R. Kurtinaitis skėlė garsų antausį – su pusę ekipos taškų pelniusiu A. Švedu parklupdė CSKA

Dviejų Rusijos Eurolygos komandų akistatoje stipresnė buvo ne milijonais aptekusi Maskvos CSKA ekipa. VTB lygos dvikovoje pirmadienio vakarą 25 milijonų dolerių biuždetą turinti Maskvos srities „Chimki“, kurią nuo vasario treniruoja lietuvis Rimas Kurtinaitis, palaužė Eurolygoje galingai žygiuojančią CSKA po pratęsimo 73:72 (12:14, 16:17, 19:10, 15:21, 11:10).

R.Kurtinaitis su „Chimki“ patiesė CSKA<br>vk.com/khimkibasket
R.Kurtinaitis su „Chimki“ patiesė CSKA<br>Khimkibasket nuotr.
R.Kurtinaitis su „Chimki“ patiesė CSKA<br>J.Stacevičiaus nuotr.
R.Kurtinaitis su „Chimki“ patiesė CSKA<br>Bckhimki.ru nuotr.
R.Kurtinaitis su „Chimki“ patiesė CSKA<br>Sputnik/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 4, 2019, 10:11 PM, atnaujinta Mar 4, 2019, 10:51 PM

Chimkų arenoje, kuri talpina 4 tūkstančius sirgalių, „Chimki“ žaidėjai gan sunkiai priešinosi CSKA armadai, bet šeimininkų klubą į priekį vedė po traumos vėl žaidžiantis Aleksejus Švedas.

Iki didžiosios pertraukos CSKA susikrovė 3 taškų persvarą, tačiau po jos „Chimki“ atrodė kur kas geriau ir laimėjo kėlinį devyniais taškais. Lemiamame kėlinyje šeimininkai turėjo net 7 taškų persvarą.

Tačiau po keturių kėlinių rezultatas vis dėlto buvo lygus 62:62, nes tiek A.Švedas, tiek Willas Clyburnas nepataikė savo lemiamų metimų.

Per pratęsimą sėkmė lydėjo R.Kurtinaičio ekipą: pradžioje už nesportinę ir techninę pražangas iš aikštės buvo pašalintas Nando de Colo.

„Chimki“ pirmavo šešiais taškais, tačiau baigiantis mačui privalėjo pataikyti ir tai tritaškiu padarė A.Švedas – 73:71. CSKA dar turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau Joelas Bolomboy nepataikė paskutinės baudos.

Dar per pertrauką R.Kurtinaičiui lygos vadovė Ilona Korstin įteikė lietuviui prizą  kaip 100 pergalių VTB lygoje laimėjusiam strategui. Jis yra pirmasis treneris lygoje, kuris pasiekė tiek laimėjimų ir yra įtrauktas į VTB lygos Šlovės muziejų.

Maskvos srities ekipą į priekį vedė A.Švedas, kuris pelnė net 37 taškus. Tai daugiau nei pusė ekipos taškų. 16 taškų pridėjo Stefanas Markovičius.

CSKA komandoje sėkmingiausiai kovojo Wills Clyburnas, pelnęs 17 taškų ir atsikovojęs 16 kamuolių.

Po šios sėkmės „Chimki“ VTB lygoje po 18 mačų turi 13 pergalių ir jų skaičiumi pasivijo trečioje pozicijoje esantį Krasnodaro „Lokomotiv“.

Antroje vietoje esantis Kazanės „Uniks“ klubas turi 14 laimėjimų, o CSKA po 20 mačų turi 17 pergalių.