[[ge:lrytas:lrytas:10055340]]

E.Brownas (su kamuoliu) pataikė lemtingą tritaškį.<br> alytausdzukija.lt nuotr.
Ž.Skučas paliko aikštę nugalėtas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 20, 2019, 5:48 PM, atnaujinta Apr 20, 2019, 9:39 PM

LKL čempionato 32-ojo turo rungtynėse šeštadienį Alytaus „Dzūkija“ (11 pergalių ir 21 pralaimėjimas) namuose po permainingos kovos 75:70 (12:22, 17:18, 24:17, 22:13) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (16 ir 16).

Mačo pabaigoje „Dzūkiją“ į pergalę nuvedė Elijah Brownas, kuris pataikė tritaškį iš 9 metrų likus 35,9 sek. ir persvėrė rezultatą 71:70.

Paskui amerikietis dar sumetė 4 baudas, o Pasvalio komandos atakos buvo egoistiškos ir chaotiškos.

„Varžovai suteikė man erdvės ir tuo pasinaudojau. Pasitikėjau savimi, nes treniruojuosi tokius metimus“, – sakė 25 taškus surinkęs mačo didvyris E.Brownas. Po pertraukos jis pelnė net 19 taškų.

Pasvalio ekipa patyrė penktąją nesėkmę iš eilės.

Kur kas geriau mačą Alytuje pradėjo „Pieno žvaigždės“, ir šeimininkai atsiliko 2:12.

Pirmuosius net 10 tritaškių prametusi „Dzūkija“ įpusėjus antrajam ketvirčiui atsiliko 18:32.

„Pieno žvaigždės“ per pirmuosius du kėlinius šeimininkų centrui Karemui Kanteriui neleido pelnyti nė taško.

„Pieno žvaigždės“ baigė antrąjį kėlinį su 11 taškų persvara (40:29), o po pertraukos pasvaliečiai dar padidino savo persvarą iki 15 taškų (46:31).

Tačiau „Dzūkija“ surengė spurtą 22:9 ir sugrįžo į kovą – 53:55.

Lemiamą ketvirtį „Dzūkija“ pradėjo pelniusi greitus septynis taškus, o tai leido persverti rezultatą 60:57.

Vis dėlto pasvaliečiai į tokį varžovų išsišokimą atsakė spurtu 11:4 ir vėl perėmė rungtynių iniciatyvą – 68:64.

Svečiai šios persvaros išlaikyti nesugebėjo, o E.Browno vedami alytiškiai dramatiškai išsigelbėjo.

Likus žaisti kiek daugiau negu minutę Tomas Lekūnas prametė sudėtingą dvitaškį, o E.Brownas smeigė tolimą tritaškį ir „Dzūkija“ jau pirmavo 71:70. Kitoje aikštės pusėje tas pats T. Lekūnas prametė dar kartą, o E.Brownas baudų metimais įtvirtino alytiškių pergalę (75:70).

„Dzūkijai“ pergalės iškovoti nesutrukdė ir vienas prasčiausių rungtynių Lietuvoje sužaidęs K.Kanteris. Turkas savo taškų sąskaitą atsidarė tik ketvirtajame kėlinyje ir susitikimą užbaigė su 4 taškais, 4 atkovotais kamuoliais ir 5 naudingumo balais.

„Dzūkija“: Elijah Brownas 25 (4/7 tritaškių, 9/9 baudų, 25 naud. bal.), Egidijus Dimša (8 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Paulius Petrilevičius (12 atk. kam.) po 10, Paulius Danisevičius 8 (1/5 tritaškių).

„Pieno žvaigždės“: Yannickas Franke 22 (4/8 tritaškių, 10 atk. kam., 31 naud. bal.), Jay Threattas 13, Yancy Gatesas 10, Žygimantas Skučas 9 (9 atk. kam.).