Trijulių krepšinio Europos čempionato atrankoje Lietuva po keturių pergalių iš eilės pateko į finalo etapą

Sekmadienį Kijeve (Ukraina) baigėsi 2019 metų Europos vyrų 3x3 krepšinio čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rinktinė (Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Paulius Beliavičius ir Šarūnas Vingelis) šventė keturias pergales ir iškovojo kelialapį į Senojo žemyno pirmenybių finalo etapą.

Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Kijeve.<br> FIBA.com nuotr.

Jun 30, 2019, 10:16 PM, atnaujinta Jul 1, 2019, 10:36 AM

B grupės pirmajame ture šeštadienį lietuviai 17:13 nugalėjo Baltarusijos rinktinę, vėliau antrajame ture sekmadienį mūsiškiai 21:7 sutriuškino Švedijos rinktinę ir užsitikrino vietą kitame etape.

Lietuvos rinktinė tapo B grupės nugalėtoja, pateko į antrąjį etapą, kur žaidė su kitų dviejų grupių nugalėtojais.

Antrojo etapo rungtynėse su C grupės geriausia ekipa Austrija lietuviai tik po atkaklios kovos 19:17 palaužė varžovų pasipriešinimą.

Paskutinį mačą Lietuva žaidė su A grupės nugalėtoja Kroatija ir įveikė priešininkus rezultatu 21:16.

Dvi geriausios atrankos komandos pateko į Europos čempionato finalo etapą, kuris rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis vyks Debrecene (Vengrija).

Lietuvos moterų 3x3 rinktinė savo pasirodymą Kijeve baigė dar grupių etape, kur pralaimėjo abejas žaistas rungtynes.