:82).

Paskutinės svečių atakos metu jiems suregzti normalaus derinio nepavyko ir Pauliaus Danisevičiaus metimas buvo blokuotas.

Rezultatas:

„Skycop“ (8/15) – „Dzūkija“ (7/15) – 83:82 (18:15, 11:24, 27:14, 20:23, 7:6), – po pratęsimo.

„Skycop“: Arnas Labuckas 19 (11 atk. kam, 4/7 tritaškiai), Martynas Gecevičius 17, Žygimantas Janavičius 11, Darjušas Lavrinovičius ir Malcolmas Grantas po 9, Vytenis Lipkevičius 7, Gintaras Leonavičius 6, Mindaugas Lukauskis 3, Kšyštofas Lavrinovičius 2 taškai.

„Dzūkija“: Keremas Kanteris 17 (9 atk. kam.), Elijah Brownas 14, Dominykas Domarkas 13, Paulius Petrilevičius 12 (9 atk. kam), Paulius Danisevičius 11, Mindaugas Sušinskas 10, Egidijus Dimša 5 taškai. Steponas Babrauskas (20:50 min.) ir Artūras Jomanas (19:29 min.) taškų nesurinko.

„Skycop“ komanda turnyro lentelėje yra septinta, o „Dzūkija“ – aštunta.