Europos moterų krepšinio čempionate kovą dėl aukso tęsia Prancūzija

Serbijoje vykstančiame Europos moterų krepšinio čempionate šeštadienį sužaistos pusfinalio rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad į finalą pateko Prancūzijos rinktinė. Prancūzės rezultatu 63:56  (12:16, 22:18, 18:12, 11:10) įveikė varžoves iš Didžiosios Britanijos.

Prancūzijos krepšininkės pateko į Europos čempionato finalą.<br> FIBA.com

2019-07-06 21:49, atnaujinta 2019-07-06 23:10

Prancūzės eilės tvarka šiose Senojo žemyno pirmenybėse laimėjo prieš Čekiją (74:61), Juodkalniją (88:53), Švediją (71:65) ir Belgiją (84:80, po pratęsimo).

Britės pusfinalio link įveikė Latviją (74:60), nugalėjo Ukrainą (68:54), nusileido Ispanijai (59:67), atrankoje į ketvirtfinalį pranoko Juodkalniją (92:71), o ketvirfinalyje eliminavo Vengriją (62:59).

Rezultatas:

Prancūzija – Didžioji Britanija – 63:56 (12:16, 22:18, 18:12, 11:10).

Prancūzija: Marine Johannes 20, Endene Miyem 16, Sandrine Gruda 11, Alexia Chartereau 6, Olivia Epoupa 5, Bria Hartley 3,Sara Chevaugeon 2 taškai.

D.Britanija: Rachael Vanderwal 12, Chantelle Handy 11, Temi Fagbenle 10, Johannah Leedham 9, Cheridene Green 6, Karlie Samuelson 5, Janice Monakana 3 taškai.

Kitoje pusfinalio poroje susitinka Serbijos ir Ispanijos rinktinės.

Čempionių titulą gina Ispanijos krepšininkės, kurios prieš dvejus metus finale nugalėjo Prancūziją. Tuomet bronza atiteko belgėms, kurios rungtynėse dėl trečiosios vietos pranoko Graikiją.

Ispanės kaip ir rusės auksą iškovojo tris kartus. Prancūzijos komanda Europos čempione tapo dusyk. Iš pirmenybėse dalyvusių ekipų po kartą Europos čempionato nugalėtojomis yra tapusios Serbijos, Čekijos, Italijos ir Ukrainos rinktinės.

Beje, net 21 kartą Europos čempione tapo dabar jau neegzistuojančios Sovietų Sąjungos rinktinė.