„Juventus“ išlipo iš gilios duobės, bet krito prieš „Dzūkiją“ per pratęsimą

[[ge:lrytas:lrytas:9605504]]

Ž.Urbono treniruojama Utenos komanda pralaimėjo.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 16, 2019, 6:35 PM, atnaujinta Mar 16, 2019, 8:11 PM

LKL čempionato rungtynėse šeštadienį Utenos „Juventus (10 pergalių ir 15 pralaimėjimų) išlipo iš gilios duobės, tačiau per pratęsimą 81:84 (10:22, 24:28, 21:18, 23:10; 3:6) neatsilaikė prieš Alytaus „Dzūkiją“ (8 ir 16), kuri prieš tai iššvaistė didžiulę 20 taškų persvarą.

Uteniškiai galėjo išlyginti rezultatą per paskutinę pratęsimo ataką, tačiau Kenny Gaineso tritaškis buvo netaiklus.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje po jo tritaškio „Juventus“ pirmavo 78:77, bet Artūras Jomantas vienu baudos metimu likus 4,8 sek. pasiuntė komandas į pratęsimą.

Jo išvengti galėjo padėti Gyčio Radzevičiaus tritaškis, bet jis skriejo pro šalį.

Tai buvo pirmoji alytiškių pergalė LKL varžybose po trijų pralaimėjimų paeiliui.

Rungtynių pradžioje Utenos komanda prametė net 11 tritaškių iš eilės.

Nuo pat dvikovos pradžios taikliai iš toli atakavę svečiai netruko pabėgti dviženkliu skirtumu ir po pirmojo kėlinio jau pirmavo 22:10.

Antrame kėlinyje alytiškiai apsukų nemažino, ir toliau solidžiai puolė, o viską vainikavo taiklus A. Jomanto metimas paskutinę kėlinio sekundę. Po jo „Dzūkija“ ilsėtis išėjo pirmaudama 50:34.

Po pertraukos dzūkų pranašumas greitai išaugo iki 20 (60:40), tačiau tada pirmą rimtą bandymą kibti oponentams į atlapus surengė „Juventus“.

Atkarpa buvo laimėta 12:0 ir skirtumas sumažintas iki 52:60, tačiau svečiai atsitiesė ir prieš paskutinį kėlinį pirmavo 68:55.

Šeimininkai ketvirtajame kilo į lemiamą šturmą, mažino skirtumą, provokavo varžovų klaidas ir po spurto 13:1 beliko taškas (68:69).