LKL vidutiniokų mūšyje „Juventus“ namuose dramatiškai nusileido „Skycop“ ekipai

[[ge:lrytas:lrytas:10147894]]

„Juventus“ centras Martinas Gebenas atakuoja varžovų krepšį.<br> utenosjuventus.lt nuotr.

Apr 28, 2019, 4:28 PM, atnaujinta Apr 28, 2019, 7:47 PM

Utenos klubas „Juventus“ sekmadienį namuose priėmė Prienų komandą „Skycop“ ir pralaimėjo svečiams po permainingos ir dramatiškos kovos 89:90 (27:19, 28:26, 13:31, 21:14). Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikimas.

Uteniškiai, kurie kovoja dėl palankesnės vietos prieš atkrintamąsias varžybas, savo sąskaitoje turi 14 laimėjimų ir 20 nesėkmių. Prieniškių kraityje 12 pergalių ir 20 pralaimėjimų.

Dvejose ankstesnėse tarpusavio rungtynėse iš trijų geriau sekėsi „Juventus“ ekipai, kuri pranoko priešininkus dukart – lapkritį (78:67) ir kovą (82:69).

Sykį – rugsėjo mėnesį – sėkmė lydėjo „Skycop“ krepšininkus (85:80).

Po šio laimėjimo „Skycop“ pergalėmis susilygino su septintojoje vietoje esančia Alytaus „Dzūkija“, tačiau dar turi ir vienerias rungtynes rezerve.

Nuo šeštojoje vietoje esančios „Juventus“ ekipos „Skycop“ skiria du laimėjimai, tačiau čia prieniškiai rezerve turi net du mačus.

Svečius į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Žygimantas Janavičius, pelnęs 23 taškus ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Mačas prasidėjo apylygiai, nei vienai komandai neturint didesnės persvaros. Tačiau vėliau šeimininkai padidino apsukas ir pabėgo (20:11). Iki ketvirčio pabaigos „Skycop“ pristabdyti varžovų puolimo nesugebėjo ir po pirmo kėlinio turėjo 8 taškų deficitą (19:27).

Antrajame kėlinyje situacija iš esmės nesikeitė, uteniškiai nesunkiai rasdavo spragas varžovų gynyboje ir greitai pabėgo 13 taškų persvara (48:35). Panašų pranašumą Žydrūno Urbono auklėtiniai išlaikė iki pat didžiosios pertraukos, į kurią išėjo pirmaudami (55:45).

Prieniškiai pabudo iškart po pertraukos. Trečiąjį kėlinį pradėję turėdami dviženklį deficitą (45:55), jie gana greitai sugebėjo ne tik išlyginti (57:57), tačiau ir persverti rezultatą.

Arnas Labuckas taikliais metimais ir toliau baudė varžovus, o po trijų kėlinių priekyje gana solidžia persvara jau buvo „Skycop“ (76:68).

Paskutinįjį ketvirtį tritaškiu pradėjo „Juventus“, tačiau prieniškiai netrukus atsakė dviem tolimais šūviais ir vėl atitrūko dviženkle persvara (82:71).

Kurį laiką abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau tai buvo palanku svečiams, kurie ir toliau išliko priekyje (84:78).

Likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės, svečių persvara siekė penkis taškus (86:81). Vėliau dvi atakas tiksliai užbaigė Gytis Radzevičius ir Martinas Gebenas, o svečių persvara sumažėjo iki dviejų (89:87).

Kitoje atakoje prieniškiai prarado kamuolį, o G.Radzevičius dviem baudomis rezultatą išlygino (89:89). Vėliau viena taiklia bauda atsakė Ž.Janavičius, o per likusį laiką šeimininkai tvarkingos atakos nebesurezgė ir patyrė nesėkmę – 89:90.

Rezultatas:

„Juventus“ (14/20) – „Skycop“ (12/20) – 89:90 (27:19, 28:26, 13:31, 21:14).

„Juventus“: Aleksandras Zacharovas 16, Gytis Radzevičius 13 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 11, Karolis Guščikas ir Martinas Gebenas (9 atk. kam.) po 10, Arvydas Šikšnius, Vaidas Čepukaitis ir Marius Runkauskas po 8, Dovis Bičkauskis 5 taškai. Arnas Beručia (00:03 sek.) taškų nesurinko. Arminas Kleišys nežaidė.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 23 (6 rez. perd.av), Darjušas Lavrinovičius 19 (6 atk. kam), Arnas Labuckas 15, Martynas Gecevičius 9, Gintaras Leonavičius ir Kšyštofas Lavrinovičius po 7, Vytenis Lipkevičius ir Vitalijus Kozuys po 3, Mindaugas Lukauskis ir Malcolmas Grantas po 2 taškus. Ernestas Mankauskas nežaidė.

„Juventus“ turnyro lentelėje užima šeštąją vietą, o „Skycop“ – septintąją.