Krepšinio trečiadienis: R. Giedraitį stabdė pražangos, „Barcelona“ ir „Fenerbahce“ neleido varžovams baigti finalų

Penkias pražangas gavęs Rokas Giedraitis nuo suolo stebėjo, kaip Berlyno ALBA pralaimėjo antrąsias Vokietijos lygos finalo rungtynes, Stambulo „Fenerbahce“ gynėjo Marko Guduričiaus tritaškiai pratęsė Turkijos pirmenybių finalo seriją, o „Barcelona“ neleido varžovams baigti Ispanijos čempionato finalo serijos.

Roką Giedraitį stabdė pražangos, Marko Guduričiaus tritaškiai lėmė „Fenerbahce“ pergalę, Thomas Heurtelis vedė „Barca“ į laimėjimą.<br> Twitter nuotr.

Jun 20, 2019, 7:32 AM, atnaujinta Jun 20, 2019, 7:34 AM

Vokietijos lyga

Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Berlyno ALBA – Miuncheno „Bayern“ 77:82 (R.Giedraitis ir F.Wagneris po 14, ... D.Waltonas 8/ D.Bookeris 16, D.Williamsas 12, ... L.Radoševičius 10; serija 0:2).

Berlyno krepšininkams gera pradžia, kaip ir per pirmąsias rungtynes, nebuvo pusė darbo. Nors ALBA puikiai pradėjo mačą ir jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą 20:10 (8-ąją min.), varžovai netrukus pradėjo vytis, antrajame ketvirtyje persvėrė rezultatą, o ketvirtajame kėlinyje patys nutolo dviženkliu skirtumu 69:59 (33-iąją min.) ir įspaudė šeimininkus į kampą.

ALBA jau buvo pradėjusi skęsti, bet jos viltis vėl įžiebė 17-mečio gynėjo Franzo Wagnerio taiklūs metimai. Vis dėlto berlyniečiai atsiliko per daug. Nors jie keliskart mažino skirtumą iki 1 taško, persverti rezultato taip ir nepavyko.

ALBA puolėjas R.Giedraitis žaidė 20 min. ir pelnė 14 taškų (1/1 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 3/4 baudos), bet 33-iąją min. gavo penktąją pražangą. Lietuvis visus taškus surinko iki pertraukos.

Turkijos lyga

Finalo šeštosios rungtynės (iki 4 pergalių). Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 85:69 (M.Guduričius 21, N.Melli 14/ Sh.Larkinas 16, V.Micičius 12; serija 3:3).

Superlygos finale bus žaidžiamos septintosios rungtynės, nes čempiono vardą ginantis „Fenerbahce“ klubas laimėjo šeštąją dvikovą ir išlygino serijos rezultatą.

„Geltoni ir mėlyni“ trečiadienį beveik visą laiką pirmavo, bet labai ilgai nepajėgė įgyti bent kiek svaresnio pranašumo ir po trijų kėlinių varžovus lenkė vos vienu tašku 53:52.

Vis dėlto ketvirtojo kėlinio pradžioje nugalėtojus nulėmė „Fenerbahce“ gynėjo M.Guduričiaus benefisas. Serbas per kelias minutes pelnė 11 taškų (pataikė tris tritaškius ir du baudos metimus), o jo komanda surengė spurtą 13:0 ir pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą 66:52 (35-ąją min.).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Anadolu Efes“ atgaivino puolimą, tačiau „Fenerbahce“ irgi nestabdė, todėl skirtumas beveik nesikeitė iki pat finalo sirenos.

Ispanijos lyga

Finalo trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Barcelona“ – Madrido „Real“ 78:77 (Th.Heurtelis 21, Ch.Singletonas 12, A.Tomičius 11, ... K.Pangosas 3/ F.Campazzo ir T.Thompkinsas po 18, R.Fernandezas 12; serija 1:2).

„Barcelona“ buvo per plauką nuo trečiojo pralaimėjimo, tačiau neleido „Real“ laimėti finalo seriją sausu rezultatu. „Mėlyni ir granatiniai“ didžiąją rungtynių dalį vijosi svečius, o likus žaisti pustrečios minutės vis dar atsiliko 71:77.

Tačiau paskui taškus pelnė tik „Barcelona“, kurios puolėjas Chrisas Singletonas likus 29 sek. persvėrė rezultatą 78:77.

„Real“ liko daug laiko atsakomajai atakai, madridiečiai net keturis kartus metė arba bandė mesti į krepšį, bet kamuolys tinklelio neperskrodė.