Europos moterų krepšinio čempionate Latvijos rinktinė pralamėjo ispanėms, bet tęs kovą kitame etape

Latvijoje ir Serbijoje tęsiasi Senojo žemyno moterų krepšinio pirmenybės. Sekmadienį įvyko trečiojo turo susitikimai. A grupėje Latvijos rinktinė Rygoje žaidė su Ispanijos komanda ir pralaimėjo viešnioms po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 56:59 (17:17, 8:18, 10:14, 21:10).

Latvijos moterų kreošinio rinktinė kaunasi su ispanėmis.<br>FIBA.com nuotr.
 Latvijos moterų krepšinio rinktinė per minutės pertraukėlę.<br>FIBA.com nuotr.

Jun 30, 2019, 9:18 PM, atnaujinta Jul 1, 2019, 10:38 AM

Latvijai tai buvo antroji nesėkmė turnyre (1/2), o ispanėms trečioji pergalė iš tiek pat galimų (3/0).

Latvėms Elina Dikaioulaku pelnė 19 taškų, o ispanėms daugiausiai surinko Astou Ndour – 16.

Ispanija grupėje užėmė pirmąją vietą, aplenkusi antrojoje pozicijoje likusias brites. Latvėms teko tenkintis trečiąja turnyro lentelės pakopa, o ukrainietės važiuoja namo.

Latvija dabar atrankoje į ketvirtfinalį dar žais su Švedija.

Mūsų kaimynės latvės Europos čempionato finalo turnyre rungtyniauja devintąjį kartą. Latvijos krepšininkės liko tryliktos 2018 metų pasaulio čempionate.

Jos 2008-aisiais buvo patekusios į olimpines žaidynes, kuriose užėmė devintąją vietą. Latvijoje Europos čempionatas vyko ir 2009-aisiais. Tada šeimininkės užėmė septintąją vietą.

Kitame A grupės susitikime Didžioji Britanija įveikė Ukrainą 68:54 (19:14, 16:10, 9:21, 24:9) ir iškovojo antrąją pergalę (2/1).

Ukrainietės patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės (0/3), grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą ir joms šis čempionatas jau baigtas.

Britėms 22 taškus surinko Temi Fagbenle, o Ukrainos ekipoje rezultatyviausia buvo Alina Jagupova – 21 taškas.

D.Britanija dėl kelialapio į ketvirtfinalį kovos su Juodkalnija.

Rezultatai:

A grupė

Latvija (1/2) – Ispanija (3/0) – 56:59 (17:17, 8:18, 10:14, 21:10).

Latvija: Elina Dikaioulaku 19, Aija Brumermanė 10, Zenta Melnika 8, Katė Kreslina 5, Paula Strautmanė ir Luizė Septė po 4, Laura Ikstena, Ilzė Jakobsonė ir Digna Strautmanė po 2 taškus.

Ispanija: Astou Ndour 16, Anna Cruz 9, Laura Nicholls 8, Marta Xargay 7, Cristina Ouvina 6, Silvia Dominguez ir Laia Palau po 5, Maria Pina Tolosa 2, Tamara Abalde Diaz 1 taškas.

Ukraina (0/3) – Didžioji Britanija (2/1) – 54:68 (14:19, 10:16, 21:9, 9:24).

Ukraina: Alina Jagupova 21, Liudmyla Naumenko 11, Arina Bilocerkivska ir Olesija Malašenko po 6,Oleksandra Radulovič ir Taisija Udodenko po 4, Olha Jackovec 2 taškai.

Didžioji Britanija: Temi Fagbenle 22, Johannah Leedham ir Karlie Samuelson po 10, Rachael Vanderwal 8, Eilidh Simpson ir Chantelle Handy po 6, Cheridene Green 4, Janice Monakana 2 taškai.

Čekija (1/2) – Juodkalnija (1/2) – 57:70 (11:20, 13:19, 14:12, 19:19);​

Švedija (1/2) – Prancūzija (3/0) – 65:71 (9:17, 16:18, 16:16, 24:20).​

C grupė

Vengrija (2/1) – Turkija (1/2) – 58:59 (14:19, 12:8, 15:20, 17:12);

Italija (2/1) – Slovėnija (1/2) – 75:57 (18:21, 18:11, 20:11, 19:14).

D grupė

Baltarusija (1/2) – Rusija (1/2) – 62:76 (19:15, 8:18, 14:19, 21:24);

Serbija (3/0) – Belgija (1/2) – 70:66 (16:15, 10:19, 16:14, 28:18).

Čempionate dalyvavo 16 komandų, kurios buvo suskirstytos į keturias grupes. Į kitą etapą pateko po tris geriausias kiekvienos grupės ekipas.

Pirmąsias vietas užėmusios rinktinės iškart pateko į ketvirtfinalį, o tos, kurios liko antrojoje ir trečiojoje pozicijose, dabar varžysis atrankos varžybose dėl patekimo į ketvirtfinalį.

Atrankos į ketvirtfinalį poros:

D.Britanija (A2) – Juodkalnija (B3);

Latvija (A3) – Švedija (B2);

Italija (C2) – Rusija (D3);

Slovėnija (C3) – Belgija (D2).

Tiesiogiai į ketvirtfinalį pateko:

Ispanija (A1), Prancūzija (B1), Vengrija (C1) ir Serbija (D1).

Čempionių titulą gina Ispanijos krepšininkės. Finalo mūšis vyks liepos 7-ąją Belgrado „Štark“ arenoje.