Europos taurės pusfinaliuose – šeimininkų pergalės

Europos taurėje startavo pusfinalių etapas, kuriame pirmąsias pergales šventė namie kovojusios komandos – ispanų „Valencia“ ir vokiečių Berlyno ALBA.

Rokas Giedraitis su vokiečiai sėkmingai pradėjo Europos taurės pusfinalį<br>Twitter nuotr.
Rokas Giedraitis su vokiečiai sėkmingai pradėjo Europos taurės pusfinalį<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 19, 2019, 11:17 PM, atnaujinta Mar 19, 2019, 11:36 PM

Vokietijos klubas antradienį kartu su Roku Giedraičiu priešakyje pirmajame pusfinalio mače  namuose 102:97 (29:21, 30:22, 26:30, 17:24) įveikė Andoros „Morabanc“ atstovus ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

R.Giedraitis per 29 minutes pelnė 13 taškų (3/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

ALBA dar ketvirtojo kėlinio viduryje kontroliavo mačo eigą ir po R.Giedraičio taškų buvo priekyje 95:84, tačiau „Morabanc“ atsitiesė ir baigiantis mačui atsiliko vos 97:99.

Vis dėlto po Martino Hermannssono taškų su bauda ir netikslaus varžovų metimo ALBA šventė galutinę pergalę 102:97.

Antrosios pusfinalio rungtynės vyks penktadienį Andoroje. Komandos kovoja iki dviejų laimėjimų.

ALBA: Luke‘as Sikma 20 (7/10 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Peytonas Siva 18 (3/4 trit., 9 rez. perd., 32 naud. bal.), Nielsas Giffey 14 (5/6 dvit.), Rokas Giedraitis 13 (3/6 dvit.), Martinas Hermannssonas 10.

„Morabanc“: Davidas Jelinekas 16 (4/5 dvit., 1/5 trit.), Andrew Albicy (4/6 trit., 12 rez. perd.), Jerome‘as Jordanas (6/7 dvit.) ir Dylanas Ennisas (5/8 dvit.) po 14, Rafa Luzas 10.

Pergalingai savo mūšį pradėjo ir ispanų  „Valencia“, namuose 69:64 (11:10, 17:20, 16:18, 25:16) nugalėjusi rusų Kazanės „Uniks“.

Dar likus pustrečios minutės „Unics“ pirmavo 60:58, tačiau šeimininkai pelnė 8 taškus iš eilės, o Kazanės klubas pradėjo skęsti.

Likus 29 sek. Jamaras Smithas baudų metimais mažino atsilikimą (62:66), o intrigą išlaikė ir pataikydamas po Fernando San Emeterio baudų – 64:68. Tačiau tai buvo viskas, ką tądien padarė Rusijos klubas.

„Valencia“: Fernando San Emeterio ir Mike’as Tobey – po 14, Mattas Thomasas 13, Willas Thomasas 7.

„Uniks“: Errickas McCollumas 16, Melvinas Ejimas 11, Raymaras Morganas ir Maurice’as Ndouras (9 atk. kam.) – po 8.