Sensacija LKL: Prienų „Skycop“ namie privertė pralaimėti „Žalgirį“

Prienų „Skycop“ ekipa padarė tai, ko nesugebėjo nuo 2014-ųjų kovo 29 dienos. Prieniškiai namie 81:76 (23:20, 13:24, 21:12, 24:20) palaužė Kauno „Žalgirio“ klubą ir iškovojo 13 laimėjimą pirmenybėse. Kauniečiams tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas pirmenybėse.

„Skycop“ ekipa kovojo su „Žalgirio“ komanda iki ketvirtojo kėlinio pabaigos<br>LKL/BNS nuotr.
„Skycop“ ekipa kovojo su „Žalgirio“ komanda iki ketvirtojo kėlinio pabaigos<br>G.Šiupario nuotr.
„Skycop“ ekipa kovojo su „Žalgirio“ komanda iki ketvirtojo kėlinio pabaigos<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Skycop“ ekipa kovojo su „Žalgirio“ komanda iki ketvirtojo kėlinio pabaigos<br>„Skycop“ nuotr.
„Skycop“ ekipa kovojo su „Žalgirio“ komanda iki ketvirtojo kėlinio pabaigos<br>BNS/LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Apr 30, 2019, 8:22 PM, atnaujinta May 1, 2019, 10:41 AM

Prienų ekipa pergalę prieš „Žalgirį“ džiaugėsi prieš gerus penkerius metus – 2014-ųjų kovo 29 dieną. Dar prieš mačą buvo skelbiama, jog per tris akistatas „Žalgirio“ klubu „Skycop“ žaidėjai į kauniečių krepšį vidutiniškai įmetė vos po 56 taškus.

Nerezultatyviausias sezono rungtynes – 48 taškai – prieniškiai sužaidė būtent su „Žalgiriu“.

Klubai šį sezoną iki šiol susitiko tris kartus ir visus juos užtikrintai triumfavo „Žalgiris“ – 96:67, 93:48 bei 74:53.

„Prašysime Dievo, kad pavyktų įmesti bent 57 taškus – teigė Darjušas Lavrinovičius, per karjerą keturis sezonus vilkėjęs „Žalgirio“ marškinėlius ir tris kartus tapęs šalies čempionu.

Nors po dviejų kėlinių atrodė, jog kauniečiai valdo situaciją ir pirmavo 44:36, tačiau šeimininkai nenuleido rankų.

Dar trečiojo kėlinio pabaigoje prieniškiai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai ir buvo pabėgę 55:50, bet prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 57:56.

Likus grumtis keturias minutes „Skycop“ buvo priekyje 67:64 ir žalgiriečių strategas Šarūnas Jasikevičius pradėjo nerimauti – ėmė minutės pertraukėles. Po Mindaugo Lukauskio dviejų taškų, likus grumtis 2 min. „Skycop“ buvo priekyje 71:68.

Likus 35 sek. D.Lavrinovičius padidino skirtumą iki 5 taškų – 75:70, tačiau tuoj pat šeimininkai gavo nesportinę pražangą ir skirtumas sumenko iki minimumo 75:74.

Kai švieslentė rodė 19 sek. iki mačo pabaigos, M.Lukauskis įmetė dvi baudas, T.Walkupas atsakė dvitaškiu ir prasidėjo baudų metimų vajus, kuriame sėkmingai iššūkius atlaikė prieniškiai.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius (4 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Darjušas Lavrinovičius (6/8 dvitaškių) po 20, Vytenis Lipkevičius 13 (7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 9 (1/6 tritaškių, 3 per. kam.).

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 16 (7/10 dvitaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Leo Westermannas 15 (1/5 tritaškių), Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas po 8.

Prienų „Skycop“ LKL čempionus namuose pasitiko be dviejų komandos lyderių, tačiau tai nesutrukdė pateikti vienos didžiausių sezono staigmenų. Be Malcolmo Granto ir Martyno Gecevičiaus žaidę prieniškiai sugebėjo nutraukti septynių iš eilės Kauno „Žalgirio“ pergalių seriją.