Krepšinio pirmadienis: naudingas M. Kalnietis, prie tikslo artėjantis R.Kurtinaitis ir stulbinamas Dižono klubo žygdarbis

Mantas Kalnietis pirmadienį naudingai žaidė per rungtynes, kuriose Vilerbano ASVEL iškovojo kelialapį į Prancūzijos lygos pusfinalį, Rimo Kurtinaičio auklėtiniai priartėjo prie Rusijos lygos finalo, Artūro Valeikos komanda perėmė aikštės pranašumą iš Justo Tamulio ekipos Rumunijos lygos finale, o Dižono JDA krepšininkai pavijo 31 taško skirtumu pirmavusius varžovus.

M.Kalnietis su ASVEL komanda iškovojo 4 pergales ir bilietą į ketvirtfinalį.<br>„InfinityNineMedia“ nuotr.
R.Kurtinaitis ir A. Švedas<br>Bckhimki.ru nuotr.
Adas Juškevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-05-27 23:56

Prancūzijos lyga

Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Le Mano „Sarthe“ – Vilerbano ASVEL (M.Kalnietis 8, 7 atk.kam., 7 rez.perd.) 63:70 (serija 0:2), Strasbūro SIG – Dižono JDA 85:89 (po pratęsimo; serija 0:2).

ASVEL permainingame mače įveikė Le Mano komandą ir pateko į pusfinalį. Ketvirtojo kėlinio viduryje Vilerbano ekipa atsiliko 57:59, bet tada įmetė 11 taškų be atsako ir įgijo lemiamą persvarą.

Prie pergalės svariai prisidėjo Mantas Kalnietis, kuris per 22 min. pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/3 tritaškių), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Dar dramatiškiau klostėsi Strasbūre vykusios rungtynės, kurių antrajame kėlinyje SIG triuškino svečius iš Dižono 31 taško skirtumu 51:20. Tačiau po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. JDA ne tik pavijo šeimininkus, bet ir išplėšė pergalę.

Dižono ekipa ketvirtfinalyje susitiks su „Monaco“ klubu, o ASVEL varžovai paaiškės antradienį per trečiąsias „Nanterre“ (A.Juškevičius) ir Po-Lako-Ortezo „Elan Bearnais“ rungtynes.

Rusijos lyga

Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Chimki“ (tr.R.Kurtinaitis) – Kazanės „Uniks“ 91:64 (serija 2:1).

Rimo Kurtinaičio treniruojami Chimkų krepšininkai be jokio vargo laimėjo trečiąsias pusfinalio rungtynes. „Chimki“ jau pirmajame kėlinyje pirmavo 25:14, antrajame kėlinyje padidino persvarą iki 20 taškų ir ramiai sulaukė jų pergalę paskelbusios finalo sirenos.

Italijos lyga

Ketvirtfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Venecijos „Umana“ – Trento „Dolomiti Energia“ 87:62 (serija 3:2).

Paaiškėjo visos komandos, kurios žais Italijos lygos pusfinalyje. Milano „Olimpia“ susitiks su Sasario „Banco di Sardegna“, Kremonos „Vanoli“ – su „Umana“.

Rumunijos lyga

Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Sibiu“ (J.Tamulis 11) – „Oradea“ (A.Valeika 7) 87:89.

Reguliariojo sezono nugalėtoja „Sibiu“ ketvirtajame kėlinyje sumažino atsilikimą nuo 14 taškų (62:76) iki 1 taško (87:88), bet išlyginti rezultato nespėjo ir „Oradea“ perėmė aikštės pranašumą.

Justas Tamulis iš „Sibiu“ per 18 min. pelnė 11 taškų (2/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/2 baudų), Artūras Valeika iš „Oradea“ per 20,5 min. pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 3/3 baudų).